freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری در این همایش که محمدجواد کولیوند، نماینده مردم کرج و رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، افزود: وکلا وجدان قانونمدار جامعه هستند و کانون‌های وکلا در واقع بال دوم تامین و تضمین عدالت محسوب می شوند.

معاون رئیس‌جمهور اظهار داشت: موضوع حاکمیت قانون امروز یکی از مهمترین مولفه‌های دموکراسی در هر کشوری به شمار می رود و در واقع یکی از شاخص های مهم مردم سالاری است و بخش قابل توجهی از موضوع حاکمیت قانون توسط دستگاه قضا و وابستگان و پیوستگان آن بویژه کانون های وکلا قابل اجرا و انجام است.

وی از کانون وکلا بعنوان یکی از مهمترین و فرهیخته‌ترین نهادهای مدنی و صنفی یادکرد و خطاب به صدها وکیل حاضر در این همایش گفت: شما عزیزان افتخار دفاع از حقوق شهروندان را دارید و کار مهمی را انجام می دهید و دولت هم معتقد است که یکی از ابزارهای مهم حاکمیت قانون و تامین حقوق شهروندی وکلا و کانون های وکلا هستند.

امیری با اشاره به چند اصل مهم قانون اساسی و برخی قوانین موضوعه، ضرورت تضمین استقلال کانون وکلا و اهمیت حضور وکیل در محاکم و دادگاه‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: قانون اساسی برخورداری از وکیل را به عنوان یک حق اساسی مورد تاکید قرار داده است و رئیس جمهور هم که خود یک حقوقدان است، بر این موضوع تأکید دارد.

وی افزود: استقلال و اقتدار نهاد وکالت و پاسداشت حقوق مردم در قانون اساسی و قوانین عادی جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار گرفته است.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با اشاره به تجربیات و مسئولیت‌های متعدد قضائی خود طی سه دهه گذشته گفت: قطعا جمع شدن اختیارات دادستان، قاضی و وکیل در یک جا، موجب تضییع حقوق شهروندان می شود و به همین دلیل است که این نهادها باید از هم مستقل باشند.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل استقلال کانون وکلا به عنوان یک نهاد مستقل و غیرسیاسی همیشه مورد تاکید بوده و هست. حضور کانون‌های وکلای مستقل برای جامعه محاسن غیرقابل انکاری دارد که قانون‌مداری و تضمین حقوق شهروندی از جمله مهم‌ترین آنها است.

وی تصریح کرد: دولت معتقد است که استقلال نهاد وکالت به عنوان یک اصل بنیادین مورد توجه قرار بگیرد؛ چرا که اگر به این اصل خدشه وارد شود ، مشکلات و مفاسد بسیاری را باعث می شود. به همین دلیل دولت و شخص دکتر روحانی به استقلال کانون وکلا و به دغدغه‌های حرفه ای وکلا توجه دارند.

امیری با اشاره به این که وکلا از شأنی مثل شأن قضاوت برخوردار هستند، گفت: ما معتقدیم که قاضی و وکیل با هم می‌توانند قانون را در جامعه حاکم و تامین عدالت را برای شهروندان تضمین کنند.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع لایحه جامع وکالت پرداخت و گفت: معاونت امور مجلس ریاست‌جمهوری آمادگی دارد تا دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادهای کانون‌های وکلا را در این زمینه مورد توجه و بررسی قرار دهد و با همکاری نمایندگان محترم مجلس تلاش کند تا قانونی خوب در این زمینه به تصویب برسد.

امیری همچنین به سوالات و انتقادات تعدادی از وکلای حاضر در همایش در این زمینه پاسخ داد و آمادگی معاونت پارلمانی را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵:۱۱ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۸۷
  • تعداد حاضران : ۱۸۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها