freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

به گزارش ایسنا، داوود محمدی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم شهرستان قزوین، البرز و آبیک در اولین همایش رابطین پدافند غیرعامل مدارس استان قزوین که ظهر امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه تربیت معلم استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل، مجموعه تدابیر غیرنظامی برای ارتقاء ضریب امنیت در ابعاد مختلف جامعه است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر پدافند غیرعامل تأکید بسیاری دارند، افزود: این موضوع در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه مورد تأکید و پیگیری نمایندگان مجلس بوده و این در حالی است که مجلس شورای اسلامی نیز پژوهش‌های زیادی را در این زمینه انجام داده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه در گذشته‌های نه چندان دور به بحث پدافند غیر عامل و آمایش سرزمینی توجه نداشته‌ایم، تصریح کرد: در اوایل انقلاب جمعیت شهری ۳۰ درصد و میزان جمعیت روستایی ۷۰ درصد بود اما این در حالی است که امروزه تنها ۲۳ درصد جمعیت روستایی در استان قزوین داریم.

محمدی اضافه کرد: امروزه بودجه‌های بسیاری به روستاییان داده می‌شود تا شاید با مهاجرت به روستاها به آمایش سرزمینی مناسبی دست پیدا کنیم.

سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این همایش گفت: امروزه کشوری رو به توسعه است که بتواند در تمام زمینه‌ها بحث پایداری را در سرزمینش ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ما در آموزش و پرورش سعی داریم که دانش آموزان را از درون قوی کرده و با آموزش‌های صحیح تعلیم و تربیت کنیم، افزود: اگر بخواهیم جامعه‌ای توسعه یافته داشته باشیم، این جامعه بدون ایمنی، امنیت، پایداری و اقتصاد مقاومتی که متکی به درون باشد، ایجاد نخواهد شد.

قاسمی ادامه داد: مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش، تربیت افرادی مقاوم و محکم است چراکه برخی مسائل در دست ما نیست و هر لحظه نیز نمی‌توانیم جوانان و نوجوانان را کنترل کنیم این در حالی است که اگر دانش‌آموزان به درستی تربیت شده باشند از بسیاری از مسائل مصون می‌مانند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان قزوین وظیفه فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: داشته‌های درونی قوی و همچنین مصونیت درونی، امنیت را در عرصه فرهنگ به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اینکه بحث پدافند غیرعامل هنوز به طور کامل جدی گرفته نشده است از رابطین در این بحث خواست تا با تلاش بیشتر در این حوزه، آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان ارائه کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵:۱۸ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها