freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، محمدمهدی برومندی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد احیاء تالاب‌های استان فارس، گفت: بحران خشکسالی و بی‌آبی در کشوری خشک و خصوصا استان فارس مهمترین بحران محسوب می‌شود و بحث از تالاب بختگان عبور کرده است.

او اضافه کرد: بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار، فارس را با مشکلی جدی مواجه کرده و خشکیدگی بختگان و سایر تالاب‌ها در این استان، زمینه شدت گرفتن تاثیرات خشکسالی بر استان شده است به‌طوری که شرایط برای بارندگی فراهم نیست.

برومندی توسعه اراضی کشاورزی در سال‌های گذشته را یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر تداوم خشکسالی و خشکیدگی تالاب‌ها در فارس دانست و گفت: توسعه شبکه‌های آب از سد درودزن و مصوبات غیرکارشناسی بر این مصیبت افزوده است.

او اتخاذ تصمیمات سیاسی و غیرکارشناسی عامل بروز مشکل برای سدهای درودزن و ملاصدرا است، گفت: باید به دنبال رسیدن به یک فهم و تصمیم مشترک برای نجات بختگان و نجات شهرهای شیراز و مرودشت و صنایع این منطقه از بحران بی‌آبی باشیم.

برومندی با بیان اینکه نجات بختگان نیازمند آب است،‌ گفت: آب داریم اما نیازمند مدیریت صحیح آن هستیم،‌ امروز بالغ بر ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب در مرز فارس و کهگیلویه و بویر احمد وجود دارد که به راحتی از دست می‌رود و می‌توان با احداث یک کانال آن را به دریاچه سد درودزن منتقل کرد.

او راهکار دوم را اجرای طرح نکاشت در محدوده سد درودزن تا خرامه و بالادست آن اعلام و اضافه کرد: طرح نکاشت را می‌توان برای چند سال اجرایی کرد و آب مورد استفاده در کشاورزی را به بختگان انتقال داد. اجرای این طرح سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد.

نماینده مردم خرامه در مجلس نیز با تاکید بر لزوم سپردن طرح‌های مطالعاتی در حوزه آب به دانشگاه‌ها، گفت: متخصصان دانشگاهی سیاسی نیستند و مسائل غیر علمی و سیاسی در تصمیمات آنان جایگاهی ندارد.

داریوش اسماعیلی با بیان اینکه نجات بختگان در قدم اول اراده می‌خواهد، گفت: این اراده در ارکان مختلف وجود دارد و بعد از آن باید طرح‌های مطالعاتی نهایی شود که به‌حمدالله پایان بهمن انجام خواهد شد.

اسماعیلی هم اجرای طرح نکاشت را اقدامی موثر برای احیاء بختگان و حل بخشی از مشکلات کم‌آّبی استان فارس دانست و گفت: حل مشکلات تالاب‌ها نیازمند آب است، اگر آبی‌وجود نداشته باشد، برگزاری جلسه و انجام مطالعه و دیگر اقدامات اثری نخواهد داشت.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۵:۲۲ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin

فاصله شیراز و مرودشت فاصله شیراز تا مرودشت فاصله شيراز تا مرودشت مسافت شيراز مرودشت فاصله شیراز مرودشت فاصله بین مرودشت و شیراز احتمال با جایگذاری ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 3 ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 1 ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲ ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی+دوبله ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 دوبله ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 1 دوبله فارسی ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 1080p ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 دوبله فارسی کامل ابری با احتمال بارش ابری با احتمال بارش کوفته ابري با احتمال بارش كوفته قلقلي 2 ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی دوبله فارسی ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی دوبله 2 ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی دوبله گلوری انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی دوبله فارسی ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی ۲ دوبله ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 دوبله فارسی دانلود ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 دوبله گلوری ابری با احتمال کوفته قلقلی 2 ابری با احتمال کوفته قلقلی 1 ابری با احتمال کوفته قلقلی ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 دوبله فارسی دانلود ابری با احتمال کوفته قلقلی 2 ابری با احتمال بارش 2 دانلود ابری با احتمال بارش 2 ابری با احتمال بارش کوفته 2 دانلود ابری با احتمال بارش 2 دوبله فارسی دانلود انیمیشن ابری با احتمال بارش 2 دانلود انیمیشن ابری با احتمال بارش 2 دوبله فارسی دانلود کارتون ابری با احتمال بارش 2 بروز بحران در رسانه ها عوامل بروز بحران های ورزشی عوامل بروز بحران علل بروز بحران دلایل بروز بحران هنگام بروز بحران در آب زندگی میکند در آب زندگی میکند در جدول در آب زندگی میکند جدولانه جانداری که درآب زندگی میکند جانداری که در اب زندگی میکند چهار حرفی نام جانداری که در اب زندگی میکند جانداری ک در آب زندگی میکند جانداری که در اب زندگی میکند 4 حرفی پستانداری که در آب زندگی میکند جانوری که در آب زندگی میکند در آب در آبهای سبز تابستان در آب افتادن گوشی در آب نمک خواباندن در آب کرمان در آب افتادن آیفون در آباد در آب معدنی ویلچر در آبهای سبز تابستان فروغ در آبهاي سبز تابستان در آب نمک خواباندن خواستگار خواباندن مرغ در آب نمک خواباندن بادمجان در آب نمک خواباندن ماهی در آب نمک شرکت درآب کرمان زایمان در آب کرمانشاه زایمان در آب کرمان آبادی درمیان کویر آباده در گذر زمان آبادان در جنگ آبادان در زمان جنگ آبادان در کدام استان است؟ آبادان در زمان شاه دیوار در آبادان استخدام در آبادان هتل در آبادان استخدامی در آبادان ابری با احتمال برومندی: شیراز و مرودشت با احتمال بروز بحران در آب آشامیدنی مواجه هستند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۴۳
  • تعداد حاضران : ۲۴۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها