freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش "دی اسپورت"، هفته سیزدهم بازی ها روز جمعه بیست و یکم آبان ماه برگزار می شود که در این روز دیدار تیم های نفت مسجد سلیمان و فولادیزد می تواند در اوج گیری هریک از این دو تیم نقش حساسی داشته باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

بازی در یک نگاه :
نفت که هفته هاست رنگ برد را ندیده در مقابل فولاد یزدی قرار می گیرد که چند هفته ای است نسبت به قبل وضعیت بهتری را تجربه می کند .

وضعیت دو تیم در جدول :
نفت مسجد سلیمان در پایان هفته دوازدهم با دو پیروزی ، شش تساوی و چهار شکست در کنار زدن 10 گل و دریافت 11 گل با 12 امتیاز خانه سیزدهم جدول را در اختیار دارد.
فولادیزد هم از همین تعداد بازی با یک برد ، شش تساوی و 5 باخت با هشت گل زده و 17 گل خورده صاحب 9 امتیاز شده است و در حال حاضر شانزدهم جدول می باشد.

فولاد یزد

کادر فنی و بازیکنان :
نفت مسجد سلیمان پس از کش و قوس های فراوان فصل را با سهراب بختیاری زاده به عنوان سرمربی آغاز کرد . این ملی پوش خوشنام سابق هم پس از حواشی بسیار تیمش را با نیروهایی نظیر یوسف بهزادی ، مسعود پورمحمد ، مصطفی بیژن ، محمد خان احمدی ، ستار دراجی ، میلاد خدایی ، محمد معاوی ، ایمان رییسی نسب ، رضا جباری و ... شکل داد و راهی میدان مسابقات کرد.
فولاد یزد اما آخرین تیمی بود که برای یارگیری در لیگ دسته اول اقدام نمود . به همین دلیل حمید آسیابان پور و پس از او محمود امیری خیلی دستشان در انتخاب ها باز نبوده است و با تلفیقی از بازیکنان بومی نظیر علیرضا بیک زاویه ، مهران درویش ، ایمان نخودساز ،سید محمدعلی حسینی ، سید رضا طلبه ، سید جواد شفیعی پور، محمدحسین دهقان و تازه واردهایی چون وحید ارمی ، ایمان کیانی ، حامد حیدری ، محمدرضا قویدل ، حسین قهار پور ، موسی شهبازی و همچنین یکی دو بازیکن فصل پیش خود نظیر مهران مرادعلی ، رضا نبی زاده و...  توانسته کار را تا بدین جای فصل پیش ببرد .

مقایسه سرمربیان دو تیم از نظر کسب امتیاز :
تیم تحت هدایت بختیاری زاده در 12 بازی موفق به کسب 12 امتیاز شده و با میانگین یک امتیاز در هر دیدار  کارنامه جالبی ندارد . اما پس از ورود محمود امیری به فولاد یزد این مربی از پنج بازی صاحب شش امتیاز شده است که آمار نسبتا بهتری است .

نفت و فولاد هردو در اندیشه پیشروی به سوی میانه های جدول :
با نگاهی به وضعیت هر دو تیم در جدول در می یابیم که نه نفت میزبان و نه فولاد مهمان هیچ یک از جایگاه فعلی خود رضایت ندارند و این دیدار را سکوی پرتاب خود می دانند . فولاد یزد که هفته قبل تا یکقدمی زمینگیر کردن فولاد خوزستان در جام حذفی پیش رفت به هیچ عنوان نمی خواهد دست خالی از جنوب بازگردد . از سویی بختیاری زاده هم نیک می داند شکست در این دیدار خانگی به نوعی برای او واژه ی اخراج را تعبیر خواهد کرد پس ناگفته پیداست که این مربی جوان با تمام توان برای شکست بچه های کویر نقشه بکشد .

سابقه رویارویی دو تیم :
این سومین تقابل مستقیم این دو تیم خواهد بود . در دو بازی پیشین یک بار نفتی ها با تک گل احمد داودی پیروز شدند اما یکی از بیادماندنی ترین بازی های تاریخ فولاد یزد در لیگ دسته اول در هفته پایانی فصل پیش، مقابل همین نفت مسجد سلیمان  رقم خورد . جایی که مهران مرادعلی با گل دقیقه 92 خود نفت و استادیوم شهید نصیری یزد را به آتش کشید تا سند بقای فولادیزد مهر و موم شود. بازی با نفت مسجد سلیمان تا سال ها برای یزدی ها تداعی کننده خاطراتی توام با استرس و شادمانی خواهد بود .

تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان

پیش بینی بازی :
از آخرین برد نفت مسجد سلیمان در لیگ دسته اول نه هفته می گذرد . مسجد سلیمانی ها تا هفته سوم صاحب دو پیروزی شدند اما پس از آن دیگر هرگز روی بردن و پیروز شدن را ندیده اند . زردپوشان جنوبی از چهار بازی گذشته فقط یک امتیاز گرفته اند و با قبول سه شکست به نوعی به بحران سلام داده اند . بی شک برای نیمکت لرزان میزبان این بازی آخرین فرصت خواهد بود . برای میزبان حتی تساوی هم می تواند نوشدارو پس از مرگ سهراب تلقی شود اما محمود امیری و شاگردانش که به نوعی در حال پوست اندازی هستند و شخصیت تازه ای پیدا کرده اند نمی توانند خیلی از گرفتن یک امتیاز در زمین حریف ناراضی باشند هرچند سرمربی یزدی ها در تمامی مصاحبه های خود عنوان داشته است که تیمش برای گرفتن سه امتیاز به قلعه شیران بختیاری پای خواهد گذارد .
به هرروی فوتبال است و هزاران اتفاق ، این بازی می تواند آبستن اتفاقاتی تلخ و شیرین برای هردو تیم باشد . آیا سه امتیاز این بازی برای سهراب فوتبال ایران در نقش نوشدارو خواهد بود یا این بچه های کویر هستند که  با گرفتن هرسه امتیاز برای مدتی سهراب را خانه نشین خواهند کرد ؟؟

نویسنده : عباس کلانتری


منبع : دی اسپورت ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۵:۳۸ دیده شده : ۶۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها