freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


موتور سیکلت ها همیشه در ذهن ما وسیله نقلیه ای با ایمنی کمتر نسبت به خودروها هستند، اما شاید در آینده ای نزدیک این تفکر ما هم دچار تغییر شود.

کمپانی خودروسازی BMW، به تازگی طرح مفهومی از موتور سیکلت خود را ارایه داده که برای راندن آن دیگر نیازی به پوشیدن کلاه ایمنی نیست. دستیارهای هوشمندی که در این موتور قرار داده می شوند قادر هستند کنترل این وسیله نقلیه را بر عهده بگیرند و در نتیجه امنیت فرد موتور سوار کاملاً تامین می شود.

نام این موتور که البته فعلاً طرحی مفهومی است، Motorrad VISION NEXT 100 گذاشته شده است. این یکی از همان کانسپت هایی محسوب می شود که BMW با آن آینده را به ما نشان می دهد. این که در آینده تکنولوژی و متصل بودن تا چه اندازه می تواند نحوه رانندگی ما را دگرگون کند.

به گفته BMW، این موتور می تواند جاده پیش روی خود را به طور کامل ببیند و به راننده خود راهنمایی های لازم برای جلوگیری از تصادف را ارایه می دهد. هم چنین از یک سیستم تعادلی هوشمند بهره می برد که از واژگون شدن موتور چه به هنگام حرکت و چه در حالت ثابت جلوگیری می کند.البته لازم به ذکر است که با وجود عدم نیاز به پوشیدن کلاه ایمنی به هنگام راندن این موتور، هم چنان فرد باید از یک جفت عینک سبک وزن استفاده کند. این عینک کمک می کند تا وزش باد راننده را اذیت نکند و هم چنین اطلاعات لازم را به موقع در اختیار او قرار می دهد.

از آنجایی که این طرح مفهومی هنوز به واقعیت تبدیل نشده، هیچ اطلاعی از زمان تبدیل شدن آن به یک محصول نهایی در دست نیست و قیمتی هم برای آن در نظر گرفته نشده است. در نتیجه علاقه مندان به خرید چنین موتوری هنوز باید منتظر بمانند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰:۸ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها