freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بهای نفت خام در ادامه نواسانات چند روز گذشته امروز کاهش یافت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ بهای ‏هر بشکه نفت خام سبک ‏برنت (دریای شمال) که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری‏ نفت داد و ستد ‌شده در ‏‏بازارهای بین المللی و پایه ای برای قیمت ‏گذاری دیگر انواع نفت ‏در بازار اروپا ‏استفاده می شود برای تحویل در ماه ژانویه با 40 سنت کاهش به 45 دلار و 44 سنت رسید.

در داد و ستد های الکترونیکی بازار ‏معاملات نیویورک ‏‏(نایمکس) نیز بهای هر بشکه ‏نفت شاخص آمریکا (وست ‏تگزاس اینترمیدییت) ‏با 57 سنت کاهش به 44 دلار و 9 سنت رسید. 

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث شد سرمایه گذاران و کارگزاران بازار نفتی در انجام معاملات حالت ترس و دلهره بگیرند و همین امر نیز باعث افزایش بهای نفت در بازار شد. اما اکنون بیشتر داده های آماری مربوط به اصول و عوامل بنیادین مؤثر بر بازارهای نفتی از جمله تولید، عرضه و تقاضا، در نوسان قیمت این محصول در معاملات امروز و به ویژه در کاهش آن تاثیر گذار بوده است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از ماه سپتامبر تاکنون برای رسیدن به توافقی برای کاهش تولید نفت و توازن نفتی (وجود تقاضای کافی برای جذب میزان نفتی که به بازار جهانی عرضه می شود) تلاش می کند. اما از آن زمان تاکنون جزییات این توافقنامه و سقفی که هر کشور در خصوص تولید باید داشته باشند مشخص نشده است. حتی برخی از اعضای اوپک میزان تولید خود را افزایش داده اند.

در میان کشورهای غیر عضو سازمان اوپک، به ویژه روسیه که یکی از ‏بزرگترین تولید ‏کنندگان نفت در جهان است، میزان تولید نفت به شدت افزایش یافته است. نگرانی سرمایه گذاران و کارگزاران بازار نفتی از آنجا بیشتر شده است که وزیر انرژی روسیه اعلام کرد کشورش حاضر است به طرح اوپک برای محدود سازی تولید و ‏عرضه نفت ‏به بازار ‏جهانی به پیوندد اما به شرطی که میزان تولیدش در سطح ماه نوامبر باشد. سطح تولید روسیه در ماه نوامبر بی سابقه بوده است. اعضای اوپک و شرکای آن قرار است در تاریخ 30 نوامبر در وین در چارچوب یک نشست رسمی گرد هم آیند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰:۱۲ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها