freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در روند ارزیابی عملکرد گذشته‌ی خود و بررسی روش‌هایتان در تمام دروس برای جلسه‌‌ی 5نفره‌ی آبان- آذر که در جلسه‌ی نفرات برتر 21 آبان 1395 توسط کاظم قلم‌چی مطرح شد، گاهی با مواردی مواجه می‌شوید که روش‌های قبلی خودتان نتایج مطلوبی برایتان نداشته‌اند. در چنین مواردی شاید نیاز باشد هر چه سریع‌تر شهامت تغییر روش فعلی را داشته باشید هرچند بهترین توصیه تعمیم روش‌های موفق خودتان است. به این نکته دقت کنید که اکثر این روش‌ها خیلی عجیب و غریب نیستند ولی نتایج چشمگیری می‌توانند در نتایج شما داشته باشند. و اما کسانی بوده‌اند که زودتر از شما این کار را کرده و نتیجه گرفته‌اند؛ آن‌ها روش‌هایشان را عوض کرده‌اند و نتیجه‌ی بهتری کسب کرده‌اند. نمونه‌هایی از این موارد در زیر آمده است:

با تراز 6500، در شیمی روشم را تغییر دادم و نتیجه گرفتم. به این صورت که متن کتاب را بیشتر خواندم و درس‌نامه‌ را هم بیشتر خواندم و 200 -300 تست بیشتر کار کردم.

با تراز 7400، در ادبیات خیلی پیشرفت کردم پارسال 3 از 10 بودم الان به 7-8 از 10 رسیدم به این روش که قبلا کتاب را می‌خواندم الان مبحثی می‌خوانم و پنج‌شنبه هم یک بار مطالب را قبل از آزمون دوره می‌کنم.

با تراز 7300، در عربی 6 از 10 بودم الان به 9 از 10 رسیده‌ام سعی کردم در این درس با تست زدن درس را یاد بگیرم و نتیجه گرفتم.

با تراز 6900، در درس دینی ضعیف بودم 3 از 10 با توجه به صحبت‌های پشتیبانم اول تست زدم و بعد درس خواندم و به 8 از 10 رسیدم.

با تراز 6900، به کتاب درسی در درس زیست بیشتر توجه می‌کنم. قبلا 4 از 10 پاسخ می‌دادم الان به 6-7 از 10 رسیده‌ام.

با تراز 6900، ادبیات را از 5 به 7-8 از 10 رساندم من در ادبیات مشکل داشتم و مشاور مدرسه به من مبحثی خواندن را پیشنهاد کرد و نتیجه گرفتم.

با تراز 7200، در زیست پیشرفت کردم 4 از 10 بودم به 8-9 از 10 رسیده‌ام با مطالعه‌ی روزنامه وار و بعد تست زدن پیشرفت کردم. نوشتن نکات در کتاب.

با تراز 6600، پارسال در زیست 2 از 10 بودم الان به 8 از 10 رسیده‌ام به این روش که مثل یک معلم برای خودم تست‌ها را توضیح می‌دهم از خودم سوال می‌پرسم و به خودم توضیح می‌دهم و اگر نتوانم پاسخ دهم دوباره کتاب را می‌خوانم.

با تراز 6900، در درس زبان خیلی ضعیف بودم هر شب کلمات را تکرار و نتیجه گرفتم به 0 را به 8 از 10 رسانده‌ام به پیشنهاد پشتیبانم.

در فیزیک از 4 به 8 از 10 رسیدم و روی یک منبع تمرکز کردم و هر روز هم تمرین می‌کنم.

در زیست و شیمی پیشرفت کردم به این صورت که ابتدا جزوه را می‌خوانم بعد تست می‌زنم. در تست‌ها هم از سطح ساده به دشوار پیش می‌روم و گزینه‌ها را هم تحلیل می‌کنم.

ترتیب خواندن مطالب را تغییر دادم. قبلا خیلی عمیق می‌خواندم و زمان زیادی صرف می‌کردم، عمیق خواندن را کنار گذاشتم و در برخی از مباحث اول تست می‌زنم بعد مطالعه می‌کنم.

در دینی از 4 به 8 رسیدم و قبلا فقط مطالب را حفظ می‌کردم و الان نگرشم را تغییر دادم و خودم را جای طراح می‌گذارم.

مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی را موبه مو کار می‌کنم.

در زیست هنگام تست زدن کتاب درسی جلویم باز است.

در دینی با حفظ کردن آیه‌ها پیشرفت کردم.

در شیمی از 3 از 10 به 8 از 10 رسیدم روشم این بود که از زمان‌های مرده‌ام استفاده ‌کردم.

در زبان با زدن تست زمان‌دار از 4 به 7 -8 از 10 رسیدم.

شاید بهتر باشد شما هم درس‌هایتان را مجددا بررسی کنید. آیا درسی هست که باید در آن روش فعلی خود را تغییر دهید و روش مناسب‌تری را امتحان کنید؟ و یا آیا شما هم با مواردی مواجه بودید که با تغییر روش قبلی به نتیجه‌ی بهتری رسیده باشید؟

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۵:۱۴ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها