freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مجتبی نظری با حضور در غرفه ایسنا، در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با اشاره به اینکه یکی از مباحثی که بحث روز جامعه است و در روزنامه وقایع اتفاقیه نیز نوشته شده موضوع رای دادگاه 1057 در مورد سعید مرتضوی است، گفت: ایشان برخلاف تقاضایی که ما از دادگاه و دادسرا برخلاف گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی داشتیم به شلاق محکوم شدند در حالیکه هنوز رای به ما ابلاغ نشده است.

وی با تاکید بر اینکه همه از این حکم اطلاع دارند ولی  تا آخرین ساعت روز پنج‌شنبه حکمی به دفتر من ابلاغ نشد، بیان کرد: اینجانب با مراجعه به دادگستری با این جواب مواجه شدم که به دلیل ارسال حکم دیگر امکان ندارد مجدد آن را به من بدهند. ریاست محترم کل دادگستری در این قضیه گفتند علت ذکر نشدن رد مال در حکم این است که سازمان تامین اجتماعی تقاضا نکرده است یعنی اگر درخواست می‌دادیم حکم هم صادر می‌شد.

وکیل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: با توجه به اینکه ثابت شد آقای مرتضوی حداقل 37 مورد به افراد مختلف پول داده است ایا منظور این است که ما علیه 37 نفر دادخواست بدهیم! یا باید آقای مرتضوی که این پول‌ها را پرداخت کرده است به رد مال محکوم شود. طبق ماده 5 قانون اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری مصوب سال 1367 در مورد رد مال برای متهم به صراحت ذکر شده و حتی برای اختلاس بیش از 50 هزار ریال مجازات بازداشت موقت پیش‌بینی شده است و برای این اختلاس حتی تا 10 سال حبس در قانون ذکر شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر این تطبیق مورد با قانون، بر عهده دادگاه و دادسراست و به نظر ما در تطبیق با قانون اشتباه رخ داده، ما به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنیم و از رای دادگاه تجدیدنظرخواهی می‌کنیم و نهایتا امیدواریم دادگستری عدالت را اجرا کند زیرا اجرای عدالت در مورد همه باعث اعتماد مردم به نظام و جلوگیری از یاس و دلسردی اهل فرهنگ و جامعه حقوقدان و به ویژه 42 میلیون از اعضای سازمان تامین اجتماعی می‌شود.

وکیل سازمان تامین اجتماعی در خصوص لایحه  جامعه وکالت با اشاره به اینکه در همه جا هر چه مملکت قانون‌مندتر باشد و قانون در جامعه نهادینه شده باشد طبیعتا باید کانون وکلا دارای استقلال بیشتری باشد، گفت: این استقلال به این معناست که اولا وکیل در صحبت خود به وکالت از موکل خود مستقل باشد یا وکیلی را به خاطر اظهاراتش برای احقاق حق تحت تعقیب قرار ندهند زیرا همانطور که یک سرباز با اسلحه خود از مملکت دفاع می‌کند وکیل هم با قلم و سخن خود از موکل دفاع می‌کند.

وی در پایان گفت: نباید وکیل در این زمینه‌ها مورد تعرض مقامی اعم از دادگستری یا غیر قرار بگیرد، زیرا در عین حال وکیل قسم خورده است که به عدالت رفتار کند و قوانین مملکت را در نظر بگیرد. منظور ما از استقلال در چارچوب قانون و قوانین جاری مملکت است که امیدوارم من و همه همکاران را ملزم به رعایت کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰:۱۹ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها