freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گالیسیا، ایالتی ساحلی در شمال اسپانیا و موطن ژنرال فرانسیسکو فرانکو است. مدت‌ها قبل از اینکه گالیسیا به میزبانی یکی از ارزشمندترین برند‌های دنیا مشهور شود، به آمار بالای مهاجرت ناشی از فقر ساکنانش شهرت داشت. در طول قرن بیستم میلادی، صدها هزار «گالیسی» به دلیل فقر شدید به کشورهای دوردستی چون آرژانتین مهاجرت می‌کردند.

لاکرونیا زادگاه اورتگا و برند زارا

کارخانه‌های نساجی زارا واقع در شهر لاکرونیای اسپانیا

امروزه اما با وجود وضعیت بد اقتصادی اسپانیا، شهر گالیسیِ لاکرونیا، زادگاه سومین مرد ثروتمند جهان یعنی آمانسیو اورتگا، در مرکز توجه قرار گرفته است. اورتگا میلیاردری خود ساخته است که ثروت و شهرت خود را از طریق شرکت ایندیتکس (Inditex) و قدیمی‌ترین برند آن یعنی زارا (Zara) به دست آورده است.

آمانسیو اورتگا، موسس و مالک فروشگاه‌های زارا و سومین مرد ثروتمند دنیا، تا به حال با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکرده است

بنا به اعلام بخش ارتباطات شرکت ایندیتکس، اورتگا تا به حال هیچ مصاحبه‌ای انجام نداده و در هیچ مراسم اهدای جوایزی شرکت نکرده است. او همچنین به ندرت اجازه می‌دهد تا عکسی از او گرفته شود. پابلو آیلا که در سال ۲۰۱۱ - هنگامی که اورتگای ۷۶ ساله بالاخره تصمیم گرفت از مسند ریاست شرکت کناره گیری کند- به جای او سکان‌دار امپراطوری ایندیتکس شد نیز به مانند اورتگا به ندرت مصاحبه کرده یا عکس می‌اندازد. در واقع وظیفه‌ی ارائه‌ی چهره‌ای عمومی از ایندیتکس در رسانه‌ها بر عهده‌ی خسوس اچواریا، مدیر ارتباطات این شرکت است.

طراحان زارا

حجب و حیای ظاهری شرکت به‌نوعی بازتاب‌دهنده‌ی محیط پیرامون آن است. لاکرونیا شهری آرام و اروپایی است؛ با بزرگ‌راه‌های منظم، ماشین‌های جمع‌وجور و تاکسی‌های تمیزی که رانندگانشان برخلاف آمریکایی‌ها از شما انتظار دادن انعام ندارند. حتی در زمان اوج بحران اقتصادی اسپانیا، هنگامی که دولت تصمیم به اجرای طرح ریاضت اقتصادی گرفته بود و بیکاری در میان افراد زیر ۳۰ سال تا ۵۰ درصد تخمین زده می‌شد، لاکرونیا آرام به نظر می‌رسید. رستوران‌ها پر از مشتری بودند و سواحل شهر مملو از جمعیت؛ اما چرا مقر اصلی یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های دنیا در شهری کوچک و قدیمی که ۴۸۰ کیلومتر با مادرید و ۹۰۰ کیلومتر با بارسلونا فاصله دارد قرار گرفته است؟

مقاله‌های مرتبط:

ریشه‌ی زارا به سال ۱۹۶۳ باز می‌گردد؛ زمانی که اورتگا، پسر یک کارگر راه آهن، کسب و کار خود را که شامل درست کردن لباس خانه و پیژامه می‌شد آغاز کرد. در سال ۱۹۷۵ او مغازه‌ی خودش را در شهر افتتاح کرد و نام «زوربا» (Zorba) را بر روی آن گذاشت. زوربا برگرفته از نام فیلم مورد علاقه‌ی اورتگا، «زوربای یونانی» (محصول سال ۱۹۶۴) بود.

فروشگاه قدیمی زارا

اچواریا درباره‌ی تغییر نام شرکت می‌گوید:

ظاهراً در آن زمان، دو خیابان پایین‌تر از مغازه‌ی اورتگا، یک مشروب فروشی با همان نام زوربا وجود داشته است. صاحب مشروب فروشی نزد اورتگا می‌آید و به او می‌گوید: وجود دو زوربا در شهر باعث سردرگمی خواهد شد. اما اورتگا از قبل قالب‌های حروف نام مغازه را سفارش داده بود و دیگر نمی‌توانست آن‌ها را تغییر بدهد؛ به همین دلیل او تصمیم می‌گیرد تا ترتیب حروف Z, O, R, B, و A را به گونه‌ای تغییر دهد و با آن‌ها کلمه‌ای جدید درست کند. پس از مقداری بازی با کلمات، اورتگا بالاخره به ZARA می‌رسد. شرکت هولدینگ ایندیتکس نیز بعدها در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد.

در ابتدا فعالیت زارا عمدتاً به تولید لباس‌های ارزان قیمت، با طرح‌هایی مشابه لباس‌های برندهای مشهور و بالارده محدود می‌شد. با گسترش فروشگاه‌های زارا در سرتاسر اسپانیا در دهه‌ی ۸۰ میلادی، اورتگا فرآیند طراحی، تولید و عرضه‌ی محصولات خود را تغییر داد تا زمان واکنش شرکت به مدهای جدید را کاهش بدهد. او نام استراتژی جدید شرکت خود را «مدهای لحظه‌ای» (instant fashions) نامید.

اورتگا ساختار زارا را به نحوی تغییر داد تا بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تغییرات مد واکنش نشان دهد

در سال ۱۹۸۸ زارا با تاسیس اولین شعبه‌ی برون مرزی خود در پورتوی پرتغال بین‌المللی شد. پس از موفقیت زارا در پرتقال و استقبال از این برند اسپانیایی، زارا در سال‌های بعد وارد بازار آمریکا، فرانسه، مکزیک و ژاپن شد. امروزه فروشگاه‌های زارا در بیش از ۸۸ کشور در سرتاسر دنیا حضور فعال دارند.

اورتگا قصد داشت کسب و کار تولیدی خود را در شهر لاکرونیا حفظ کند. به همین دلیل بود که مدل تجاری او از همان ابتدا با مدل متداول تفاوت داشت. شرکت‌های تولید کننده‌ی لباس و مد در غرب، طرح‌های خود را برای کارخانه‌های مستقل‌شان در کشورهایی مثل چین و هند می‌فرستند؛ جایی که در آن نیروی کارِ ارزان به وفور یافت می‌شود. این لباس‌ها بعداً به کشور مبدأ باز گردانده و در آنجا انبار می‌شوند. سپس محموله‌هایی از لباس، دو بار در سال (بهار و پاییز) به شعبه‌های آن شرکت در سرتاسر دنیا ارسال می‌شود.

لباس های زارا

اما برندهای ایندیتکس (از جمله زارا) این‌چنین عمل نمی‌کنند. برای مثال، زارا یک کلکسیون پاییزی طراحی و تولید می‌کند و سپس ۳ یا ۴ عدد پیراهن یا ژاکت در هر سبک به فروشگاه‌های خود ارسال می‌کند. تعداد بسیار کمی از این لباس‌ها فروش نمی‌روند؛ به‌طوری‌که شاید بتوانید تنها تعداد انگشت‌شماری لباس فروش نرفته با سایز بسیار کوچک در انبار فروشگاه‌های زارا پیدا کنید.

مدیران فروشگاه‌های زارا عکس‌العمل مشتریان خود را به‌دقت زیر نظر می‌گیرند. آن‌ها صحبت‌هایی که بین مشتریان و کارمند فروش ردوبدل می‌شود، مانند «من از این یقه‌ی گرد خوشم می‌آید» یا «من از قرار گرفتن زیپ کنار قوزک پا متنفرم» را به‌صورت روزانه به دفتر مرکزی در لاکرونیا گزارش می‌دهند. در آنجا این بازخورد به‌سرعت به تیم گسترده‌ای از طراحان منتقل می‌شود و آن‌ها هم سریعاً به توسعه‌ی طرح‌های جدید پرداخته و آن‌ها را برای ساخت به کارخانه‌های زارا ارسال می‌کنند.

کارخانه زارا

آیتم‌هایی که بر اساس جدیدترین مدها طراحی شده باشند در نزدیک‌ترین کارخانه‌ها به مقر شرکت ساخته می‌شوند تا فرآیند تولید از آغاز تا پایان تنها دو تا سه هفته بیشتر طول نکشد. اگرچه هزینه‌های نیروی کار اروپایی به شدت گران‌تر از دستمزد کارگران چینی است، اما زارا این هزینه‌ی اضافه را با انعطاف پذیری بالای خود جبران می‌کند.

مدیران فروشگاه‌های زارا، واکنش مشتریان خود را به صورت روزانه به دفتر مرکزی در لاکرونیا گزارش می‌دهند

چابک بودن کارخانه‌های زارا به این معنا است که اگر مشتریان فروشگاه‌های آن در لندن، توکیو و سائوپائولو از یک محصول خاص (برای مثال از یک شلوار با رنگ گرم و طرحی خاص) استقبال کنند، زارا می‌تواند ظرف مدت تنها سه هفته مدل‌های بیشتری از آن شلوار را به فروشگاه برساند. زارا سعی دارد انبار خود را همیشه تازه نگه دارد. یکی از قول‌هایی که زارا به مشتریانش می‌دهد این است که «شما همیشه می‌توانید یک لباس تقریباً منحصر به فرد را از فروشگاه‌های زارا خریداری کنید». پوشاک در سیستم ایندیتکس به شدت سریع جابجا می‌شوند؛ حتی در مقایسه با استاندارهای «مد سریع» (fast-fashion). تمامی فروشگاه‌های ایندیتکس دو بار در هفته محموله‌ی جدید لباس دریافت می‌کنند.

مسعود گلسرخی، سردبیر مجله‌ی تنک (Tank؛ مجله‌ای انگلیسی درباره‌ی فرهنگ و مد) درباره‌ی زارا می‌گوید:

وقتی به در ماه اکتبر به فروشگاه‌های گوچی یا شنل بروید، می‌توانید با احتمال زیادی مطمئن باشید که همان لباس‌ها را در ماه فوریه هم دوباره در آنجا خواهید یافت. اما اگر لباسی را در فروشگاه زارا ببینید و آن را نخرید، ظرف ۱۱ روز آینده تمامی موجودی مغازه تغییر خواهد کرد. فلسفه‌ی فروشگاه‌های زارا این است که لباس را «یا الان میخری یا هرگز» و از آنجایی که قیمت‌های زارا به شدت پایین است، به احتمال زیاد لباس را همان موقع خواهید خرید.

مغازه زارا

زارا هیچ یک از موفقیت‌هایش را مدیون تبلیغات نیست؛ چرا که ایندیتکس اصلاً تبلیغ نمی‌کند. تمام تبلیغات زارا به ساختمان فروشگاه‌هایش محدود می‌شود. شرکت به شدت بر روی زیبایی، جنبه‌ی تاریخی و مکان فروشگاه سرمایه گذاری می‌کند.

گلسرخی در ادامه می‌گوید:

خیابان‌های بالای شهر، بر اساس ارزش نام تجاری تقسیم بندی می‌شوند. پرادا می‌خواهد کنار گوچی باشد و گوچی دوست دارد نزدیک پرادا بماند. اما استراتژی تقریباً تمام برندهای لوکس این است که تا جای ممکن از زارا فاصله بگیرند.

تمامی فروشگاه‌های ایندیتکس دو بار در هفته محموله‌ی جدید لباس دریافت می‌کنند

هنگامی که بحث انتخاب ساختمان به میان می‌آید، ایندیتکس بسیار بلندپروازانه عمل می‌کند. در سال ۲۰۰۳ ایندیتکس یک فروشگاه زارا در صومعه‌ای تاریخی به نام «سان آنتونیو اِل رئال» در شهر سالامانکای اسپانیا افتتاح کرد و در همان سال، یک سینمای تاریخی در الچه را نیز به یک شعبه از فروشگاه‌های زارا تبدیل کرد. سال ۲۰۱۱ آن‌ها با صرف هزینه‌ی ۳۲۴ میلیون دلاری، ساختمان شماره‌ی ۶۶۶ خیابان پنجم نیویورک را تصاحب کردند که گران‌ترین خرید ساختمان در تاریخ منهتن نام گرفت.

فروشگاه نیویورک زارا

اچواریا درباره‌ی افتتاح فروشگاه گران قیمت زارا در نیویورک می‌گوید:

در نیویورک ما تنها در یک صفحه‌ی روزنامه‌ی نیویورک تایمز اعلام کردیم که شعبه‌ی جدید فروشگاه‌مان قرار است افتتاح شود. این کار بخشی از یک کمپین تبلیغاتی نبود؛ بلکه تنها یک اطلاعیه بود. شرکت ما درباره‌ی خودش صحبت نمی‌کند. ایده این است که مشتری درباره‌ی ما صحبت کند. ما نباید بگوییم که چقدر خوب هستیم؛ این مشتری است که اگر ما را لایق ببیند، چنین چیزی درباره‌ی ما خواهد گفت.

درآمد شرکت هولدینگ ایندیتکس که شامل برندهای زارا، ماسیمو دوتی، برشکا، اویشو، پول اند بیر، استاردیواریوس و اوترک می‌شود، ظرف ۱۰ سال گذشته از ۹.۴ میلیارد یورو به ۲۰.۹ میلیارد یورو افزایش یافته است. جالب است بدانید ۱۴.۶ میلیارد یورو از این درآمد به تنهایی مربوط به زارا می‌شود. تعداد کارمندان ایندیتکس نیز در این سال‌ها افزایش چشمگیری داشته و از ۸۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۷ به بیش از ۱۵۰ هزار نفر در سال جاری رسیده است. در حالی که در اوایل دهه‌ی دوم قرن جدید، اسپانیا و غرب از بحران مالی رنج می‌بردند، کسب و کار ایندیتکس و زارا به شدت رونق داشت.

نمای داخلی فروشگاه زارا

زارا در حال حاضر دارای ۲۱۶۹ فروشگاه در سرتاسر دنیا است و هر هفته بر تعداد این فروشگاه‌ها افزوده می‌شود.

«مد سریع» در سال‌های اخیر با اقبال خوبی مواجه بوده است. حتی افراد مشهوری مانند کیت میدلتون نیز دیگر از اینکه در لباس‌های زارا از آن‌ها عکسی گرفته شود ترسی ندارند.

ایزابل کاویل، تحلیلگر ارشد Planet Retail می‌گوید:

این روند تنها مختص زارا نیست. بازار خرده فروشی به صورت کلی در حال حرکت به این سمت است. خرید لباسی ۵۰ پوندی که به نظر می‌رسد قیمت آن ۵۰۰ پوند باشد، بسیار وسوسه کننده است. اگر مردم از لباس شما تعریف کنند، می‌توانید با افتخار برای آن‌ها تعریف کنید که قیمت لباس شما چقدر ارزان است و چه «شکار»ی کرده‌اید.

زارا در حال حاضر دارای ۲۱۶۹ فروشگاه در بیش از ۸۸ کشور دنیا است و هر هفته به تعداد این فروشگاه‌ها اضافه می‌شود

شرکت‌های زیادی مانند H&M و Mango نیز به سبک تجاری زارا روی آورده‌اند؛ اما رمز موفقیت ایندیتکس تنها در قیمت ارزان لباس و «مد سریع» نیست. رمز موفقیت ایندیتکس در این است که سبک خرید کردن مردم را تغییر داده است. در زارا، خرید لحظه‌ای است. فرصتی ندارید تا برای ژاکت چرمی پر زرق و برق پول پس انداز کنید. مردم لباس‌های زارا را به خاطر علاقه‌ی شدید به آن‌ها نمی‌خرند، بلکه به این دلیل می‌خرند که با قیمت ۵۰ دلاری، شلوارهای زارا تقریباً هم قیمت یک وعده صبحانه‌ی دونفره در یک کافه هستند. به علاوه اگر در خرید لباس مورد علاقه‌ی خود در زارا تعلل کنید، احتمالاً آن لباس ظرف تنها چند روز آینده به فروش خواهد رفت و دیگر مشابه آن را نخواهید یافت. این «سبک مصرف» و «مد لحظه‌ای» است که مشتریان زارا را شرطی کرده است.

فروشگاه زارا zara

گلسرخی می‌گوید:

ایندیتکس توانسته است سنت قدیمی چرخه‌ی شش ماهه‌ی عرضه‌ی پوشاک را که قدمتی در حدود یک قرن دارد بشکند. حالا دیگر نیمی از برندهای بالارده‌ی مد مانند پرادا و لویی ویتون نیز به تقلید از زارا به جای دو کلکسیون در سال، ۴ تا ۶ کلکسیون در سال عرضه می‌کنند.

برخی از کارشناسان دنیای مد عقیده دارند که زارا موفقیت خود را مدیون کپی برداری از طرح‌های شرکت‌های بزرگ است. ایندیتکس این موضوع را انکار می‌کند. در ماه مارس سال ۲۰۱۲، الکساندرا جیکوب در مقاله‌ای در نیویورک تایمز نوشت که هنگام بازدید از فروشگاه زارا واقع در خیابان پنجم نیویورک، لباس‌های موجود در فروشگاه او را به یاد لباس‌های پرادا، الکساندر ونگ، بالمین و بسیاری از برندهای بالارده‌ی دیگر انداخته است. کریستین لوبوتین، ایندیتکس را به دلیل کپی برداری از طرح «کفش‌های کفی قرمز» این شرکت به دادگاه کشاند، اما نتوانست آن را محکوم کند، چرا که زارا مراقب است تا طرح‌های خود را به اندازه‌ی کافی برای فرار از قوانین کپی رایت تغییر دهد.

نمای داخلی فروشگاه زارا zara

گلسرخی درباره‌ی اصالت طرح‌های زارا می‌گوید:

برای برندهای لوکس، زارا به مانند یک متقلب است؛ درست شبیه قارچی که از بدنه‌ی اصلی دنیای مد تغذیه می‌کند. من هم در گذشته چنین ذهنیتی نسبت به زارا داشتم، اما دیگر چنین فکر نمی‌کنم؛ چرا که متوجه شده‌ام تمامی شرکت‌های مد از روی دست هم کپی می‌کنند. در نهایت، هیچ کس در دنیای مد صاحب ایده‌ای اصیل و بدیع نیست.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۴۵:۳۷ دیده شده : ۹۵بار نویسنده : admin

داستان برند اپل داستان برند نایک داستان برند اکبر جوجه داستان برند های معروف تاریخچه برند های معروف دنیا تاریخچه برند های معروف تاریخچه ی برند های معروف تاریخچه برند های معروف پوشاک داستان برنده اسب چوبی خلاصه داستان برنده ی اسب چوبی ترجمه داستان برنده اسب چوبی خلاصه داستان برنده اسب چوبی دانلود داستان برنده اسب چوبی داستان برنده ي اسب چوبي ترجمه داستان کوتاه برنده اسب چوبی داستان برنده ی اسب چوبی داستان کوتاه برنده اسب چوبی انالیز داستان برنده اسب چوبی داستان برند داستان برنده اسب گهواره ای داستان برندهای موفق داستان برندها ترجمه داستان برنده اسب گهواره ای داستان برندهای معروف داستان برندهای ایرانی داستان خلقت برندهای مشهور زارا چگونه برند شد به یکی نونوایی دادی دانلود آهنگ به یکی نونوایی دادی دانلود آهنگ به یکی نونوایی دادی ناصر عبداللهی دانلود آهنگ ناصر عبدالهی به یکی نونوایی دادی ناصر عبداللهی به یکی نونوایی دادی به یکی جرعه که آزار به یکی دل بستم به یکی دل بستم از فاتح نورایی به یکی دل بستم فاتح نورایی متن به یکی دل بستم متن به یکی دل بستم فاتح به يكي دل بستم فاتح نورايي به یکی دل بستم که زیادی خوبه به یکی دل بستم متن اهنگ به یکی دل بستم فاتح نورانی به یکی دل بستم از فاتح نورانی به یکی نظاره دوا کنی همه درد من به یکی نظاره دوا کنی به یکی میگن به یکی میگن با جمله بساز جوک به یکی میگن نورایی به یکی دل بستم متن فاتح به یکی دل بستم متن فاتح نورایی به یکی دل بستم متن متن به یکی دل بستم فاتح نورایی فاتح نورایی به یکی دل بستم متن آهنگ متن به یکی دل بستم از نورایی متن به یکی دل بستم از فاتح نورایی متن اهنگ به یکی دل بستم از نورایی به یکی دل بستم فاتح نورایی آهنگ به یکی دل بستم فاتح نورایی دانلود به یکی دل بستم فاتح نورایی متن به یکی دل بستم فاتح آهنگ به یکی دل بستم فاتح نورایی متن یکی به دادم برسه واویلا یکی به دادم برسه آهنگ یکی به دادم برسه دانلود یکی به دادم برسه واویلا آهنگ یکی به دادم برسه واویلا دانلود یکی به دادم برسه دانلود آهنگ یکی به دادم برسه واویلا دانلود آهنگ یکی به دادم برسه حسن شماعی زاده یکی به دادم برسه دانلود اهنگ یکی نیست به دادم برسه سوسن یکی به من کمک کنه از بزرگ ترین جزایر ایتالیا از بزرگ ترین سیاحان تاریخ از بزرگ ترین دیکتاتور های تاریخ بزرگ ترین دیکتاتور های تاریخ از بزرگ ترین پرندگان دریایی از بزرگترین خوشنویسان معاصر از بزرگترین شهرهای امریکا از بزرگترین فلاسفه قرن نوزدهم از بزرگترین فلاسفه قرن نوزدهم انگلستان از بزرگترین فلاسفه قرن 19 یکی از بزرگترین فلاسفه قرن 19 از بزرگترین تا کوچکترین از بزرگترین نویسندگان قرن بیستم اسپانیا برندهای پوشاک ایرانی برندهاي پوشاك ايراني برندهای ایرانی پوشاک زنانه برندهای ایرانی پوشاک آقایان برندهای ایرانی پوشاک مردانه برندهای ایرانی پوشاک بانوان برندهای لباس ایرانی برندهای پوشاک ایران برندهای معروف پوشاک ایرانی معرفی برندهای پوشاک ایرانی برندهای پوشاک برندهای پوشاک ترکیه برندهای پوشاک مردانه برندهای پوشاک ترک برندهای پوشاک زنانه برندهای پوشاک زنانه ایرانی برندهای پوشاک مردانه ایرانی برندهای پوشاک موجود در ایران برندهاي پوشاك تركيه برندهای لباس ترکیه برندهای معروف پوشاک ترکیه اسامی برندهای پوشاک ترکیه بهترین برندهای پوشاک ترکیه نام برندهای پوشاک ترکیه برندهای معتبر پوشاک ترکیه برندهای معروف پوشاک مردانه ترکیه برندهای لباس ترکیه مردانه برندهای پوشاک مردانه در ایران برندهای لباس مردانه برندهای لباس مردانه ایرانی برندهای لباس مردانه در تهران برندهای لباس مردانه ترک برندهای معروف پوشاک مردانه برندهای برتر پوشاک مردانه برندهای لباس ایران برندهای پوشاک ترک در ایران برندهای لباس ترک برندهای لباس ترک در ایران برندهای معروف پوشاک ترک برندهای پوشاک زنانه ایران اسامی برندهای پوشاک زنانه برندهای لباس زنانه برندهای لباس زنانه ایرانی برندهای معروف پوشاک زنانه ترک برندهای معروف پوشاک زنانه برترین برندهای پوشاک زنانه دنیا برندهای لباس زنانه ترک مارک پوشاک زنانه ایرانی برندهای معروف پوشاک زنانه ایرانی برندهای معروف لباس زنانه ایرانی نام برندهای ایرانی پوشاک زنانه برندهای معروف پوشاک مردانه ایرانی برندهای لباس موجود در ایران تبدیل شدن به خون اشام تبديل شدن به خون اشام تبدیل شدن به خون آشام در Skyrim تبدیل شدن به خون آشام واقعی راه تبدیل شدن به خون اشام روش تبدیل شدن به خون اشام اموزش تبدیل شدن به خون اشام چگونگی تبدیل شدن به خون آشام راه های تبدیل شدن به خون اشام روش های تبدیل شدن به خون اشام تبدیل شدن انسان به حیوان تعبیر خواب تبدیل شدن انسان به حیوان تبدیل شدن به گرگینه روش تبدیل شدن به گرگینه راه های تبدیل شدن به گرگینه راه تبدیل شدن به گرگینه اموزش تبدیل شدن به گرگینه روش های تبدیل شدن به گرگینه تبدیل شدن مرد به زن عمل تبدیل شدن مرد به زن فیلم تبدیل شدن مرد به زن تعبیر خواب تبدیل شدن مرد به زن مراحل تبدیل شدن یک زن به مرد عمل جراحی تبدیل شدن زن به مرد تعبیر تبدیل شدن مرد به زن تبدیل شدن زن به مرد در خواب داستان تبدیل شدن مرد به زن و زن به مرد تبدیل شدن زن به روباه تبدیل شدن Sms به Mms مشکل تبدیل شدن Sms به Mms رفع مشکل تبدیل شدن Sms به Mms حل مشکل تبدیل شدن Sms به Mms جلوگیری از تبدیل شدن Sms به Mms حل مشکل تبدیل شدن Sms به Mms در گوشیهای سامسونگ آموزش رفع مشکل تبدیل شدن Sms به Mms تبدیل شدن دختر به میمون تبدیل شدن دختری به میمون تبدیل شدگان 4 فیلم تبدیل شوندگان 4 دانلود تبدیل شدگان 4 دانلود فیلم تبدیل شدگان 4 دانلود رایگان تبدیل شدگان 4 تبدیل شدن پسر به دختر تعبیر خواب تبدیل شدن دختر به پسر تبدیل شدن یک پسر به یک دختر زیباروی تبدیل شدن به انگلیسی تبديل كردن به انگليسي ترجمه تسلیم شدن به انگلیسی ترجمه شدن به انگلیسی معنی تبدیل شدن به انگلیسی ترجمه ارضا شدن به انگلیسی ترجمه همبستر شدن به انگلیسی ترجمه مزاحم شدن به انگلیسی داستان برند: زارا چگونه به یکی از بزرگ‌ترین برندهای پوشاک تبدیل شد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۷۹۸۷
  • تعداد حاضران : ۲۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها