freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در سخنانی متذکر شد: به دلیل مشکل بودن حوزه سیاست و سیاست خارجی، این حوزه جزو مشکل‌ترین حوزه‌هاست که ابعاد مختلفی در تحلیل آن باید مدنظر قرار گیرد و افراد مختلفی که صاحب نظر حوزه‌های مختلف هستند باید دور هم جمع شوند و از دریچه‌های مختلف تقرب کنند و این کاری ضروری است و فانتزی نیست؛ ذات کار ایجاب می‌کند که این تجمع وجود داشته باشد.

لاریجانی ادامه داد: در چند دهه اخیر شرایط در حوزه سیاست خارجی از گذشته متفاوت شده است. در گذشته بلوک غرب و شرق بود و تحلیل‌ها در سایه این تقسیم بندی قرار گرفته و به همین دلیل ساده‌تر بود. این قطب‌بندی سیطره نفوذ خود را نشان می‌داد اما این ساماندهی به هم ریخت. زمانی مدیریت جهانی توهمی شده بود که در عمل به جایی نرسید. در حال حاضر صحنه‌ای وجود دارد که در آن اراده‌های متنوع حاکم است.

او اضافه کرد: در حال حاضر بازیگران متنوع شده‌اند و به همین دلیل تحلیل موضوعات سخت‌تر شده است؛ چه در صحنه بین‌المللی و چه در منطقه خودمان که تحلیل پدیده‌ها به این سادگی نیست؛ هم حکومت‌ها متنوع‌اند و هم پدیده‌های غیرحکومتی متنوع شده‌اند؛ چه جنس‌های بدخیم مثل تروریست‌ها و چه از نوع خوش‌خیم اینها وجود دارند و تأثیر می‌گذارند. جنس این قدرت‌ها باید شناخته شود و حوزه انتخاب‌شان به صورت دقیق تحلیل شود و تأثیر گذاری‌هایشان در معادلات مختلف دیده شود.

لاریجانی تأکید کرد: کار در این زمینه فرمایشی نیست که چون ما دلمان می‌خواهد شرایط اینطور پیش برود تحلیل‌مان به این سمت برود. این باعث می‌شود که خیلی زود رنگ ببازد. پس باید مولفه‌های تأثیرگذار و بازیگران تأثیرگذار را شناخت و نسبت به تولد و یا زوال آنها تحلیل درستی انجام داد.

رئیس مجلس همچنین عنوان کرد: نکته دیگری که باید توجه کرد زمینه‌هایی است که این قدرت‌ها به سمت آنها می‌روند و یا پدیده‌هایی است که باعث وجود آنها می‌شود. این پدیده‌ها ممکن است اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باشد. ما کمتر به روندها توجه می‌کنیم و همین باعث می‌شود که پدیده‌ها را به صورت نقطه‌ای بررسی کنیم. به عنوان مثال در سه دهه گذشته پدیده تروریسم در منطقه وجود داشته، این پدیده به جریان‌های متنوعی تبدیل شده که شاخ و برگ پیدا کرده‌اند. اما آیا اینکه این روند صعودی است؟ رشد را نشان می‌دهد؟ زیربناهای آن چیست؟ و رفتارهایش تا چه حد متأثر از پدیده‌های اجتماعی است؟ کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ تأکید کرد: خیلی از تحولات در منطقه رخ می‌دهد که ممکن است شکل ظاهرش یک جریان امنیتی باشد اما پایه‌های آن بر اساس موضوعات اقتصادی یا فرهنگی است. این موضوع از این جهت مهم است که پدیده‌های منطقه نشان می‌دهد که امور کوتاه مدتی نیستند و تا مدتی با ما زندگی می‌کنند،‌ پس باید نحوه نشو و نمای آنها را فهمید و فهم کرد. پس این مسأله نیازمند بحث‌های تکنیکی‌تر در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی است. حتی تحولات انتخابات در خیلی از کشورها متأثر از همین تحولات اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی است.

لاریجانی افزود: شاید به دلیل پیچیدگی‌ها و تنوع بازیگران و ریشه‌های تحولات اقتضا می‌کند که این مسائل را دقیق‌تر مورد واکاوی قرار دهیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵:۱۷ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin

سخت شدن شکم در بارداری سفت شدن شکم در بارداری سفت شدن شکم در بارداری نشانه چیست سخت شدن شكم در بارداري سفت شدن شکم در حاملگی علت سفت شدن شکم در بارداری سفت شدن بالای شکم در بارداری سفت شدن شکم در اواخر بارداری احساس سفت شدن شکم در بارداری سفت شدن عضلات شکم در بارداری سخت شدن شریان ها سخت شدن عمل بلع سخت شدن مدفوع علت سخت شدن مدفوع سخت خارج شدن مدفوع علت سخت خارج شدن مدفوع سخت شدن دفع مدفوع علت سخت دفع شدن مدفوع سخت شدن تنفس سخت شدن تنفس در بارداری علت سخت شدن تنفس سخت شدن دل دلایل سخت شدن ازدواج سخت شدن کرنشی سخت شدن کرنش سخت شدن امتحان نهایی سخت شدن امتحانات نهایی سخت شدن پوست سخت شدن سیمان مکانیزم سخت شدن سیمان علت سخت شدن سیمان تحلیل سیاست تحلیل سیاست خارجی تحلیل سیاست خارجی ایران تحلیل سیاست های کلی خانواده تحلیل سیاست روز تحلیل سیاست سلامت تحلیل سیاست خارجی امریکا تحلیل سیاست ها تحلیل سیاست خارجی افغانستان تحلیل سیاست ایران تحلیل سیاست خارجی احمدی نژاد تحلیل سیاست خارجی دولت یازدهم تحلیل سیاست خارجی دولت روحانی تحلیل سیاست خارجی از فرادید تطبیقی تحلیل گفتمان و سیاست خارجی تحلیل گفتمان سیاست خارجی تحلیل تکوین گرایانه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تحلیل سیاست روز ایران تحلیل سیاسی روز تحليل سياسي روز تحلیلهای سیاسی روز تحلیل سیاسی مسائل روز تحلیل اخبار سیاسی روز تحلیل مسائل سیاسی روز ایران تحلیل مسائل سیاسی روز سایت تحلیل سیاسی روز تحلیل سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تحلیل های سیاسی تحلیل های سیاسی روز تحليل هاي سياسي تحلیل های سیاسی افغانستان تحلیل های سیاسی یک دانشجو تحلیل های سیاسی خاورمیانه نقد تحلیلی سیاست های تعدیل اقتصادی تحلیل سیاسی ایران تحلیل اوضاع سیاسی ایران تحلیل اخبار سیاسی ایران تحلیل مسائل سیاسی ایران تحلیل وضعیت سیاسی ایران تحلیل سیاسی روز ایران تحلیل سیاسی تحریم ایران خارجی های مسلمان شده خارجی های تازه مسلمان شده است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است اثيكا مستشفى است اثيكا است یا هست است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است في اللغة العربية معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است في المعجم معنى است في اللغة تنوع بازیگران سیاسی باعث سخت شدن تحلیل سیاست خارجی شده است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۷۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها