freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، متن کامل یادداشت اینستاگرامی حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی به مناسبت سالروز درگذشت آیت‌الله مرتضی پسندید به شرح زیر است:

«امروز سالروز درگذشت آیت الله سید مرتضی پسندیده برادر بزرگ و ارشد حضرت امام است. مرحوم پسندیده صبح ٢٢ آبان ١٣٧٥ بعد از چند روز اقامت در بیمارستان و در پی شکستگی لگن به رحمت خدا پیوست. من قم بودم و سحرگاه مرا مطلع کردند. ایشان سالهای آخر عمر را در جماران و در مجموعه بیت و دفتر امام ساکن بودند و این توفیقی بود که بعد از رحلت پدرم هر هفته خدمتشان می رسیدم. امسال ، سالروز وفات ایشان با درگذشت دختر گرامی و محترمه ایشان همراه شده است. امید است خداوند آن مرحوم و صبیه مرحومه شان را غریق رحمت واسعه خویش گرداند٠

خدا بر درجات امام و ایشان بیافزاید، فکر نمی کنم امام برای کسی همانند ایشان احترام قائل بوده باشند. همانطور که میزان تکریم آن مرحوم نسبت به امام کم نظیر بود و این در حالی بود که در موارد بسیاری نظر سیاسی ایشان و زاویه نگاهشان با امام متفاوت و مغایر بود. 

بعد از تبعید امام به ترکیه و بعد هم به نجف،ایشان فردی خطرناک برای حکومت پهلوی شناخته می‌شود و بارها در دادگاه محاکمه شده و سرانجام به خمین تبعید می شوند اما چندی بعد بی‌توجه به تبعید، خمین را به مقصد قم ترک کرده و فعالیت‌هایشان را ادامه می دهند تا آنکه به دلیل برپایی مراسم سوگواری در منزل حضرت امام دستگیر و دوباره به خمین تبعید می شوند. بعد هم برای مدت سه سال به شهر کویری انارک تبعید می گردند. امام در نامه های خویش از ایشان با عنوان "آقا" یاد می کنند.

مرحوم یادگار امام در باره شخصیت ایشان گفته اند:" حضرت آیت الله پسندیده را امام در حکم پدر خود می دانستند و بارها به من فرموده بودند که اگر ایشان نبود من نمی توانستم درس بخوانم و شدیدا به ایشان احترام می گذاشتند به حدی که وقتی امام از پاریس آمدند،آقای پسندیده در هواپیما امام را ملاقات کردند. وقتی خواستند از هواپیما پیاده شوند امام گفتند من جلوتر از آقای پسندیده نمی روم. اوضاع به هم خورد. من پیشنهاد کردم من با آقای عمو می روم در سالن فرودگاه،بعد بر می گردم با جنابعالی می روم که مورد قبول واقع شد. " 

بی تردید مرحوم آیت الله پسندیده حق بزرگی بر گردن امام و انقلاب امام داشتند و بسیار کم لطفی است که کمتر به نقش آن مرحوم اشاره می شود.»

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵:۱۹ دیده شده : ۴۹بار نویسنده : admin

آیت الله پسندیده نامه آیت الله مرتضی پسندیده کتاب خاطرات آیت الله پسندیده كتاب خاطرات آيت الله پسنديده دانلود کتاب خاطرات آیت الله پسندیده کتاب خاطرات آیت الله مرتضی پسندیده دانلود کتاب خاطرات ایت اله پسندیده بر گردنم افکنده دوست بر گردنم افكنده دوست ریسمانی بر گردنم افکنده دوست رشته بر گردنم افکنده دوست زنجیری بر گردنم افکنده دوست طنابی بر گردنم افکنده دوست آتشی بر گردنم افکنده دوست رشته ای برگردنم افکنده دوست حلقه ای بر گردنم افکنده دوست رشته اي بر گردنم افكنده دوست شاعر بر گردن عشق ساده ام رشته ای برگردنم افکنده دوست گنجور بر گردنم انداخته دوست رشته ای بر گردنم انداخته دوست حلقه ای بر گردنم انداخته دوست ریسمانی بر گردنم افکنده بوسه بر گردن بوسه بر گردن زن معنی بوسه بر گردن بوسه گردن بوسه گردن نشانه چیست تعبیر خواب بوسه بر گردن به جای بوسه بر گردن عکس بوسه بر گردن معنای بوسه بر گردن بوسه گردن و لب فلک بر گردنم زنجیر داره دانلود آهنگ فلک بر گردنم زنجیر داره غریبی سخت مرا دلگیر داره فلک بر گردنم زنجیر داره رشته ای برگردنم افکنده دوست میکشد رشته ایی بر گردنم افکنده دوست رشته ای برگردنم افکنده دوست از کیست رشته ی بر گردنم افکنده دوست رشته اي بر گردنم افکنده دوست شاعر رشته ای برگردنم افکنده دوست امام و رهبری امام و رهبری+عکس امام و رهبری لایه باز امام و رهبری Psd تصاویر امام و رهبری عکس امام و رهبری با کیفیت بالا پوستر امام و رهبری تصویر امام و رهبری عکس امام و رهبری با هم عکس امام و رهبری لایه باز امام ولد بغزة امام ولد في غزة عکس امام و رهبری با کیفیت عکس امام و رهبری Psd عکس امام و رهبری با کیفیت بسیار بالا دانلود عکس امام و رهبری قاب عکس امام و رهبری عکس امام خمینی و رهبری امام وصیت نامه وصیت نامه امام به دانشجویان وصیت نامه امام حسن عسکری وصیت نامه امام Pdf وصیت نامه امام راحل وصیت نامه امام صادق ولادت امام حسن مجتبی ولادت امام حسن مجتبی ع ولادت امام حسن مجتبی شعر ولادت امام حسن مجتبی تبریک ولادت امام حسن مجتبی مولودی ولادت امام حسن مجتبی کریمی ولادت امام حسن مجتبی جواد مقدم ولادت امام حسن مجتبی سرود ولادت امام حسن مجتبی مبارک ولادت امام حسن مجتبی حاج محمود کریمی ورزشگاه امام رضا مشهد ورزشگاه امام رضا مشهد ویکی پدیا ورزشگاه امام رضا مشهد کی افتتاح میشه استادیوم امام رضا مشهد افتتاح ورزشگاه امام رضا مشهد تصاویر ورزشگاه امام رضا مشهد ورزشگاه امام رضا ع مشهد ورزشگاه امام رضا در مشهد ادرس ورزشگاه امام رضا مشهد اخرین وضعیت ورزشگاه امام رضا مشهد ولادت امام زمان ولادت امام زمان عج ولادت امام زمان در سال 95 ولادت امام زمان چه روزی است ولادت امام زمان مولودی ولادت امام زمان محمود کریمی ولادت امام زمان اس ام اس ولادت امام زمان مبارک ولادت امام زمان تبریک ولادت امام زمان سیب سرخی انقلاب یک شهید داشت انقلاب یک شهید داشت آن هم اسلام بود انقلاب اسلامی یک شهید داشت آنهم اسلام بود این انقلاب یک شهید داشت آنهم اسلام بود انقلاب تنها یک شهید داشت علامه طباطبایی انقلاب یک شهید داشت ولادت امام رضا ولادت امام علی آیت‌الله پسندیده حق بزرگی بر گردن امام و انقلاب داشت

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۴۳
  • تعداد حاضران : ۲۴۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها