freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به نظر می رسد ناسا قصد دارد کاوشگر جونو را بیش از آنچه پیشتر برایش برنامه ریزی کرده بود در مدار فعلی به دور سیاره ی مشتری نگه دارد. این کاوشگر که اکنون حدود 4 ماه است در اطراف مشتری پرسه می زند، قرار است در چرخش 53 روزه به دور این غول گازی باقی بماند و ظاهراً هنوز برنامه ای قطعی برای قرار دادن آن در مداری کوتاه تر وجود ندارد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با تک شات همراه باشید. 

ناسا پیش از این امیدوار بود تا این روز ها جونو رو به مدار چرخش 2 هفته ای رسانده باشد اما به نظر می رسد مشکلات موتوری به وجود آمده برای این کاوشگر آن را در مدار فعلی اش زمینگیر کرده باشند. اما عدم ورود جونو به مدار های کوتاه تر لزوماً خبر بدی نیست. ناسا می گوید این مسئله بر میزان اطلاعاتی که جونو می تواند از مشتری در اختیار ما قرار دهد تاثیر نخواهد گذاشت.

بزرگ ترین تفاوتی که باقی ماندن جونو در مدار فعلی به بار می آورد این است که سرعت گردش آن به دور سیاره ی مذکور افزایش نخواهد یافت. به این ترتیب ماموریت این کاوشگر به جای فوریه ی 2018، احتمالاً از سال 2019 نیز فرا تر خواهد رفت.مشکل جونو از ماه گذشته ی ملادی آغاز شد؛ یعنی درست در آستانه ی حرکت این کاوشگر به مداری کوتاه تر حول سیاره ی مشتری. مدار جونو به دور این غول گازی دایره ای نیست اما تا جایی که یم شود سعی شده از محیط پر از تشعشع اطراف مشتری اجتناب شود. 

به همین دلیل جونو باید در هر چرخش به مدت چند ساعت به سطح مشتری کاملاً نزدیک شود. این چند ساعت درست همان فرصتی است که جونو قادر است بیشترین اطلاعات را از مشتری گردآوری کند.آخرین فرصت جونو از این دست به بیست و نهم اکتبر (هشتم آبان) باز می گردد اما محققان در آن زمان قصد نداشتند از این موقعیت بهره برداری علمی بکنند. در عوض، تمام تلاش آنها معطوف به این بود که موتور اصلی جونو را روشن کنند و آن را در مدار کوتاه تر 14 روزه قرار دهند. 

اما در همین حین مشکلی سخت افزاری در موتور و سپس مشکلی نرم افزاری امکان بهره برداری مناسب از جونو را گرفت. مشکل نرم افزاری برطرف شد اما در حال حاضر تمام تمرکز تیم محققان به رفع مشکل موتوری جونو معطوف شده است. 

 

شاید جونو بیش از آنچه پیش بینی شده بود مهمان مشتری باشد

همه ی اینها به آن معناست که جونو ممکن است طبق برنامه ریزی های پیشین ناسا در فوریه ی 2018 نتواند مدار مشتری را ترک کند. به عبارت دیگر، ماموریت جونو در مدار مشتری ممکن است از سال 2019 نیز فرا تر رود. علت این امر نیز آن است که کاوشگر مذکور کمتر در معرض تشعشعات مضر مشتری قرار بگیرد. اما در نهایت ذرات باردار اطراف این سیاره ی غول پیکر کم کم آنقدر به جونو آسیب می رسانند که دیگر نتواند به فعالیت ادامه دهد. لازم به ذکر است میزان تشعشعاتی که جونو در معرض آنها قرار می گیرد تابع زمان نیست بلکه به تعداد دفعات چرخش این کاوشگر حول مشتری بستگی خواهد داشت. 

تنها مشکل اصلی این موقعیت به اواسط سال 2019 مربوط می شود؛ یعنی زمانی که جونو به مدت 6 تا 10 ساعت در سایه ی مشتری قرار می گیرد، هیچ نوری به پنل های خورشیدی آن نمی رسد و دمایش به شدت پایین می آید. جونو قبلاً هم دچار وضعیت های مشابه شده اما این موقعیت ها هیچ وقت به اندازه ی اواسط 2019 طولانی نشده اند. به همین دلیل راهبران ناسا سعی دارند راهی بیایند تا مدار چرخش جونو را از این وضعیت دور نگه دارند؛ البته در صورتی که تا آن زمان هنوز به ماموریت خود ادامه دهد. 

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵:۱۰ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin

بیش از اینها آه آری بیش از اینها آه آری بیش از اینها میتوان بیش از بیش از حد به انگلیسی بیش از 1000 بازی آنلاین بیش از 3400 بازی بیش از 1000 بازی بیش از هزار بازی انلاین بیش از1000بازی انلاین بیش از 3400 بازی فلش بیش از هزار بازی بيش از 1000 بازي آنلاين بیش از 1000 بازی فلش آنلاین بازی های آنلاین بیش از 1000 مرجع بیش از 1000 بازی انلاین مرجع دانلود بازی آنلاین با بیش از 1000 بازی بیش از 3400 بازی انلاین بازی های فلش بیش از 3400 بیش از 1000 بازی فلش بیش از 1000 بازی فلش رایگان بیش از 1000 بازی باربی بیش از 1000 بازی دخترانه بیش از 1000 بازی رایگان بیش از 1000 بازی فکری بيش از 1000 بازي بیش از 1000 بازی انلاین بیش از هزار بازی فلش بیش از هزار بازی رایگان بيش از هزار بازي بینی عمل شده بینی عمل شده زیبا بینی عمل شده طبیعی بینی عمل شده بازیگران ایرانی بینی عمل شده مردانه بینی عمل شده عروسکی بینی عمل شده بازیگران زن ایرانی بینی عمل شده شاهرخ استخری بینی عمل شده عکس بيني عمل شده بینی عمل شده بازیگران بینی عمل شده خوشگل عکس بینی عمل شده زیبا بینی های عمل شده زیبا بيني هاي عمل شده زيبا بینی های گوشتی عمل شده زیبا عکس بینی های عمل شده زیبا زیباترین بینی عمل شده زیباترین بینی عمل شده در ایران عکسهای بینی های عمل شده زیبا مدل بینی های عمل شده زیبا بینی های عمل شده بازیگران ایرانی عکس بینی عمل شده بازیگران ایرانی عکس بینی های عمل شده بازیگران ایرانی بینی عمل شده بازیگران مرد ایرانی مدل بینی عمل شده بازیگران ایرانی بینی های عمل شده بازیگران مرد ایرانی بینی جراحی شده بینی جراحی شده زیبا بینی جراحی شده بازیگران عکس بینی جراحی شده مدل بيني جراحي شده بینی های جراحی شده مدل بینی جراحی شده زیباترین بینی جراحی شده مدلهای بینی جراحی شده عکس بینی جراحی شده زیبا مدل بینی عمل شده طبیعی عکس بینی عمل شده طبیعی بینی های عمل شده طبیعی نمونه بینی عمل شده طبیعی عکس مدل بینی عمل شده طبیعی عکس بینی های عمل شده طبیعی تصاویر بینی های عمل شده طبیعی مدل بینی های عمل شده طبیعی مدل بینی عمل شده عروسکی عکس بینی عمل شده عروسکی بینی های عمل شده عروسکی مدل بینی های عمل شده عروسکی عکس بینی های عمل شده عروسکی عکس بینی عمل شده مدل عروسکی تصاویر بینی عمل شده عروسکی تصاویر بینی های عمل شده عروسکی عکس بینی های عمل شده مدل عروسکی بینی عمل شده بازیگران خارجی عکس بینی عمل شده بازیگران بینی های عمل شده بازیگران عکس بینی های عمل شده بازیگران بینی کیپ شده درمان بینی کیپ شده برای باز شدن بینی کیپ شده بینی نوزادم کیپ شده بینی ام کیپ شده مدل بینی عمل شده پسرانه مدل بینی های عمل شده مردانه بینی عمل شده پسرانه عکس بینی عمل شده مردانه مدل بینی عمل شده مردانه شاید جونو بیش از آنچه پیش بینی شده بود مهمان مشتری باشد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها