freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یکی از مهندسین مکانیک در دانشگاه مک گیل به تازگی موفق به طراحی مفصل ران مصنوعی شده که به صورت سه بعدی چاپ می شود و نه تنها قادر است به خوبی جایگزین مفصل معیوب شود، بلکه می تواند استخوان را وادار کند تا برای مدت طولانی تری کار کند.طبق اعلام این دانشگاه، این استخوان بنیادی که توسط دامیانو پاسینی طراحی شده با استفاده از روش چهارضلعی حفره دار مشابه با ساختار استخوانی بدن ساخته شده است. این در حالی است که مفصل های مصنوعی که تا پیش از این ساخته می شودند تنها با مواد متراکم و بی شباهت به ساختار توخالی استخوانی انسان تولید می شدند.

مشکل مفصل های مصنوعی کنونی این است که بیش از حد سفت هستند و کمی از فشار وارده بر استخوان را جذب خود می کنند، که به این ترتیب، به سرعت تضعیف شده و از بین می روند. طی گذر زمان، این امر موجب بروز درد در مفاصل می شود و بار دیگر به عمل مفصل مصنوعی دیگری نیاز پیدا می شود. با این حال، روش پاسینی به بدن کمک می کند خودش را درمان کند.پاسینی در توضیح این دستاور می گوید "با توجه به اینکه این ایمپلنت کم و بیش شبیه به ساختار سلولی متخلخل اطراف خود است، می تواند استخوان های زنده را فریب بدهد تا به زندگی خود ادامه دهند و فعال بمانند. این بدان معنا است که ایمپلنت ما خیلی از مشکلات ایمپلنت های امروزی را ندارد."

این مفصل در عین حال که تنها یکی از ده ها دستاورد فناوری چاپ سه بعدی در زمینه پزشکی به شمار می رود، اما ویژگی مهم اش این است که می توان آن را با استفاده از روش های جراحی مفاصل کنونی در بدن کار گذاشت و در نتیجه نیازی به آموزش پزشکان برای کار با آن نیست. قرار است این مفاصل مصنوعی طی سه تا پنج سال آینده وارد بازار شوند و امید آن است که در آینده، دیگر نیازی به تکرار عمل جراحی مفصل برای بیمارانی که این عمل را یک بار انجام داده اند نباشد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۰:۱۶ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها