freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مرز مهران با ۲۸۰ کیلومتر فاصله تا کربلا به‌عنوان نزدیک‌ترین و مهم‌ترین مرز زمینی به این حرم در ایام اربعین شناخته می‌شود.

مرز مهران کجاست؟‌به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با نزدیک شدن به اربعین حسینی و بر حسب ضرورت اطلاع رسانی به زائران عزیز در نظر داریم گزارشی از وضعیت  مرز مهران که اصلی ترین و پرتردد ترین مرز به شمار می رود، ارائه دهیم. 

مرز مهران با ۲۸۰ کیلومتر فاصله تا کربلا به‌عنوان نزدیک‌ترین و مهم‌ترین مرز زمینی به این حرم در ایام اربعین شناخته می‌شود و بسیاری از عاشقان حسینی کوله‌بار سفر خود را برای عبور از این مرز بسته‌اند.

این مرز علاوه بر ایام اربعین در تمامی روزهای سال شاهد حجم بیشترین تردد زائران به عتبات عالیات است و همین عامل باعث شده امروز این مرز به‌عنوان مهم‌ترین مرز زمینی کشور به عراق نیز شناخته شود.

چگونه خود را به استان ایلام و مرز مهران برسانیم؟

استان ایلام در غرب کشور با استان‌های کرمانشاه، خوزستان و لرستان همسایه است و از طریق این سه استان می‌شود خود را به استان ایلام و مرز مهران رساند؛ البته معمولاً بیشتر زائران از طریق استان کرمانشاه خود را به استان ایلام می‌رسانند.

از استان کرمانشاه می‌توان از دو طریق شهرستان چرداول و شهرستان ایوان خود را به استان ایلام رساند و ازآنجا به مرز مهران رفت، همچنین از طریق استان لرستان از طریق شهرستان‌های چرداول و شهرستان دره شهر نیز می‌توان به شهر ایلام و بعد مهران تردد کرد.

از طریق استان خوزستان نیز می‌توان خود را به واسطه شهرستان دهلران به‌طور مستقیم وارد شهرستان مهران شد.

البته از شهر ایلام به سمت شهرستان مهران علاوه بر مسیر ایلام به مهران که از طریق صالح‌آباد انجام می‌شود می‌توان از طریق ایلام-ملکشاهی-مهران به مرز نیز رسید.

مسیرهای برای رسیدن به مرز مهران

۱- کرمانشاه-اسلام آباد-ایوان-ایلام-مهران، ۲-کرمانشاه-حمیل، سرابله-ایلام-مهران، ۳-خرم آباد-کوهدشت-سرابله-ایلام-مهران،۴-خرم آباد-دره شهر-بدره-ایلام-مهران، ۵-خوزستان-اندیمشک، دهلران-مهران

زائران می‌توانند با توجه به استان‌های محل سکونت در شرق، غرب، شمال و جنوب کشور از نزدیک‌ترین مسیر به استان‌های کرمانشاه، خوزستان و لرستان وارد استان ایلام شوند.

فاصله تهران تا مرز مهران:‌

مسافت جاده ای از تهران به سمت استان حدودا 673 کیلومتر و از ایلام تا مرز مهران 85 کیلومتر است که در جمع مسافت تهران تا مرز مهران 758 کیلومتر است که رسیدن از تهران به این مرز 9 و نیم ساعت زمان می برد.

آخرین وضعیت مرز مهران:‌

طبق آمار ارائه شده از سوی مسئولان، طی روز گذشته بیش از ۱۰۳ هزار نفر از مرز مهران تردد کردند که این تردد با نظم و امنیت کامل جریان دارد و مشکلی مشاهده نمی شود.

گفتنی است، دفتر کنسولگری موقت عراق در حج و زیارت ایلام راه اندازی شده است که زوار بعد از ثبت نام باید از این مرکز ویزا دریافت کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰:۱۸ دیده شده : ۱۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها