freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بحران آلودگی هوا موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما بود که با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران و رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

آلایندگی هوا جزو ۱۰ علت اصلی مرگ و میر در دنیا استبه گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بحران آلودگی هوا موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما بود که با حضور "ناصر مهردادی" مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران و "خسرو صادق نیت" رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای این بحث ناصر مهردادی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه طبق اعلام ایستگاه های سنجش آلایندگی هوای تهران، میانگین ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون در هوا ۱۳۶ بودن که بعضا این میزان به ۱۴۳ هم رسیده است، گفت: بر این اساس کارگروهی تحت عنوان شرایط ویژه آلودگی هوا در استان تهران چندین مصوبه را گذرانده است.

وی در ادامه به مصوبات این کارگروه اشاره کرد و ادامه داد: تردد در محدوده زوج و فرد تنها برای خودروهایی که دارای مجوز طرح ترافیک مجاز هستند، عدم فروش طرح ترافیک روزانه خاصه برای روز های یکشنبه و دوشنبه توقف فعالیت معادن شن و ماسه و کارخانجات آسفالت و بتن، استقرار تیم های سیار از سوی اورژانس در میادین پر تردد، حذف زنگ ورزش مدارس در روز های یکشنبه و دوشنبه و تشدید برخورد با خودروهای دودزا از جمله مصوبات این کارگروه است.

کاهش میزان آلایندگی تهران از عصر روز دوشنبه

وی با بیان اینکه در بحث آلایندگی هوا هنوز به شرایط اضطرار نرسیده ایم و هم اکنون در شرایط هشدار قرار داریم، تصریح کرد: با توجه به اطلاعات مدیر کل هواشناسی ان شاء الله از عصر روز دوشنبه میزان آلایندگی ها کاهش پیدا خواهد کرد.

آلایندگی هوا جزو ۱۰ علت اصلی مرگ و میر در دنیا است

در ادامه این بحث خسرو صادق نیت رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و درمان نیز با اعلام اینکه آلودگی هوا جزو ۱۰ علت اصلی مرگ و میر در دنیا مطرح است ، گفت: طی بررسی های انجام شده در دو سال گذشته با توجه به اقدامات مقتضی در رابطه با بحث بنزین و امثالهم شاهد روند کاهشی در مرگ و میر و بیماری های منجر از آلودگی هوا بودیم.

صادق نیت با اشاره به اینکه، اقدامات صدا و سیما سبب ایجاد حساسیت در دستگاههای مختلف خواهد شد گفت: از افرادی که بیمار هستند تقاضا داریم که در ایام آلودگی هوا کمتر در محیط بیرون قرار بگیرند و لذا در ایام هشدار فعالیت های ورزشی باید به حداقل برسد.

مهردادی با بیان اینکه، تمامی خودروهای تولیدی دارای استاندارد یورو چهار هستند ادامه داد: در شهر تهران100 درصد سوخت نیروگاه ها به صورت گازسوز انجام می شود.

وی با بیان اینکه، برخی از دستگاه ها به خوبی وظایف خود را انجام می دهند خاطرنشان کرد: 11 دستگاه در امر مبارزه با آلودگی هوا مسئول هستند که هر یک باید در این راستا تصمیمات و اقدامات مناسبی را انجام دهند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: در سال 92 دو روز پاک و 147 روز سالم داشتیم این در حالی است که در سال 94  دوازده روز پاک و174 روز سالم وجود داشت  و از سوی دیگر، در 8 ماهه سال جاری 11 روز پاک و193 روز سالم داشتیم.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه، 80 درصد آلودگی هوای شهر تهران ناشی از خودرو است اظهار داشت: باید راهکارهای درازمدت برای بحث خودرو اندیشیده شود به طوری که مثلا پراید و 405 از نظر آیتم های مورد نظر مشتری بی کیفیت است.

وی ادامه داد: 90 هزار وام با بهره کم به خودروساز داده شده اما یک خودرو فرسوده از چرخه خارج نشده است.

فولاد گر در ادامه با اشاره به اینکه، تراکم خودرو ها سبب ایجاد آلودگی هوا شده است افزود: شرایط لازم برای تولید کنندگان باید فراهم شود تا آنها به تدریج اقدام به خروج خودرو های فرسوده از چرخه کنند.

انتهای پیام/


منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰:۳۰:۷ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها