freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققین یک قدم به رمزگشایی از این معما که مغز انسان چگونه احساسات را پردازش می کند نزدیک تر شدند. تیم MIT به تازگی دو رشته عصبی را در محدوده آمیگدال مغز شناسایی کرده است که رویدادهای مثبت و منفی احساسی را پردازش می کنند.

با نشانه گذاری گروه های عصبی توسط پروتئین های حساس به نور، محققین به این نتیجه رسیده اند که عصب ها، کانال های موازی اما پیچیده ای را تشکیل می دهند که نسبت به موقعیت های مختلف، پاسخ ها و واکنش های متفاوتی ارایه می دهند. برای مثال برخی از عصب های موجود در یکی از این ارتباطات ممکن است توسط یک حس، هیجان زده شوند در حالی که سایر عصب ها سرکوب شده اند. ترکیب این واکنش ها در یک کانال اختصاصی باعث می شود تا احساساتی که تجربه می کنید را تشخیص بدهید.

البته هنوز برای جمع بندی و نتیجه گیری کمی زود است چرا که محققین همچنان نیاز دارند دسته های عصبی مشخصی را عمیقاً مورد بررسی قرار دهند تا نهایتاً به این نتیجه برسند که این عصب ها و دسته ها چگونه با یکدیگر در ارتباط هستند. همچنین آنها باید قادر باشند که مدارهای عصبی بزرگ تری را بسیار شفاف و دقیق تعریف کنند. اگر محققین این پروژه را با موفقیت به اتمام برسانند، احتمالاً می توانند توضیح دهند که مشکلات مغزی چگونه اتفاق می افتد. برای مثال اضطراب و افسردگی در مواقعی که انسان خوشحال می شود، نخواهد توانست عصب هایی که به شکل  عادی خاموش می شوند را فعال کند. این کشفیات از این پس منجر به ارایه درمان های موثرتری خواهد شد تا روند بازیابی واکنش های طبیعی، سریع تر انجام شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۴۵:۱۸ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۲۳
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها