freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش"دی اسپورت"؛کسب عنوان ارزشمد نائب قهرمانی آسیا و صعود به جام جهانی نوجوانان بهانه ای شد تا با حضور در کلاس مربی گری Cآسیا گفتگویی با محمد بابایی مربی تیم ملی نوجوانان انجام دهیم.
دی اسپورت:جناب بابایی ضمن تبریک مجدد به مناسبت موفقیت اخیر تیم ملی بفرمایید در حال حاضر مشغول تدریس در چه کلاس و دوره ای هستین؟

 
ضمن تشکر از شما مشغول تدریس دوره مربی گری Cآسیا در رشته فوتبال هستم که زیر نظر AFC و با همکاری کمیته آموزش فدراسیون فوتبال و و همچنین کمیته آموزش هیئت فوتبال استان خراسان رضوی برگزار می شود.


دی اسپورت:در مورد رقابت های انتخابی جام جهانی و کسب عنوان ارزشمند نائب قهرمانی آسیا در کنار دیگر مربی خراسانی نظرتان را بفرمایید.

 
جا دارد قبل از هر چیز اعلام کنم آقای علیدوستی و کادر ایشان زحمات زیادی در طول 17 ماه برای این تیم کشیدن و من و آقای چمنیان دو ماه و نیم در کنار تیم بودیم و شکر خدا توانستیم با یک سری تغییرات جزیی از لحاظ سیستم و بازیکن با دعای خیر مردم و تلاش بازیکنان و فدراسیون مجوز حضور در جام جهانی را بعد از چند دوره کسب کنیم.


دی اسپورت:آیا فدراسیون
از تیم حمایت های لازم را انجام داد؟


بله این اتفاق به خوبی انجام شد و فدراسیون فوتبال با برگزاری اردوی قزاقستان و اردوهای داخل کشور سهم بسزایی در به ثمر نشستن این موفقیت داشت،هدف اصلی ما قهرمانی بود که متاسفانه در ضربات پنالتی مغلوب شدیم و فینال را واگذار کردیم اما خیلی خوشحالم که توانستیم به جام جهانی صعود کنیم.افتخار صعود به جام جهانی را تقدیم میکنیم به ملت شریف ایران که به حق صاحب اصلی آن هستند.
دی اسپورت:با توجه به اینکه در فاصله کوتاهی از موفقیت تیم نوجوانان تیم جوانان هم به جام جهانی صعود کرد آیا سطح حمایت فدراسیون از این دو تیم با تیم بزرگسالان را برابر یا در یک اندازه می دانید؟


قطعا تیم اول ما تیم بزرگسالان است و به نوعی ویترین فوتبال کشور به حساب می آیند.و اهمیت بیشتری نسبت به تیم های پایه دارند اما منکر اهمیت تیم های پایه نیستم اگر ما هم تلاشی برای فوتبال پایه ایران داریم نگاهمان به ساختن تیم ملی قدرتمند است چون پایه و اساس تیم بزرگسالان پرورش استعداد ها در تیم های پایه است.


دی اسپورت:ما شاهد عملکرد خوبی از کادر فنی تیم های نو جوانان و جوانان بودیم و انتظار داریم همکاری ها ادامه داشته باشد صحبت خاصی در این مورد با مسئولان فدراسیون انجام داده اید؟


بله جناب  آقای تاج  تاکید دارند تا همکاری ها ادامه داشته باشد و قرار دادها تمدید شودو این امر هم منطقی است چون ما به هدف کوتاه مدتمان که حضور در جام جهانی بوده رسیدیم و الان هم به دنبال هدفمان که موفقیت در جام جهانی هست فکر میکنیم و با کمک جناب معینی و تدوین یک برنامه جامع و فراخوان در سراسر کشور به دنبال این هستیم تا استعدادی از نگاه ما مخفی نماند و با تمام قوا در جام جهانی حاضر شویم.
دی اسپورت:با توجه به حضور شما در فوتبال پایه وضیعیت کنونی فوتبال پایه استان خصوصا شهر مشهد رو چطور ارزیابی میکنید؟
بزرگترین مشکل و معضل فوتبال پایه نبود امکانات و بودجه است به عنوان مثال استان ما صاحب دو تیم لیگ برتری است که اگر این دو تیم فقط هزینه قرار داد دو یا سه بازیکن خود را به فوتبال پایه اختصاص دهند من فکر میکنم در آینده نزدیک بتوانیم این دو تیم را از لحاظ بازیکن حمایت کنیم تا شاهد این نباشیم که باشگاه به دنبال بازیکنان درجه 2و3 دیگر استانها باشند و آنها را با مبالغ آنچنانی جذب کنند.بازکنان بومی جوان ،کم ادعا و پر تلاش هستند و در عین حال دلسوزی بیشتری نسبت به تیم استانش دارد.
هرچند فوتبال امروز حرفه ای شده ولی طبیعتا فوتبالیست بومی عرق بیشتری به پیراهن تیم استان خود دارند.
دی اسپورت:تیم های لیگ برتری استان و خاصه سیاه جامگان شرایط خوبی ندارند مواردی از قبیل تعطیل شدن تمرین و رفتن مربی و بازیکنان به دلایل مالی را زیبنده تیم شهر مشهد می دانید؟
پاسخگویی وظیفه مدیرانی است  که بر چه اساس و معیاری وارد مسابقات می شوند و اقدام به بستن قرار داد با ارقام بالا با بازیکنان و مربیان می کنند و چون اسپانسر قدرتمندی حامی تیم نیست بعد از مدت کوتاهی ناتوان در عمل به تعهدات شان با مشکل روبه رو می شوند.
در مورد بازیکن هم باید بگویم،بازیکنان قبل از هر چیز در قبال خانواده خود وظیفه دارند و زمانی که قولی از طرف باشگاه به آنها داده می شود آنها هم بر این اساس برای زندگی خود برنامه ریزی می کنند و وقتی این وعده ها عملی نباشد و بازیکن تحت فشار قرار بگیرد تمرکز لازم را ندارد و دیگر اثر بخشی لازم خود را از دست می دهد.

دی اسپورت: به عنوان سوال پایانی سئوال می توانیم انتظار خلق شگفتی یا کسب عنوان جهانی از تیم ملی فوتبال نو جوانان را داشته باشیم؟

ما تا این جا هم از هیچ تلاشی دریغ نکردیم و سعی می کنیم با استفاده از بازیکنان مستعد و برگزاری اردو های منظم و ترمیم نقاط ضعف؛ پر توان در مسابقات جام جهانی حاضر شویم.امیدوارم با یک تیم کامل در مسابقات حاضر شویم تا با لطف پروردگار برای اعتلای پرچم مقدس ایران گام بر داریم.

مصاحبه:کاظم رئوف


منبع : دی اسپورت ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۲۰:۳۳ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها