freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه طولانی روابط دوستانه ایران و مجارستان گفت: سابقه روابط سیاسی و اقتصادی ایران و مجارستان طولانی و همواره در سطح بالایی بوده است، ‌البته در اثر تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران سطح روابط اقتصادی تقلیل یافت. اما امیدواریم در دوره کنونی، پیرو سفر قبلی نخست وزیر و سفر فعلی جنابعالی به تهران شاهد تقویت روابط دو کشور باشیم.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی گروه دوستی ایران و مجارستان تشکیل شده است و این حاکی از عزم نهاد قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط خود با مجلس مجارستان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار ضمن اشاره به موافقتنامه همکاری‌های اقتصادی دو کشور گفت:‌موافقتنامه همکاری های اقتصادی میان ایران و مجارستان در مجلس شورای اسلامی در دست تصویب است که محورهای مهمی برای همکاری های تجاری و اقتصادی فی ما بین در آن گنجانده شده است و امیدواریم متعاقب آن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برگزار شود.

وی افزود: همکاری در حوزه انرژی، ریلی و جاده‌ای، تصفیه آب، همکاری های زیست محیطی، بازیافت پسماند و ساخت قطعات خودرو از جمله محورهای مهم همکاری های مشترک اقتصادی است که می‌تواند سطح همکاری‌های تجاری و اقتصادی فی مابین را ارتقاء ببخشد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت تسهیل مبادلات بانکی فی مابین گفت:‌لازمه ارتقا سطح روابط تجاری و بازرگانی دو طرف تسهیل ارتباطات بانکی است و انتار می رود بانک های مجری در این زمینه تسهیلات لازم را ارائه دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با اشاره به بحران گروه های تروریستی در منطقه گفت: با توجه به اینکه وضعیت تروریست‌ها هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی در حال جهش است یکی از موارد همکاری های دو طرف می‌تواند رایزنی‌ در مقوله مبارزه با تروریسم و افراطی گری باشد.

لازلو کوور رئیس مجلس مجارستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از اینکه به عنوان اولین رئیس مجلس از کشور مجارستان به ایران سفر می‌کند گفت:‌دیدار مقامات عالی رتبه دو کشور به ویژه روسای مجالس و روسای گروه های دوستی پارلمانی ایران و مجارستان تاثیر به سزایی در تسهیل و توسعه روابط دوستانه دو کشور خواهد داشت.

لازلو کوور که از شهرها اصفهان و شیراز بازدید کرده بود آثار تاریخی این دو شهر را بسیار فوق العاده توصیه کرد و افزود: امیدوارم که مردم مجارستان هم بتوانند از این شهرهای زیبا بازدید داشته باشند.

وی همچنین گفت:‌سفر نخست وزیر و رئیس مجلس مجارستان به تهران حاکی از عزم مقامات مجاری برای توسعه روابط دوستانه فی مابین با ایران می باشد.

لازلو کوور رئیس ملی مجارستان در ادامه این دیدار گفت:‌علاوه بر مواردی که از طرف رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان محورهای مهم همکاری های اقتصادی عنوان شد، با توجه به پیشرفت‌های موجود در ایران در زمینه های ساخت اتوبوس، تقویت همکاری های فرهنگی و آموزش عالی و داروسازی بین طرف مجاری آمادگی لازم برای تقویت همکاری‌های خود با ایران رادارد.

وی افزود:‌با احترام متقابل و حسن نیت و در نظر گرفتن منافع مشترک می‌توان همکاری موفقی در زمینه های مختلف داشت.

لازلو کوور رئیس مجلس ملی مجارستان در پایان با اشاره به وضعیت گروه های تروریستی در منطقه و تایید نظرات رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: تروریسم هم برای مجارستان و هم برای اروپا تبدیل به یک مشکل بزرگ و لاینحل شده است.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه با همه اشکال تروریسم گفت:‌به نظر ما اینکه گفته شود که تروریست خوب یا بد در منطقه داریم حرف درستی نیست و نباید برخورد دوگانه در قبال گروه‌های تروریستی منطقه داشته باشیم.

وی نقش ایران را در مبارزه با تروریسم ستود و افزود:‌سیاست غلط برخی بازیگران باعث تقویت ترویرسم و ناامنی در منطقه و سرایت ناامنی به غرب گردیده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۲۵:۱۸ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها