freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مسئولان مرزبانی عراق در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا در تسهیل تردد زائران حسینی(ع) و خدمت به آنان، قول مساعد دادند تا با افزایش ساعت کاری به صورت 24 ساعته زوار را پذیرش کرده و امنیت آنان را تا زمان برگشت تامین کنند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار "قاسم رضایی" با حضور در استان ایلام در بررسی میدانی به صورت هوایی و زمینی، مرز بین المللی مهران و روند تردد زائران به سمت مبادی مرز عراق را از نزدیك نظارت و دستورات لازم را در تسهیل تردد زائران به مسئولان مربوطه ابلاغ کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا و هیئت همراه با حضور در پایانه مرزی مهران، با سرلشکر "علی دبعونی" فرمانده منطقه رافدین، سرلشکر "قاسم راشد" فرمانده پلیس استان واسط، سرلشکر "ظافر نظمی جمال" فرمانده گارد سوم عراق و سرلشکر "سامی" فرمانده کل پایانه های مرزی عراق، دیدار و در یك نشست دوستانه به بحث و تبادل نظر در خصوص موانغ و مشکلات تردد زائران پرداخت.

سردار "قاسم رضایی" با تاکید براینکه تمام زائرانی که از مرز ایران خارج می شوند علاوه بر داشتن گذرنامه و ویزا، روادید آنان نیز کنترل می شود، خواستار این شد تا مسئولان عراقی با افزایش ساعت کاری در پذیرش گیت ها تسریع کنند.

مقامات عراقی نیز ضمن اقدام در تسهیل تردد زائران حسینی(ع) و خدمت به آنان، قول مساعد دادند تا با افزایش ساعت کاری به صورت 24 ساعته زوار را پذیرش کرده و امنیت آنان را تا زمان برگشت تامین کنند. 

درحاشیه این دیدار دیپلماتیك، سردار "رضایی" درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: افتخار داریم فرماندهی مرزبانی در طول شبانه روز و به خصوص در ایام منتهی به کنگره عظیم اربعین، تمامی مرزهای کشور را تحت رصد و کنترل مضاعف خود دارند و با برقراری امنیت لازم در مرزها، در پایانه های مرزی مهران، چزابه و شلمچه به زوار عزیز خدمات رسانی می کنند. 

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه هیچ زائری بدون روادید قانونی از کشور خارج نمی شود، افزود: خواسته ما و همه مسئولان ایرانی و عراقی، رعایت قانون در ترددها است و زوار عزیز حتما می بایست با ویزای قانونی از مرزخارج شوند.

وی با اشاره به ترافیک و ازدحام جمعیت در مرز مهران، تصریح کرد: زائران اربعین حسینی(ع)  برای خروج از کشور و رفتن به عراق، تاحد امکان مرزهای شلمچه و چزابه دراستان خوزستان را انتخاب کنند که از ترافیک روان و جمعیت کمتری برخوردار است.

این مقام ارشد مرزبانی ادامه داد: تاکنون بیش از 800 هزار زائر اربعین از مرزهای سه گانه وارد کشور عراق شده اند، که نسبت به سال گذشته افزایش 60 درصدی را نشان می دهد.

وی به تعامل و هماهنگی های بیشتر مرزبانان دو کشور ایران و عراق اشاره و بیان کرد: در آینده نزدیک، نشست مشترکی با حضور فرمانده مرزبانی کشور عراق در مهران برگزار و آخرین هماهنگی های لازم در راستای تسهیل در تردد زائران عزیز انجام می شود.

سردار رضایی در خاتمه به بازدید میدانی مشترک با حضور فرمانده مرزبانی کشور عراق از پایانه های مرزی مهران، چزابه و شلمچه نیز اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۴:۱۰:۴۰ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها