freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سیدسلمان سامانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فعالیت‌های وزارت کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی، ‌اظهار کرد: وزارت کشور دولت یازدهم کار خود را با رویکرد توسعه آغاز کرد و اقدامات زیرساختی از خود وزارت کشور آغاز شد تا شاهد مصادیق و مفاهیم توسعه به صورت متوازن و متعادل در کل کشور باشیم. ما مصادیق توسعه یافتگی را در اقصی نقاط کشور رصد کرده و سپس تدابیری اتخاذ کردیم تا بتوانیم تعادل و توازن را در کل کشور برقرار کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در وزارت کشور نگاه صرفاً سیاسی و امنیتی به مسائل نداریم و به غیر از حوزه سیاسی و امنیتی، مسائل اجتماعی، ‌اقتصادی، عمرانی و توسعه‌ای نیز جز شرح وظایف ماست و بنابراین ما سعی کردیم این توازن و تعادل را در خود وزارت کشور ایجاد کنیم. ما مسائل مربوط به توسعه را به استان‌ها تسری داده‌ایم و وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نهایت تلاش خود را به کار بسته‌اند تا خواسته‌های رهبر انقلاب در سراسر کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود. در این حوزه ما سه محور گفتمان‌سازی، عدالت‌محوری و دانش بنیان بودن را در حوزه اقتصاد مقاومتی دنبال کردیم.

گفتمان‌سازی، عدالت‌محوری و دانش بنیان بودن محور فعالیت وزارت کشور است

سامانی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی بر مشارکت مردمی مبتنی است و مردم باید پای کار بیایند، خاطرنشان کرد: این پروژه دولتی نیست بلکه مردمی است. ما در این حوزه باید گفتمان‌سازی کنیم زیرا اقتصاد مقاومتی گفتمان صرفا اقتصادی نیست و این گفتمان غالب باید خود را در فضای اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی نشان دهد. ما تلاش کرده‌ایم که این گفتمان را در جامعه عملی کنیم.

سخنگوی وزارت کشور همچنین با تأکید بر اینکه عدالت ‌محوری یک راهبرد کلان در تمام تصمیمات کشور است، گفت: ما سعی کرده‌ایم تمام تدابیر، تصمیمات و سیاست‌ها مبتنی بر عدالت محوری و تعادل و توازن در سراسر کشور باشد. ما همچنین از فناوری و دانش نوین و  ظرفیت نخبگان برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی استفاده کرده‌ایم.

وی یادآور شد: ما همچنین اقدامات خود را به سه سطح کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تقسیم کرده‌ایم. اقدامات کوتاه‌مدت اثرات آنی و فوری در حوزه اقتصادی دارد و اقدامات بلندمدت هم جنبه زیرساختی داشته و در واقع ریل‌گذاری اقتصاد مقاومتی است.

واحدهای تولیدی و خدماتی نیمه فعال یا غیرفعال عارضه‌یابی شده‌اند

سامانی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه در تمامی استان‌ها واحدهای تولیدی و خدماتی نیمه فعال یا غیرفعال عارضه‌یابی شده‌اند، تصریح کرد: برای دستیابی به رونق اقتصادی باید این واحدها که در سال‌های گذشته دچار رکود شده‌اند، فعال شوند. استانداران ما با استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، این واحدها را شناسایی و عارضه‌یابی کرده‌اند و هدف ما فعال کردن این واحدها است که در این مدت هم توفیقات خوبی در استان‌ها داشتیم.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اینکه ما به دنبال این هستیم سرمایه‌ها را به نحوی توزیع کنیم که سرمایه فقط در مرکز کشور انباشت پیدا نکرده و در کل کشور چرخش داشته باشد، اظهار کرد: به استانداران تأکید کرده‌ایم که سرمایه‌گذاران با انگیزه را شناسایی و جذب کرده و فرصت سرمایه‌گذاری را برای آنها فراهم کنند. ما می‌خواهیم تعادل و توازن در برخورداری از منابع را در سراسر کشور ایجاد کنیم.

166عنوان مشکل در حوزه تعاملات واحدهای صنعتی و خدماتی با بانک‌ها شناسایی شده‌است

وی با بیان اینکه 166 عنوان مشکل در حوزه تعاملات واحدهای صنعتی و خدماتی با بانک‌ها شناسایی شده‌است، افزود: ما با بانک مرکزی جلسات متعددی برگزار کرده و برای هر مشکل تدبیری اتخاذ کرده‌ایم. راه‌حل مشکلات هم از طریق بانک مرکزی به نظام بانکی کشور ابلاغ شده که این تصمیمات می‌تواند ارتباط بانک‌ها با واحدهای تولیدی و خدماتی را تسهیل کند. با توجه به اینکه پروژه‌های اقتصادی نیازمند به تصمیم‌گیری سریعی دارند، ما درخواست کرده‌ایم که بانک‌ها اختیارات خود را به واحدهای استانی خود تفویض کنند تا تعامل دوسویه بانک‌ها با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ارتقا داده شود.

100 اختیار مقامات دستگاه‌ها به متناظران آنها در استان‌ها تفویض شده است

سامانی در ادامه گفت: ما تلاش کرده‌ایم که نظام تراکم زدایی در تصمیم‌گیری‌ها را در کشور پیگیری کنیم. در بسیاری از موارد نظام بوروکراسی پیچیده مانع تصمیم به موقع استان‌ها در جهت ایجاد تسهیل برای کارآفرینان می‌شود. با پیگیری‌های وزیر کشور 100 اختیار مقامات دستگاه‌ها به متناظران آنها در استان‌ها با نظارت استانداران تفویض شده است. ما همچنین مکانیسم‌هایی پیش‌بینی کرده‌ایم که بر اساس آن بر تصمیمات استانی نظارت داشته باشیم تا در عین تکثر و تنوع در استان‌ها، وحدت رویه‌ای در کل کشور برقرار شود.

بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران طراحی کرده‌ایم

وی درباره تصمیمات وزارت کشور در حوزه واگذاری طرح‌های نیمه تمام ، خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌های موجود برای این واگذاری‌ها کافی نبود بنابراین وزارت کشور به این مسأله ورود جدی کرد و با پیگیری‌های انجام شده، شیوه‌نامه واگذاری‌ها اصلاح شد. متأسفانه پیش از این اصلاحات حتی یک پروژه واگذار نشده بود اما اکنون پیش‌بینی ما این است که با یک روند رو به رشد در واگذاری‌ها روبرو شویم. البته ما بسته‌های تشویقی هم در هر یک از استان‌ها طراحی کرده‌ایم که سرمایه‌گذاران کارآفرین انگیزه داشته باشند که سرمایه خود را به یک فرآیند اشتغال‌زا تبدیل کنند. در مقابل سرمایه‌گذار هم انتظار امنیت سرمایه‌گذاری و سود سرمایه‌گذاری را دارد. وظیفه دولت هم این است که این بستر را فراهم کند که سرمایه‌دار به سرمایه‌گذار کارآفرین تبدیل شود.

قوانین مخل تولید و سرمایه‌گذاری شناسایی شده‌اند

سخنگوی وزارت کشور با تأکید بر اینکه یکی دیگر از اقدامات وزارت کشور گردآوری قوانین و مقررات یعنی سرمایه حقوقی اقتصاد مقاومتی است، گفت: ما این قوانین و مقررات را گردآوری کرده‌ایم تا متولیان در حاکمیت و سرمایه‌داران بتوانند به حقوق و تکالیف خود دسترسی داشته باشند. ما همچنین قوانین و مقرراتی که مخل توسعه در استان‌ها هستند با نظرخواهی از دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم. کارگروهی در وزارت کشور این قوانین دست و پاگیر را بررسی کرد و سپس این قوانین به معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام شد. ما پیگیر هستیم تا بستر حقوقی اجرای اقتصاد مقاومتی را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات وزارت کشور در همین حوزه تسری تجربه‌های موفق اجرای اقتصاد مقاومتی به سایر استان‌ها بود که اکنون این تجربیات در سراسر کشور بازتولید می‌شود تصریح کرد: رصد قیمت کالاهای اساسی سبد خانوارها و کنترل قیمت این کالاها و همچنین استفاده از کالاهای تولید داخلی در وزارت کشور و ادارات تابعه وزارت کشور نیز از دیگر اقدامات وزارت کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

سامانی همچنین با اشاره به اینکه تا زمانی که پروژه‌های ملی به برش‌های استانی تبدیل نشود نمی‌توان شاهد عینیت یافتن این پروژه‌ها باشیم، گفت: وزارت کشور دنبال مشخص کردن برش‌های استانی این پروژه‌های ملی است که تاکنون هم تعداد زیادی از این برش‌ها مشخص شده و مابقی هم مشخص می‌شود تا تکلیف استان‌ها در این حوزه‌ها مشخص شود.

236 واحد تولیدی راکد و 531 واحد تولیدی نیمه فعال، فعال شده‌اند

وی با بیان اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سه ماهه نخست سال 95، 452 جلسه و 4 هزارو 452 مصوبه داشته است، خاطرنشان کرد: 22 درصد این مصوبات کاملاً اجرایی شده و 78 درصد مصوبات هم در حال اجراست. نتیجه این اقدامات در سه‌ماهه اول سال جاری این بود که 236 واحد تولیدی راکد با اختصاص مبلغ 10 هزارو 376 میلیارد ریال احیا شد و برای 4 هزارو 222 نفر در کل کشور شغل ایجاد کرده است.

سامانی یادآور شد: در همین بازه زمانی با اختصاص 87 هزارو 301 میلیارد ریال، ظرفیت تولیدی 531 واحد نیمه فعال ارتقا یافته و این واحدها فعال شده‌اند و برای 5 هزارو 98 نفر نیز در این زمینه ایجاد اشتغال شده است. همچنین 633 طرح نیمه‌تمام با مبلغ 11 هزارو 652 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است که برای 7 هزار و 449 نفر ایجاد اشتغال شده است.

وی در پایان با اشاره به ایجاد منطقه نمونه اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج با مشارکت بنیاد مستضعفان، گفت: با توجه به تجربه موفق این منطقه مقرر شد 31 منطقه نمونه اقتصاد مقاومتی (که جزو نقاط محروم کشور هستند) در 31 استان کشور ایجاد شود و سپس این تجربه به تمام نقاط کشور منتقل شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۰:۱۱ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin

Create 1700mm Idealcast Shower Bath در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه اول بارداری چه بخوریم در سه ماه اول بارداری در سه ماه اول بارداری چی بخوریم در سه ماه اول بارداری چگونه بخوابیم در سه ماه اول بارداری چه چیزهایی بخوریم در سه ماه اول بارداری چه کنیم در سه ماه اول بارداری چه چیزهایی نباید خورد در سه ماه اول بارداری چه باید خورد در سه ماه اول بارداری چه نخوریم در سه جا دروغ نیکوست در سه جا دروغ نيكوست ای علی دروغ درسه جا نیکوست سه جا دروغ نیکوست در سه لنگه در سه ماهگی نوزاد نوزاد در سه ماهگي نوزادان در سه ماهگی وزن نوزاد در سه ماهگی تغییرات نوزاد در سه ماهگی خواب نوزاد در سه ماهگی رفتار نوزاد در سه ماهگی رشد نوزاد در سه ماهگی وزن نوزاد در سه ماهگي وضعیت نوزاد در سه ماهگی در سه ماهگی چی بخوریم در سه ماهگی چه بخوریم در سهایی از قران جواب در سهایی از قران مسابقه در سهایی از قران پاسخ در سهایی از قران در سه کادر زیر سه عبارت در سه کادر زیر در سه کادر زیر سه عبارت بصورت کمرنگ در سه ماهه اول بارداری چه بخوریم در سه ماهه اول بارداری چگونه بخوابیم در سه ماهه اول بارداری چه نخوریم در سه ماهه اول بارداری چی بخوریم در سه ماهه اول بارداری چی نخوریم در سه ماهه اول بارداری چه چیزهایی بخوریم در سه ماهه اول بارداری چی بخورم در سه ماهه اول بارداری چه بخورم در سه ماهه اول بارداری در سه ماهه اول بارداری چه قرصی بخوریم در سه ماهه دوم بارداری چی بخوریم در سه ماه دوم بارداری چه بخوریم در سه ماهه سوم بارداری چه بخوریم در سه ماهه دوم بارداري چه بخوريم تغذیه در سه ماهه دوم بارداری خونریزی در سه ماهه دوم بارداری مسافرت در سه ماهه دوم بارداری ورزش در سه ماهه دوم بارداری کمردرد در سه ماهه دوم بارداری ترشحات در سه ماهه دوم بارداری ماهه اول ماهه اول بارداری ماهه اول بارداری چی بخوریم ماهه اول حاملگی جنین ماهه اول بارداری چه نخوریم ماهه اول بارداری چه بخوریم؟ سه ماهه اول بارداری سه ماهه اول بارداري سه ماهه اول بارداری+تغذیه سه ماهه اول حاملگی ماهه اول بارداري چه كنيم؟ سه ماهه اول بارداری چند هفته است یک ماهه اول بارداری دو ماهه اول بارداری ماه اول بارداری چی بخوریم خوبه سه ماهه اول بارداری چی بخوریم ماه اول بارداری چی بخورم در ماه اول بارداری چی بخوریم درسه ماه اول بارداری چی بخوریم سه ماهه دوم بارداری چی بخوریم سه ماهه اول بارداری چی بخورم در ماه اول بارداری چه نخوریم ماه اول بارداری چی نخوریم سه ماهه اول بارداری چه نخوریم در سه ماهه اول بارداری چه چیزهایی نخوریم چه غذاهایی در سه ماهه اول بارداری نخوریم ماه اول بارداری چه بخوریم؟ درسه ماهه اول بارداری چه بخوریم ماه اول بارداری چه بخورم سه ماه اول بارداری چه بخوریم درسه ماه اول بارداری چه بخوریم سه ماهه دوم بارداری چه بخوریم ماه های اول بارداری چه بخوریم 3 ماه اول بارداری چه بخوریم ماه اول بارداری چه چیزی بخوریم سه ماهه اول بارداری چه بخوریم سه ماهه دوم بارداری سه ماه اول بارداری چی بخوریم سه ماهه اول بارداري چه بخوريم سه ماهه اول بارداري+تغذيه سه ماه اول بارداري سه ماهه دوم بارداري سه ماه اول بارداري+تغذيه سه ماه اول بارداری تغذیه سه ماه دوم بارداری تغذیه سه ماهه دوم بارداری و تغذیه سه ماه اول بارداری و تغذیه بهترین تغذیه سه ماهه اول بارداری تغذیه مهم سه ماهه اول بارداری تغذیه برای سه ماهه اول بارداری تغذیه مناسب در سه ماهه اول بارداری سه ماه اول حاملگی سه ماهه دوم حاملگی سه ماهه دوم حاملگي سال بازنشستگی سال بازنشستگی تامین اجتماعی سال بازنشستگی برای خانمها سال بازنشستگی زنان بازنشستگی سال 94 بازنشستگی سال 94 فرهنگیان 25 سال بازنشستگی 35 سال بازنشستگی ده سال بازنشستگی چند سال بازنشستگی عیدی سال بازنشستگان تامین اجتماعی93 عیدی سال بازنشستگان تامین اجتماعی 94 قانون 25 سال بازنشستگی تامین اجتماعی بازنشستگی 10 سال تامین اجتماعی بازنشستگی 25 سال تامین اجتماعی بازنشستگی تامین اجتماعی چند سال است شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی سال 92 قانون بازنشستگی تامین اجتماعی سال 92 شرایط بازنشستگی تامین اجتماعی سال 91 سال بازی ایران و استرالیا بازی ایران و استرالیا سال 98 دانلود بازی ایران و استرالیا سال 1998 دانلود بازی ایران و استرالیا سال 98 گزارشگر بازی ایران و استرالیا سال 98 گزارشگر بازی ایران و استرالیا در سال 1997 گزارشگر بازی ایران و استرالیا در سال 98 دانلود بازی فوتبال ایران و استرالیا سال 98 گزارشگر بازی فوتبال ایران و استرالیا در سال 1997 دانلود بازی فوتبال ایران و استرالیا سال 1998 تبریک باستانی سال نو سال بازی ایران استرالیا دانلود بازی ایران استرالیا سال 98 بازی ایران استرالیا سال 98 گزارشگر بازی ایران استرالیا سال 1997 دانلود بازی ایران استرالیا سال 1998 فیلم بازی ایران استرالیا سال 1998 بازی ایران استرالیا زیر 22 سال سال بازنشتگی سال باد سال بد سال بد سال باد سال اشک سال بد سال باد سال اشک و خون سال با نام حیوانات سال تولد با نام حیوانات سال ها با نام حیوانات سال شمسی با نام حیوانات نامگذاری سال با نام حیوانات سال تولد با اسم حیوانات نامگذاری سال ها با نام حیوانات علت نامگذاری سال ها با نام حیوانات سال بالدم ابطح فلما ملكتم سال بالدم ابطح فلما حكمتم سال بالدم ابطح معنى سال بالدم ابطح ما معنى سال بالدم ابطح اجرای اقتصاد مقاومتی اجرای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل راهکارهای اجرای اقتصاد مقاومتی راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی موانع اجرای اقتصاد مقاومتی الزامات اجرای اقتصاد مقاومتی چگونگی اجرای اقتصاد مقاومتی ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی نحوه اجرای اقتصاد مقاومتی مشکلات اجرای اقتصاد مقاومتی راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش روشهای اجرای اقتصاد مقاومتی راهکارهای اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی موانع قانونی اجرای اقتصاد مقاومتی شش ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی ضرورت اجرای طرح اقتصاد مقاومتی اجرای نظام اقتصادی اجرای جنگ اقتصادی حامد زمانی مقاومتی اقتصاد اقتصاد مقاومتی چیست اقتصاد مقاومتي اقتصاد مقاومتی در کلام رهبری اقتصاد مقاومتی Pdf اقتصاد مقاومتی مقاله اقتصاد مقاومتي چيست اقتصاد مقاومتی در کشاورزی اقتصاد مقاومتی Ppt اقتصاد مقاومتی در قرآن جوشکاری مقاومتی جوشکاری مقاومتی نواری جوشکاری مقاومتی چیست جوشکاری مقاومتی نقطه ای جوشکاری مقاومتی سر به سر جوشکاری مقاومتی فرکانس بالا جوشکاری مقاومتی Pdf جوشکاری مقاومتی با فرکانس بالا جوشکاری مقاومتی درزی جوشکاری مقاومتی غلطکی تمرینات مقاومتی تمرینات مقاومتی چیست تمرینات مقاومتی دایره ای تمرینات مقاومتی تکواندو تمرینات مقاومتی فوتبال تمرینات مقاومتی برای کودکان تمرینات مقاومتی با کش تمرینات مقاومتی در آب تمرینات مقاومتی در ورزش تمرینات مقاومتی بدون وزنه دماسنج مقاومتی دماسنج مقاومتی پلاتینی دماسنج مقاومتی چیست دماسنج مقاومتی پلاتین دماسنج مقاومتی Rtd دماسنج مقاومتي دماسنج های مقاومتی عکس دماسنج مقاومتی انواع دماسنج مقاومتی اساس کار دماسنج مقاومتی در سه ماهه دوم بارداری سال باس ایجاد 17 هزار شغل در سه ماهه اول سال با اجرای اقتصاد مقاومتی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها