freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


تروریست‌های داعش از زنان به عنوان عامل انتحاری در خطوط مقدم جبهه استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین؛ با افزایش حملات ارتشی به مواضع داعش، این گروه تروریستی در حال از دست دادن پایگاه‌های خود در مناطق مختلف سوریه و عراق است. داعش برای جبران شکست‌های اخیر اقدام به انجام عملیات تروریستی در اروپا و جهان اسلام کرده است. داعش برای به نتیجه رساندن هدف خود زنان عضو این گروه را به عنوان عامل انتحاری راهی خطوط مقدم نبرد می‌کند.
استفاده داعش از زنان به عنوان عامل انتحاری+ تصاویر

پیش از این زنان داعشی از عملیات نظامی دور نگه داشته می‌شدند و اغلب به عنوان برده جنسی مورد استفاده قرار می‌گرفتند؛ اما از تابستانی که گذشت سیاست‌های داعش تغییر کرد و زنان را به جبهه‌های نبرد اعزام کرد. در تابستان گذشته داعش متحمل بیشترین زیان و تلفات در عراق، سوریه و لیبی شد ومناطق تحت تسلط خود را یکی پس از دیگری از دست داد. زمانیکه داعش با شکست‌های پیاپی مواجه می‌شود بیشترین احتمال انجام حملات تروریستی در گوشه و کنار جهان وجود دارد. زیرا به این ترتیب می‌تواند بار دیگر اعلام وجود کرده و رعب و وحشت در میان مردم بوجود آورد. از اوت گذشته (مرداد) نیروهای امنیتی در اروپا و شمال آفریقا زنجیره‌ای از عملیات انتحاری را که بوسیله زنان داعشی در حال انجام بود، خنثی کردند. 

استفاده داعش از زنان به عنوان عامل انتحاری+ تصاویر
استفاده داعش از زنان به عنوان عامل انتحاری+ تصاویر

یک مقام ارشد امنیتی در اروپای غربی گفت: استفاده داعش از زنان برای انجام عملیات تروریستی کار ما را دشوار کرده است. معمولا تفتیش زنان کار اسانی نیست و نمی‌توان به راحتی متوجه وجود کمربند انتحاری بر روی بدن انها شد.

پلیس فرانسه در ماه سپتامبر 4 زن 19 تا 39 ساله را شناسایی کرد که قصد داشتند به سوریه سفر کرده و به عضویت گروه تروریستی داعش درآیند. این زنان قصد نداشتند برده جنسی داعش باشند؛ بلکه برای انجام عملیات انتحاری داوطلب شده بودند. 

استفاده داعش از زنان به عنوان عامل انتحاری+ تصاویر

کارشناسان معتقدند حتی اگر داعش پایگاه‌های نظامی خود را از دست بدهد؛ باز قادر به ادامه فعالیت‌های تروریستی خواهد بود. در یک سال گذشته حملات "گرگ تنها"ی عوامل داعش بیش از حملات تروریستی سازمانی این گروه تروریستی قربانی گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۰:۳۹ دیده شده : ۱۰۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها