freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مارک زاکربرگ مدت‌ها است از متصل کردن تمام نقاط دنیا به یکدیگر صحبت می‌کند، اما او تنها به حرف بسنده نکرده و دست به عمل نیز زده است. لابراتوار Connectivity فیس‌بوک در حال کار روی اتصال بی‌سیم کم‌هزینه، کم‌مصرف و ظرفیت بالا با استفاده از طیف فرکانس رادیویی (MMW) است. این گروه به‌تازگی توانسته نرخ انتقال داده به‌صورت بی‌سیم را جابه‌جا کند.

MMW فناوری مخابره نقطه‌به‌نقطه است که استفاده از آن را برای کاربران غیرتجاری مشکل می‌کند. البته به دلیل پتانسیل بالا و ظرفیت زیاد داده، این فناوری می‌تواند برای اتصال سرویس اینترنت به نقطه‌های پخش آن مورد استفاده قرار بگیرد. با استفاده از این فناوری به‌صورت زمینی و نقطه‌به‌نقطه، لابراتوار مذکور توانسته در فاصله‌ی ۱۳.۲ کیلومتری داده را با نرخ ۲۰ گیگابیت در ثانیه منتقل کند.

برای آنکه متوجه ظرفیت این نرخ از داده شوید؛ می‌توان گفت که با این نرخ می‌شود هزار فیلم باکیفیت بالا را به‌صورت هم‌زمان استریم کرد. از طرفی این فناوری تنها ۱۰۵ وات از جریان مستقیم را مصرف کرده است. البته تیمی از محققان ژاپنی توانسته‌اند به سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه نیز برسند؛ اما آن‌ها از طیف MMW استفاده نکرده بودند.

لابراتوار زیر نظر فیس‌بوک اعلام کرده است که در نظر دارد به نرخ ۳۰ گیگابیت در ثانیه و در فاصله‌ی ۳۰ تا ۵۰ کیلومتری دست پیدا کند. همچنین نسل بعدی که قرار است اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی تست شود، دسترسی به نرخ انتقال داده‌ی ۴۰ گیگابیت به‌صورت ارتباط زمین با هوا خواهد بود.

انتقال داده به‌صورت بی‌سیم روزبه‌روز سریع‌تر می‌شود و فعالیت شرکتی مانند فیس‌بوک نیز می‌تواند به این موضوع کمک بسیاری کند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰:۳۹ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها