freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اگر ساکن یکی از مناطق دورافتاده قطبی باشید، قطعاً به گزینه های متنوع مواد غذایی دسترسی ندارید. ارسال بعضی از مواد خوراکی به این مناطق ممکن است آنقدر طول بکشد که بعد از گذشت مدت زمان قابل توجهی از "تاریخ انقضا" خود در اختیار ساکنین این مناطق قرار گیرند. بنابراین کمبود مواد غذایی در این مناطق امری بسیار رایج است. اما کمپانی های آلاسکایی Native Kikiktagruk Inupiat و Vertical Harvest Hydroponics توانسته اند رشد و نگهداری سبزیجات سبز را در دورافتاده ترین مناطق نیز ممکن سازند. این دو کمپانی باغ های سرپوشیده هیدروپونیکی را طراحی کرده اند که در آنها سبزیجاتی مانند کلم و کاهو در کانتینرهای حمل و نقل که ازچراغ های LED بهره می برند رشد داده می شوند. از آنجایی که در این سیستم نیازی به خاک و محیط گرم نیست، می توان هر کجا که به نیروی برق قابل اطمینان دسترسی باشد به رشد سبزیجات اقدام کرد. 

البته در این مسیر چالش هایی هم وجود دارد. اولین و مهمترین آنها هزینه است: برای راه اندازی یک کانتینر ابتدایی نیاز به 200 هزار دلار سرمایه است. این مبلغ شاید برای بسیاری از شهرها مبلغ زیادی نباشد، اما در شهرهای کوچک و روستاها می تواند بخش قابل توجهی از بودجه آن منطقه را به خود اختصاص هد. مورد دیگر، تامین الکتریسیته است. شهرهای شمالی برای تامین نیرو اغلب بیش از کارخانجات برق به ژنراتورها وابسته اند و یک باغ هیدروپونیک می تواند انرژی بسیار زیادی از شبکه محلی را به خود اختصاص بدهد. این امر لزوم دسترسی به منابع تجدیدپذیر انرژی را در منطقه ای که هر یک کیلووات از ارزش خاصی برخوردار خواهد بود مطرح می کند.

بهر حال، نتایج اولیه بسیار امیدبخش بوده است. باغ هایی که به عنوان نمونه های اولیه ساخته شده اند عرضه محصول به مردم را تحت نام Arctic Greens آغاز کرده اند و اگر هزینه ها قابل توجیه باشد، عرضه این محصولات در مناطق دیگر نیز آغاز خواهد شد. اگر کار درست پیش برود، ساکنین مناطق قطبی و یا هر منطقه دور از دسترسی، خواهند توانست انتخاب های بیشتری برای مواد غذایی مورد مصرف خود داشته باشند و لزومی ندارد مدت زمان زیادی را از مصرف بعضی سبزیجات محروم بمانند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵:۱۰ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۸۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها