freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1372276/34  زمان: 13:31  1395/08/23  بازدید: 1,193

تهاجمی ترین تیم لیگ برتر در حال حاضر تیم تراکتورسازی تبریز است که تا به اینجای کار و با گذشت ده هفته از بازی ها 16 گل به ثمر رسانده است. میانگین گل زده این تیم در هر بازی 1.6 است و به طور میانیگن در هر 56 دقیقه یک گل به ثمر می رساند.

به گزارش "ورزش سه"، این آمار و ارقام نشان می دهد میانگین گل های به ثمر رسیده در لیگ برتر پایین تر از استانداردهای جهانی است. هم اکنون در فوتبال روز دنیا تیم های مدعی در حال نزدیک شدن به معدل 3 گل در هر بازی هستند. یعنی هر 30 دقیقه یک گل. البته این نمی تواند نشانگر صرفا فوتبال تدافعی تیم های مدعی از جمله تراکتورسازی باشد و باید امتیازی برای قدرت خط دفاعی حریفان نیز در نظر گرفت.


به طور مثال پرسپولیس که معدل گل زده اش در هر بازی 1.2 است و هر 75 دقیقه یک گل به ثمر می رساند همواره در برابر حریفان ارایه گر بازی تهاجمی است و موقعیت های خوبی را هم در جریان بازی می سازد اما آمار ضعیفی که در این بخش از خود به ثبت رسانده به خاطر از دست دادن موقعیت ها است . جالب اینکه استقلال در جدول تهاجمی بعد از پرسپولیس تیم هشتم جدول است. معدل گل زده استقلال در هر بازی 1.1 است و به طور میانگین در هر 81 دقیقه یک گل به ثمر می رساند.


آنچه که مسلم است این آمار و ارقام نمی تواند زیبنده لیگ برتر و تیم های مدعی باشد و شاید این گونه برداشت شود که فوتبال در لیگ برتر تدافعی  است. طبیعتا هر چه معدل انتظار برای دیدن گل از تیم های مدعی پایین تر بیاید رقابت ها جذاب تر می شود و وقتی رقابت ها جذاب تر شود تماشاگران بیشتری برای تماشای بازی ها به استادیوم می یایند و این به نفع باشگاه ها و فوتبال ملی است. به دفعات گفته ایم در فوتبال حرفه ای باشگاه ها نسبت به فوتبال تهاجمی ادای دین می کنند چون به این باور رسیده اند که فوتبال تهاجمی پای تماشاگر را به استادیوم باز می کنند و وقتی تماشاگر به استادیوم بیاید اسپانسرها نیز حامی مالی باشگاه ها خواهند بود.


ضعیف ترین تیم در بخش حمله تیم گسترش فولاد تبریز است که هر 180 دقیقه یا به عبارت ساده تر در هر دو مسابقه یک گل به ثمر می رساند. جالب اینکه پرسپولیس تیم صدرنشین در رتبه هفتم جدول عملکرد تیم ها در بخش حمله قرار دارد. این نشان می دهد برای صدرنشین شدن و در نهایت قهرمانی نیاز نیست که حتما بهترین خط حمله را در اختیار داشته باشی...

 


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰:۷ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها