freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان آمریکایی با استفاده از فناوری‌نانو موفق به بهبود یکی از روش‌های درمان سرطان شده‌اند. آنها با پوشش‌دهی بخشی از سلول‌های سیستم ایمنی بدن تا حدی مانع از گسترش سرطان سینه در موش‌های آزمایشگاهی شدند.

بتازگی فناوری جدیدی برای مقابله با سرطان ارائه شده‌ که در آن از نانوذرات به‌عنوان ابزاری برای از بین بردن سلول‌های سرطانی استفاده شده‌است. توسعه این فناوری می‌تواند منجر به ارائه سلاحی کارا برای مقابله با سرطان شود.
محققان این فناوری را روی موش‌های آزمایشگاهی آزمایش کرده‌اند و در نهایت نشان دادند که از این روش می‌توان برای توقف توسعه سرطان سینه در موش‌ها استفاده کرد.
نسل جدید روش‌های درمان سرطان که امروزه در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، از سیستم ایمنی بدن استفاده می‌کند تا علیه تومور وارد عمل شود. یکی از این فناوری‌ها، ابزار اصلاح ژن موسوم به CRISPR است. اما فناوری‌ نانو روشی متفاوت ارائه می‌کند. در این روش سلول‌های سرطانی کاملاً از بین می‌روند.
سلول‌های ایمنی که در روش‌های رایج مورد استفاده قرار می‌گیرند، گاهی موجب بسط سلول‌های سرطانی می‌شوند. این سلول‌ها موجب تشکیل دام‌های بین سلولی موسوم به NETs می‌شوند که به سیستم ایمنی برای مقابله با باکتری‌ها کمک می‌کند. اما همین NETs می‌توانند به سلول‌های سرطانی کمک کنند تا سریع‌تر پخش شوند.
در این روش جدید، محققان اقدام به ارائه نانوذراتی پوشیده از آنزیمی خاص کردند که سلول‌های سرطانی را پیش از آن که پخش و تکثیر شوند، از بین می‌برند.
محققان این روش را روی 9 موش مبتلا به سرطان سینه مورد استفاده قرار دادند. نتایج نشان داد که از میان آن‌ها موش‌هایی که نانوذرات مورد نظر محققان را استفاده کرده بودند، هیچ علامتی مبنی بر گسترش سرطان نشان ندادند. اما تمام موش‌های کنترل دچار تشدید سرطان شدند. این نتایج کاملاً ایده‌آل نیست، اما برای توسعه بیشتر کار، قابل توجه است.
این پروژه توسط محققان دانشگاه استون بروک، مؤسسه سرطان دانا فاربر و آزمایشگاه کولد اسپرینگ هاربر انجام شده و در نشریه Science به چاپ رسیده است

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵:۸ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها