freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۳۰۰۴

۵۲۴  بازدید

برترین ها: در جنگ بوسنی در سال های 1992 تا 1995، شهر سارایوو در یک دوره 44 ماهه تحت محاصره ارتش صرب بود، طولانی ترین دوره محاصره پایتخت در تاریخ جنگ های مدرن. تخمین زده می شود که به طور میانگین روزانه 330 خمپاره به این شهر برخورد می کرده و شکاف ها و دهانه هایی در طول خیابان ها و پیاده رو ها به جا می گذاشته است.

پس از جنگ، بسیاری از این شکاف ها به ویژه آن هایی که منجر به مرگ غیرنظامیان شدند، با رزین پر با رنگ قرمز خونین به افتخار خون هایی که ریخته شده بود، رنگ آمیزی شدند. به دلیل شکل شبیه به گل آن ها، این دهانه های پرشده با رزین، رزهای سارایوو نامیده شدند. در سال های اخیر، بسیاری از رزهای سارایوو در عملیات تعمیر جاده ها و خیابان ها با آسفالت و بتن ناپدید شده اند. خانواده های قربانیان محاصره جمع شده اند تا از آن ها محافظت کنند و از مسئولین بخواهند آن ها را به عنوان یادبود جنگ که باید حفظ شوند، در نظر بگیرد. از این رو از سال 2015 دولت در حال کار بر روی بازسازی 12 رز باقی مانده از نزدیک به 100 گلی است که در اصل ایجاد شده بودند. معیار برای حفظ رزهای باقی مانده این است که حداقل سه نفر باید در این انفجار کشته شده باشند. هم چنین این رزها نامزد وارد شدن در لیست میراث جهانی یونسکو هستند.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰:۹ دیده شده : ۴۴بار نویسنده : admin

بوسنی و هرزگوین بوسنی و هرزگوین کجاست بوسنی و هرزگوین فوتبال بوسنی و هرزگوین ویکی بوسنی و هرزگوین نقشه بوسنی و هرزگوین ایران بوسنی و هرزگوین نیجریه بوسنی و هرزگوین دین بوسنی و هرزگوين جنگ بوسنی و هرزگوین بوسنی و ایران بوسني و ايران بازی بوسنی و ایران فوتبال بوسنی و ایران جنگ بوسنی و ایران ترکیب بوسنی و ایران بوسنی ایران بوسنی ایران اپارات بوسنی ایران زمان ساعت بازی بوسنی و ایران بوسنی نیجریه نتایج بوسنی نیجریه بوسنی نیجریه فوتبال بوسنی نیجریه خلاصه بازی بوسني نيجريه بوسنی و نیجریه داور بوسنی نیجریه نیجریه و بوسنی زمان بازی بوسنی نیجریه نتیجه دیدار بوسنی نیجریه نتایج بوسنی و نیجریه بوسني و نيجريه فوتبال بوسنی و نیجریه نتیجه بوسنی و نیجریه فوتبال زمان بازی بوسنی و نیجریه نتیجه دیدار بوسنی و نیجریه ایران بوسنی فوتبال ایران بوسنی ساعت ایران بوسنی 2014 ایران بوسنی جام جهانی بوسني ايران ایران بوسنی زمان بازی ایران بوسنی زنده بوسنی جنگ جنگ بوسني و هرزگوين جنگ بوسني هرزگوين جنگ بوسنی ویکی جنگهای بوسنی جنگ بوسنی ایران جنگ بوسني و صربستان جنگهای بوسنی و هرزگوین بوسنی و آرژانتین بازی بوسنی و آرژانتین نتیجه بوسنی و آرژانتین بوسنی آرژانتین نتیجه بازی بوسنی و آرژانتین خلاصه بازی بوسنی و آرژانتین نتیجه فوتبال بوسنی و آرژانتین نتیجه دیدار بوسنی و آرژانتین نتایج بازی بوسنی و آرژانتین گلهای بازی بوسنی و آرژانتین بوسني آرژانتين آرژانتین بوسنی نتیجه آرژانتین بوسنی خلاصه بازی بازی بوسنی آرژانتین نتیجه بازی بوسنی آرژانتین ایران آرژانتین بوسنی نیجریه گلهای بازی بوسنی آرژانتین دانلود بازی بوسنی آرژانتین نتایج فوتبال بوسنی و نیجریه نتایج فوتبال بوسنی نیجریه نتایج مسابقه بوسنی و نیجریه بوسنی هرزگوین جنگ جنگ بوسنی هرزگوین آپارات رزهای سارایوو؛ یادبود جنگ بوسنی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها