freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1372374/1  زمان: 18:23  1395/08/23  بازدید: 193

مربی و کاپیتان سابق تیم ملی بدمینتون ایران از رسیدن دو ساعت به بازی اعضای تیم ملی به سالن محل مسابقات اوپن مجارستان انتقاد کرد و این مسئله را ناشی از بی‌توجهی فدراسیون دانست.

به گزارش "ورزش سه"، آرش عبدالمحمدیان در مورد نتایج ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که روز پنج‌شنبه هفته گذشته در شهر بیلبائو اسپانیا به پایان رسید، اظهار کرد: امیر جباری از همدان و خانم ثمین عابدخجسته در بخش بانوان نمایندگان ایران در این رقابت‌ها بودند، در صورتی که تمام تیم‌ها به صورت مجموعه و شبیه تیم کامل 8-7 نفره در دو بخش پسران و دختران شرکت داشتند.


وی با بیان اینکه ایران فقط با یک نماینده در دو بخش در مسابقات بدمینتون جهانی اسپانیا حضور داشت، گفت: این مسئله نشان می‌دهد زمان هفت، هشت ساله فدراسیون برای استعدادیابی تنها به یک بازیکن در هر دو بخش منتهی شده است؛ استعدادیابی یعنی ما باید در هر بخش حداقل 6-5 ورزشکار داشته باشیم تا بتوانیم تیم تشکیل دهیم؛ مطمئنا استعدادها و چهره‌های نابی در ایران حضور دارند که نتوانستیم از آنها بهره ببریم.


این کارشناس بدمینتون اضافه کرد: هر دو ورزشکار ما نتایج خوبی در مسابقات اسپانیا گرفتند و نشان دادند چه استعدادهایی در ایران وجود دارد.


عبدالمحمدیان با اشاره به نتایج ایران در مسابقات اوپن که حدود دو هفته قبل در بوداپست مجارستان برگزار شد، ابراز کرد: تیم ملی بزرگسالان ایران با سه نماینده پسر و سه نماینده دختر در این رقابت‌ها شرکت کرد که پسران با یک پیروزی در مسابقات انفرادی کارشان را شروع کردند؛ یک ورزشکارمان در بازی اول حذف شد؛ یک بازیکن بعد از دو برد کنار رفت و یکی دیگر در دومین مسابقه باخت؛ در قسمت دوبل هم بدون پیروزی در دیدار اول تیم ایران شکست خورد.


او ادامه داد: در بخش بانوان تمام بازیکنان در مسابقه اول حذف شدند و در بخش دوبل پس از یک پیروزی در دومین مسابقه شکست خوردند و کنار رفتند؛ نتیجه این سفر به مجارستان زیاد جالب نبود چون نفرات اعزامی به دلیل آماده نشدن ویزاهایشان دو ساعت و نیم، سه ساعت قبل از شروع مسابقات به سالن محل بازی‌ها رسیدند.


مربی و کاپیتان سابق تیم ملی بدمینتون ایران یادآور شد: دبیر فدراسیون بدمینتون در مصاحبه‌شان ابراز خوشحالی کردند که این سفر انجام شد؛ البته باید هم خوشحال باشند چون کدام دبیر چنین حسی ندارد وقتی ورزشکار دو ساعت قبل از بازی به محل سالن می‌رسد؟ اگر این بازیکنان نمی‌رفتند هزینه بسیار زیادی بابت پول بلیط‌ها از بین می‌رفت و ورودی بازیکنان نیز به عنوان جریمه برگردانده نمی‌شد؛ باید هم او ابراز خوشحالی کند چون پول بیت المال از بین می‌رفت.


عبدالمحمدیان ادامه داد: اوپن‌های مختلفی در کشورها برگزار می‌شود که با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درست می‌توان از نظر ویزا با این مشکلات مواجه نشد و راحت‌تر رفت و آمد کرد ولی انتخاب فدراسیون بدمینتون این بود که اعضای تیم ملی به مجارستان بروند؛ این مسائل نشان از عدم برنامه‌ریزی است؛ از ابتدای سال 95 تا آبان ماه فدراسیون هیچ سفر برون مرزی برای ورزشکاران نداشت.


او با بیان اینکه اعضای تیم ملی و بدمینتون بازان تنها در مسابقات قهرمانی کشور از ابتدای سال حضور داشتند، گفت: امسال حتی لیگ هم شروع نشده بود چون لیگ ایران به صورت فشرده و کوتاه برگزارمی‌شود.


مربی و کاپیتان سابق تیم ملی بدمینتون تصریح کرد: اگر به فدراسیون انتقادی شود می‌گویند برنامه‌ریزی ما برای رده‌های سنی نوجوانان و جوانان است، ولی بزرگسالانی که الان هستند کسانی‌اند که سه، چهار سال پیش استعدادیابی شدند و به تیم ملی رسیدند؛ مگر می‌شود استعدادیابی صورت گیرد ولی بعد بگویند چون شما بزرگسال شدید توجهی نمی‌کنیم؟ یکی از نقاط ضعف فدراسیون که به هیچ وجه جواب نداده قاون محرومیت بازیکنان بالای 30 سال از حضور در مسابقات است، یعنی ورزشکاری با 35 سال سن باید در مسابقات پیشکسوتان شرکت کند و هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد و در مسابقاتی حضور یابد، در حالی که قهرمانان المپیک در سنین 29 و 30 سالگی به مرز پختگی، درک از بدمینتون و این موفقیت‌ها می‌رسند.


عبدالمحمدیان اظهار کرد: همین دو ورزشکاری که مسابقات جوانان جهان رفتند می‌توانستند پیش از آن با تیم ملی بزرگسالان در رقابت‌های اوپن مجارستان شرکت کنند تا آمادگی بالاتری داشته باشند و نتیجه بهتری بگیرند؛ به جای بردن همراهان، این ورزشکاران را می‌بردند یا مربی جوانی که بازیکن تحویل تیم ملی برده بود به مسابقات می‌فرستادند که اینطور نشد.


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۵:۱۷ دیده شده : ۵۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها