freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: معاون اقتصادی بانک مرکزی، تورم ناشی از یکسان‌سازی نرخ ارز در نیمه دوم سال را جدی ندانست و گفت: ابتدا تمام پیش‌نیازهای لازم را فراهم و بعد اقدام به این کار خواهیم کرد.

به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، پیمان قربانی گفت: کشور را نمی‌توان با سیاست‌هایی اداره کرد که نرخ تورم در آن بالا باشد؛ لذا ابتدا باید نرخ تورم پایین باشد تا بتوانیم از ارزش پول ملی و ثبات بازار ارز به خوبی دفاع کنیم که خوشبختانه دولت یازدهم با سیاست‌های پولی و مالی مناسب، نرخ تورم را تک‌رقمی کرده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: البته ثبات در نرخ ارز به معنی ایجاد نرخی تصنعی و تثبیت شده نیست بلکه در واقع این بازار است که نرخ ارز را تعیین خواهد کرد؛ در این میان تورم ناشی از یکسان‌سازی نرخ ارز در نیمه دوم سال را چندان جدی نیست؛ در این میان ما ابتدا تمام پیش‌نیازهای لازم را مستقر و بعد اقدام به این کار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که ایده تورم زدایی همزمان با رشد اقتصادی از مسائلی است که بانک مرکزی به آن توجه ویژه دارد، آثار جدی تورمی برای این اقدام برآورد نمی‌شود؛ البته هم اکنون نیز شکاف نرخ ارز در بازار رسمی و بازار آزاد بسیار کاهش پیدا کرده است و معاونت ارزی بانک مرکزی، به طور آرام و تدریجی درحال آماده سازی مقدمات لازم در این خصوص است.

این مقام مسوول بانک مرکزی با بیان اینکه برای برخورداری از یک بازار تک نرخی با ثبات باید نرخ تورم پایین باشد، خاطرنشان کرد: تورم احتمالی ناشی از یکسان سازی نرخ ارز بسیار محدود و اندک خواهد بود؛ ثبات در نرخ ارز به این معنا نیست که بانک مرکزی به دنبال ایجاد نرخی تصنعی و تثبیت شده باشد بلکه در واقع این بازار است که نرخ ارز را تعیین خواهد کرد.

منبعخبرگزاری مهر

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰:۲۷ دیده شده : ۳۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۵۴
  • تعداد حاضران : ۲۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها