freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


فصل گردش مواد به دليل تعداد سؤال‌هاي تركيبي زیادی كه در كنكور سراسری دارد و هم‌چنین مفاهيم اساسی و پایه‌ای كه پيش‌نيازبراي درك مفاهيم ديگر كتاب درسي است، از مباحث مهم زيست دبيرستان به حساب می‌آید.

در آزمون 21 آبان این مبحث در برنامه‌ی راهبردی ارائه شد که شامل 10 سؤال از کتاب آبی و 20 سؤال طراحی‌شده است. در آزمون 5 آذر هم این مبحث مورد سؤال واقع می‌َشود.

معمولاً هر سال 4 تست از این فصل در کنکور طرح می‌شود. این فصل از جمله فصل‌های خیلی مهم است؛ زیرا هم حجم زیادی دارد و هم مطالبش سنگین است و هم قابلیت طرح سؤالات خوب و سخت را دارد.

برای یادگیری و تثبیت بیش‌تر این فصل بهتر است تست طراحی کنید. تست‌هایی را که طراحی می‌کنید ترجیحاً ترکیبی و مفهومی باشند. مثلاً وقتی سؤال طرح می‌کنید گزینه‌هایش را از فصل‌های دیگر سال دوم، سوم و پیش‌دانشگاهی هم بیاورید.

این فصل دارای دو مبحث جانوری و گیاهی است و در مورد گردش مواد در جانوران و گیاهان بحث می‌کند. برای مطالعه‌ی عمیق‌تر این فصل بهتر است قستی را که مربوط به مبحث گردش مواد در جانوران است به صورت جداگانه از مبحث گیاهی بخوانید و بعد از خواندن هر قسمت، بخش قبلی را مرور کنید. هدف از این کار مرور مطالب و تثبیت بیش‌تر آن‌هاست.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵:۱۳ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۴۶
  • تعداد حاضران : ۱۴۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها