freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


برخی از دانش‌آموزان نسبت به پر کردن برگه‌ی خودنگاری آغازین و پایانی آزمون مردد هستند. نوشتن این خودنگاری‌های کوچک باعث بروز تغییرات بزرگی در شما خواهد شد. وقتی قبل از شروع آزمون، حس و انتظارتان را از این آزمون می‌نویسید باعث می‌شود:

1. اهمیت آزمون برای شما تکرار شود و به فکر فرو می‌روید که من دو هفته‌ی دیگر را پشت سر گذراندم و به آزمون جدید رسیدم و از خودتان می‌پرسید آیا من از آزمون‌های گذشته تا به حال تغییری کرده‌ام؟ آیا می‌توانم این آزمون را به نسبت آزمون‌های گذشته بهتر بدهم؟ در این آزمون می‌توانم توانایی‌ام را در کدام درس بالا ببرم؟ تراز پیشنهادی من چه‌قدر است؟

با پر کردن یک کادر کوچک همه‌ی این سؤال‌ها به ذهن ما می‌رسد و ذهن ما را مشغول می‌کند و این شاید برای بسیاری از بچه‌ها جرقه‌ای برای تغییر باشد. پس هر چیزی را قبل از اطلاع از اهمیتش رد نکنید؛ شاید برای شما بهترین‌ها را رقم بزند.

حتی برای کسانی که اعتمادبه‌نفس پایینی دارند، استرسی هستند و فکر می‌کنند که در آزمون عالی نخواهند بود کافی است یک بار حس خود و انتظارشان را قبل از شروع آزمون و بعد از اتمام آن بنویسند و با هم مقایسه کنند. در این صورت متوجه می‌شوند که اشتباه کرده‌اند و تلاش‌هایش بی‌تأثیر نبوده است. باعث می‌شود در آزمون‌‌های بعدی باانگیزه‌تر حضور پیدا کنند و اعتمادبه‌نفس آن‌ها بالاتر برود و کم کم استرس هم از بین خواهد رفت.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵:۱۸ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها