freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۲۶۸۷

۷۵۳  بازدید

این طراحی های عجیب و غریب توسط نقاش و نظریه پرداز فرانسوی «شارل لبرون» (1619-1690) ایجاد شده که توسط شاه لویی چهاردهم به عنوان «بزرگترین هنرمند فرانسوی تمام دوران» اعلام شد.

برترین ها: این طراحی های عجیب و غریب توسط نقاش و نظریه پرداز فرانسوی «شارل لبرون» (1619-1690) ایجاد شده که توسط شاه لویی چهاردهم به عنوان «بزرگترین هنرمند فرانسوی تمام دوران» اعلام شد. شارل عمیقا تحت تاثیر اثر انفعالات نفس دکارت (1649) بود که در آن فیلسوف فرانسوی نظرش درباره احساسات انسانی را بیان می کند، موضوعی که در میان فیلسوفان طبیعی از زمان افلاطون بسیار مورد بحث قرار گرفته است.

شارل پس از صحبت در مناسبت های گوناگون با آکادمی سلطنتی نقاشی و مجسمه سازی در پاریس، درباره موضوع بیان عمومی و بیان احساسات، یک سخنرانی در آکادمی سیماشناسی در سال 1671 ارائه داد. او سخنرانی خود را با مجموعه ای از نقاشی های قابل توجه مصور کرد که در آن ویژگی های انسانی و حیوانی را مقایسه کرده بود. سخنرانی اصلی او مفقود شده اما طراحی های او باقی مانده است.

بیش از 200 طرح این چنینی امروزه در موزه لوور پاریس وجود دارد. نقاشی های سیماشناسی شارل در سال 1806 منتشر شدند و در دسترس عموم قرار گرفتند.

سیماشناسی -تفسیر و ارزیابی ویژگی شخص سا شخصیت از چهره- در آن زمان مطالعه محبوبی بود. کمتر از سی سال پیش، فیلسوف سوئیسی «یوهان کاسپار لاواتر» در کتاب فوق العاده خود، ایده های سیماشناسی را دوباره آغاز کرد. محبوبیت سیماشناسی در قرن نوزدهم به رشد خود ادامه داد و به طور جدی توسط دانشگاهیان مورد بحث قرار گرفت. نویسندگان مشهور از جمله چارلز دیکنز، توماس هاردی و شارلوت برونته تحت تاثیر آن بودند و از توصیف دقیق شخصیت ها در رمان هایشان استفاده کردند. اگرچه امروزه سیماشناسی به عنوان شبه علم منسوخ شده، اما مطالعات سیماشناسی هنوز هم گاهی در دوران مدرن اتفاق می افتد. برای مثال درطول جنگ جهانی دوم، امپراتوری وزارت هوانوردی ژاپن بااستفاده از سیماشناسی با دقت بیش از 80درصد پیش بینی می کرد کدام نامزدها صلاحیت تبدیل شدن به خلبان موفق را دارند.

طراحی از انسان ها و حیوانات در قرن هفدهم 
طراحی از انسان ها و حیوانات در قرن هفدهم 
طراحی از انسان ها و حیوانات در قرن هفدهم 
طراحی از انسان ها و حیوانات در قرن هفدهم 
طراحی از انسان ها و حیوانات در قرن هفدهم 
طراحی از انسان ها و حیوانات در قرن هفدهم 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰:۴۷ دیده شده : ۱۵۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۸۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها