freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


منظم‌سازی حافظه یعنی قفسه‌بندی حافظه و مشخص کردن آدرس هر مطلب در ذهن و حافظه. مطالعه‌ی زیاد به‌تنهایی کافی نیست؛ کیفیت و روش مطالعه، بیش‌تر از میزان ساعت مطالعه به ماندگاری مطالب در حافظه کمک می‌کند.

برخی از دانش‌آموزان علی‌رغم مطالعه‌ی زیاد برای امتحانات مدرسه یا آزمون‌های کانون نمی‌توانند به خیلی از سؤالات پاسخ درست بدهند؛ چون مطالب را در ذهنشان روی هم تل‌انبار کرده‌اند.

ابزار منظم‌سازی حافظه چیست؟

1- مبحثی خواندن؛ یعنی بدانید مثلاً کتاب فیزیک چند موضوع و زیرموضوع دارد و حتی نام‌های آن‌ها را نیز بدانید تا بتوانید روی هر مبحث به‌خوبی تمرکز کنید.

2- خلاصه‌برداری مبحثی؛ یعنی در زمان مطالعه یا بلافاصله پس از اتمام مطالعه، ‌خلاصه‌ی مطالب یا کلیدواژه‌های هر موضوع را در دفتری مجزا بنویسید.

3- تست‌زنی و تمرین از کتاب‌های آبی کانون؛‌ کتاب‌های آبی کانون به گونه‌ای جذاب و شفاف طبقه‌بندی شده‌اند؛ ‌به‌عبارتی درس خواندن را برای دانش‌آموزان بسیار آسان می‌کنند. هم‌چنین با تمرین از
کتاب‌های آبی کانون قبل از شروع درس و مبحث می‌توانید به کمک درخت دانش طراحی‌‌شده در ابتدای هر مبحث یک تصویر کلی از مطالب در ذهنتان داشته باشید و به‌عبارتی از نقشه‌ی راهتان مطلع شوید.

شاید روش‌های دیگری نیز می‌توان برای منظم‌سازی حافظه گفت اما روش‌های گفته‌شده‌، قابل اجرا برای تمام دانش‌آموزان است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰:۱۲ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۶۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها