freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک تحلیلگر برجسته آمریکایی در یادداشتی در روزنامه واشینگتن‌ پست، دو عامل تقابل با نخبگان و تکیه به روحیات نژادپرستانه سفیدپوستان را عامل پیروزی ترامپ دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «فرید زکریا» نظریه ‌پرداز و کارشناس برجسته آمریکایی در یادداشتی در روزنامه واشینگتن‌ پست، توجه به اقشار فرودست جامعه و تحریک احساسات نژادپرستانه سفیدپوستان آمریکایی را عوامل اصلی پیروزی ترامپ دانسته است.

زکریا در بخشی از این یادداشت با اشاره به آرای بالای ترامپ در مناطق روستایی، نوشته است: موفقیت بزرگ جمهوری‌ خواهان در جوامع روستایی، این است که با وجود آنکه آن‌ها معمولا از نوعی سیاست‌اقتصادی حمایت می ‌کنند که برای این افراد مضر است، اما آن‌ها با ایجاد همزادپنداری فرهنگی، مذهبی و احساسی با این گروه‌ها، به این افراد نشان می ‌دهند که برایشان احترام قائل هستند. بنابراین، گناه بزرگ چپ امروز، نخبه ‌گرایی بوده است.

این کارشناس آمریکایی در مورد دومین نتیجه انتخابات، نوشت: این انتخابات یک گناه دیگر را هم برجسته کرد: نژادپرستی.

زکریا با بیان اینکه آرای ترامپ در میان سفیدپوستان دارای تحصیلات کم، بسیار بالا بوده و در میان سفیدپوستان متوسط هم نسبتا زیاد بوده، نوشت: از این منظر، ترامپ غیرعادی هم نیست. پوپولیسم راست‌ گرا در بسیاری از کشورهای غربی رو به رشد است. این مسئله در کشورهای شمال اروپا، که رشد اقتصادی قدرتمندی دارند، رو به گسترش است. در آلمانی که تولید شغل صنعتی‌اش همچنان قدرتمند مانده و در فرانسه ‌ای که دولت از طبقه کارگر حمایت مالی می‌کند. ویژگی مشترک در همه این مناطق، این است که اکثریت سفیدپوست، اخیرا با موجی از پناهجویان مواجه شده‌اند.

وی در پایان نوشت ترامپ توانست با تکیه بر دو عامل «نخبه‌ گرایی» و «نژاد» به ریاست‌جمهوری برسد، اما در عین حال شعارهایش موجب شد تا میلیون‌ها نفر از شهروندان آمریکایی از روی کار آمدن وی هراسان شوند.

زکریا توصیه کرد آمریکایی‌ها برای کاهش شکاف‌های ایجاد شده در جامعه، با یکدیگر به گفتگو بپردازند.

ترامپ کیست؟

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۰:۱۶ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۲
  • تعداد حاضران : ۱۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها