freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کاربران اپلیکیشن واتس‌اپ که از نسخه‌ی بتای آن استفاده می‌کنند، اخیرا شاهد گزینه‌ی تائید هویت دو مرحله‌ی در بخش تنظیمات این نرم‌افزار هستند.

بر اساس گزارش سایت Android Police این قابلیت از هم‌اکنون برای بیشتر کاربرانی که از نسخه‌ی بتا با ورژن ۲.۱۶.۳۴۱ و بالاتر استفاده می‌کنند مهیا خواهد بود.این ویژگی تنها مختص کاربران اندروید نیست و ظاهرا کاربران ویندوزفون که به نسخه‌ی بتای واتس‌اپ دسترسی دارند نیز می‌توانند از این امکان استفاده نمایند.

هنگامی که گزینه‌ی Two-Factor Authentication را فعال ‌می‌کنید با پیامی روبرو خواهید شد که از شما می‌خواهد یک کد ۶ رقمی (اعداد یا حروف) را وارد کنید و در عین حال به خاطر داشته باشید هر زمان که بخواهید دستگاه جدیدی را به حساب کاربری‌تان اضافه کنید؛ باید پس از دریافت پیامک فعال‌سازی، این رمز ۶ کاراکتری را هم مجددا وارد کنید تا فرایند فعال‌سازی تکمیل شود.

در نگاه اول ممکن است افزودن این سیستم امنیتی برایتان ناخوشایند و بی‌معنی جلوه کند؛ اما در حقیقت با فعال کردن احراز هویت دومرحله‌ای، شما لایه‌ی دفاعی مستحکم‌تری در برابر سارقینی که می‌خواهند با شبیه‌سازی (Clone) گوشی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند، ایجاد کرده‌اید.

بدون این کد ۶ رقمی، فعال‌سازی واتس‌اپ بر روی گوشی یا دستگاه جدید تنها منوط به ارسال یک پیام با کد فعال‌سازی خواهد بود و از آنجایی که این پیامک برای تمامی دستگاه‌های افزوده‌شده در اکانت شما نیز ارسال خواهد شد، این خطر وجود دارد که اگر کسی کلونی از گوشی شما در اختیار داشته باشد با دریافت این پیامک به‌راحتی بتواند به اطلاعات و پیام‌های شخصی شما دسترسی پیدا کند.

افزودن این قابلیت مدت‌ها به‌صورت شایعه مطرح بود؛ اما این اولین باری است که نسخه‌های جدید بتای واتس‌اپ که برای کاربران عادی نیز قابل استفاده است به چنین ویژگی مجهز می‌شود، البته فعلا این سیستم امنیتی در فاز بتا قرار دارد و مدتی زمان خواهد برد تا به‌صورت رسمی و عمومی منتشر شود.

به نظر شما آیا احراز هویت دو مرحله‌ی راه امنی برای محافظت از اطلاعات شخصی ما در برابر سارقین خواهد بود؟

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۴۰:۴۰ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها