freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

پزشکان به تازگی موفق شده اند که یک مهره ستون فقرات که به صورت سه بعدی پرینت شده است را در بدن انسان ها جای دهند. این اولین عمل جراحی در سطح جهان است که در آن از یک عضو پرینتی سه بعدی استفاده می شود. در حقیقت این عمل جراحی یک عمل حیاتی به حساب می آمده و می توان آن را به عنوان یک روند متحول کننده شناخت چرا که اگر این روند صورت نمی گرفت، بیمار تحت درمان باید با سرطان خود کنار می آمد و یک زندگی رو به فروغ را تجربه می کرد.


Ralph Mobbs، جراح مغز و اعصاب در بیمارستان Prince of Wales سیدنی در سال گذشته توانست یک رکورد جدید در تاریخ پزشکی به ثبت برساند. او توانست دو مهره از اولین مهره های ستورن فقرات را با پروتز های دستی تعویض کند. این عمل یکی از سخت ترین عمل های تاریخ پزشکی به حساب می آمد چرا که دو مهره اول همان مهره هایی هستند که به انسان اجازه می دهند تا گردن را به سمت مختلف بچرخاند و سر را روی آن نگه دارد. بنابراین این عمل باید بدون نقص انجام میشد.


Mobbs با Anatomics که یک سازنده استرالیایی تجهیزات پزشکی ست همکاری می کند چرا که این سازنده توانسته یک پروتز عالی از جنس تیتانیوم بسازد. کل این عمل حدود 15 ساعت طول کشید و یکی از عمل های بسیار سخت و نفس گیر به حساب می آمد اما در نهایت، علم پزشکی، مهارت و تکنولوژی به پیروزی رسیدند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۱۰:۲۷ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۴
  • تعداد حاضران : ۱۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها