freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1372441/1  زمان: 08:14  1395/08/24  بازدید: 1,335

هشت تنیسور برتر جهان هر یک ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی دارند که در قالب رقابت‌های تنیس مسترز لندن باهم به رقابت می‌پردازند.

به‌ گزارش "ورزش سه" ‌ ‌و ‌به نقل از ایسنا، آس در گزارشی نوشت، تنیس مسترز لندن با حضور هشت تنیسور برتر جهان برگزار می‌شود. رافائل نادال که در رتبه هشتم رنکینگ تنیسورهای برتر جهان قرار دارد در این بازی‌ها حاضر نشد و به جایش دومینیک تیم، مرد شماره 9 جهان در این بازی‌ها رقابت خواهد کرد. هر هشت تنیسور گذشته متفاوتی دارند. اندی ماری و نواک جوکوویچ به عنوان بخت نخست قهرمانی در این بازی‌ها به حساب می‌آیند و برای قرار گرفتن در صدر رنکینگ تلاش خواهند کرد.

 

اندی ماری

 

مرد جدید شماره یک جهان(نخستین بریتانیایی) در این رتبه در گلاسکو(اسکاتلند) متولد شد و خیلی زود بازی تنیس را شروع  کرد. او از سه سالگی با تشویق مادرش به این ورزش پرداخت. مادر ماری اکنون کاپیتان تیم زنان بریتانیا در جام کنفدراسیون‌هاست. برادرش جیمی نیز تنیس بازی می‌کند و در دبل خوب کار می‌کند. او در لندن به همراه سوارس برزیلی برابر هربرت و ماهوت فرانسوی بازی خواهند کرد و در صورت پیروزی می‌توانند عنوان بهترین زوج سال را در مسابقات تنیس کسب کنند.

 

ماری در سال 1966 زمانی که 9 سال داشت، شاهد جنایت مدرسه دانبلین بود. توماس همیلتون 17 نفر  را در این ماجرا به قتل رساند و سپس خودکشی کرد. مرد شماره یک جهان 15 تا 17 سالگی خود را در بارسلونا گذراند، به آکادمی سانچس کاسال رفت و زیر نظر امیلیو سانچس ویکاریو کار کرد. اندی علاقه زیادی به فوتبال دارد. پدر بزرگش، روی ارسین، فوتبالیست‌ حرفه‌ای بود. ماری ممکن بود در گلاسکو رنجرز پا به توپ شود اما این اتفاق نیفتاد. تنیسور بریتانیایی همچنین از تماشای بوکس و بسکتبال لذت می‌برد ولی در بازی تنیس خیلی خوب دفاع می‌کند. قدرت فیزیکی‌اش دلیل این توانایی است. در تمام ضربات مسلط است و در بک هند با هر دو دست عالی کار می کند. او تاکنون در مسترز لندن قهرمان نشده است. در افتخاراتش دو قهرمانی در ویمبلدون، یک قهرمانی در Us Open و دو قهرمانی در المپیک  دیده می‌شود. در سال 2015 با کیم سیرز ازدواج کرد. همسرش دانشجوی ادبیات انگلیسی است. امسال اولین فرزندش به دنیا آمد. نام دخترش سوفیا اولیویا است. مرد شماره یک جهان زیر نظر جیمی دلگادو کار می‌کند. در لندن نیز او را ایوان لندی همراهی و با او کار می‌کند.

 

نواک جوکوویچ

 

جوکووویچ در سال 1987 در بلگراد صربستان به دنیا آمد. از چهار سالگی به بازی تنیس مشغول شد و از 16 سالگی به صورت حرفه‌ای در این رشته کار کرد. او را نوله یا جوکو می‌نامیدند. تنیسور صربستانی در خانواده‌ای بزرگ شد که علاقه زیادی به اسکی داشتند (پدر و عموهایش به صورت حرفه‌ای به این ورزش می‌پرداختند.) همچنین خانواده‌اش فوتبالدوست هستند. جوکوویچ دو برادر کوچک‌تر از خود دارد که علاقمند به تنیس هستند. الگوی مرد شماره دو جهان پیت سمپراس است. جوکوویچ در آکادمی نیکی پیلیک مونیخ آموزش دید. او یک موسسه دارد که مدتی است اداره اش را بر عهده یک فرد مذهبی سپرده است.

 

تنیسور صربستانی برخلاف چهره خشک و جدی‌اش در جریان مسابقات، فردی دوست داشتنی و شوخ است. سرمربی‌اش بازیکن مشهور سابق تنیس، بوریس بکر است. مرد شماره دو جهان در همه بازی‌ها قدرتی بازی می‌کند. جوکوویچ تاکنون در چهار گرند اسلم پیروز شده است. او 122 هفته‌ پیاپی مرد شماره یک جهان به حساب می آمد تا اینکه ماری هفته‌ گذشته این عنوان را به خود اختصاص داد. او دومین ورزشکار در فتح مسترز است (پنج بار) و تنها پس از راجر فدرر با 6 قهرمانی قرار دارد. در سال 2013 با یلنا ریتیک ازدواج کرد و پسری به نام استفان دارد.

 

استن واورینکا

 

واورینکا در سنت بارتلمی سوییس متولد شد. در 15 سالگی مدرسه را رها کرد تا تمرکزش روی تنیس باشد. پدر و مادرش، وولفرام و ایزابل در گلخانه‌ای  کار می  کنند تا به افراد ناتوان کمک کنند. واورینکا سه برادر دارد. بک‌هندهایش عالی هستند و از انتهای زمین خوب حمله می‌کند. یکی از ضرباتش 232 کیلومتر بر ساعت سرعت داشت. او زیر نظر مگنوس نرمان کار می‌کند. مرد شماره سه جهان تاکنون اپن استرالیا را فتح کرده است و در رولان گاروس و Us Open یک بار قهرمان شده است. همچنین در سال 2008 به مدال طلای  المپیک لندن دست یافت. او در سال 2009 با ایلهام ویلود ازدواج کرد و یک فرزند دختر از او دارد اما در سال 2010 از او جدا شد و دوباره باهم زندگی کردند که باز هم در سال 2015 از هم جدا شدند. واورینکا در دبل هم بازی راجر فدرر بود اما اکنون با دونا وکیچ کروات بازی می‌کند. امسال نامش را از استینسلاو به استن تغییر داد.

 

میلوش رائونیچ

 

او در پودگوریکا (مونته‌نگرو) متولد شد. پدر و مادرش مهندس هستند. او زمانی که سه سال داشت، به خاطر درگیری های بالکان به همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کرد و ملیت این کشور را گرفت. او اکنون به عنوان یک تنیسور کانادایی رقابت می‌کند. مانند جوکوویچ در آکادمی پیت سمپراس رشد یافت. او طرفدار تیم فوتبال بارسلوناست و تمام تیم‌های تورنتو را در ورزش‌های مختلف دوست دارد. در بازی مشهور All Star ان بی ای شرکت کرد. مرد شماره چهار جهان یک فیزیوتراپ دارد و زیر نظر کارلوس مویا اسپانیایی و ریکاردو پیاتی ایتالیایی کار می‌کند. مهم‌ترین پیروزی اش در ویملبدون به دست آمد. او در این بازی ها نایب قهرمان شد. قدرت تنیسور کانادایی در سرویس‌های دقیق و سریع است. به همراه کارلوویچ و ایزنر در این زمینه جز بهترین‌های جهان هستند. رائونیچ دومین حضورش را در این مسترز تجربه می کند. دنیله نادسن، مدل کانادایی نامزدش است.

 

کی نیشیکوری

 

نیشیکوری ژاپنی در شهر ماتوئه متولد شد. او از پنج سالگی تنیس بازی کرد. مادرش معلم پیانو و پدرش مهندس بود. در 14 سالگی به همراه خواهرش رینا به آمریکا سفر کرد. در آن زمان انگلیسی بلد نبود و هنوز هم به طور کامل این زبان را یاد نگرفته است. مرد شماره پنج جهان تحت نظر میشل چانگ کار می‌کند. دفاع خوب و سرعت در حرکاتش از ویژگی‌ها است. او اغلب از سمت راست ضربه می‌زند. نیشیکوری در سال 2014 به فینال US Open رسید و برابر مارین چیلیچ شکست خورد. این برای سومین بار است که در تنیس مسترز حضور پیدا می‌کند. تنیسور ژاپنی اپلیکیشن مخصوصی برای موبایل نیز  دارد. نامزدش هونامی تسوبی پیش از این در رشته ژیمناستیک کار می کرد.

 

گائل مونفیل

 

مونفیل فرانسوی که به لا مونفی مشهور است، در پاریس متولد شد. برادرش داریل نیز تنیس بازی می‌کند و هر دو در تنیس دبل باهم کار می‌کنند. آرتور اش، تنیسور مورد علاقه مرد شماره 6 جهان است. او اگر تنیسور نمی‌شد به بسکتبال می پرداخت. مونیفل طرفدار دیترویت پیستونس و کارملو  آنتونی است. نخستین تجربه‌اش در تنیس مسترز است. او به نیمه نهایی در گرند اسلم های (رولان گاروس و Us Open) رسید. سرمربی‌اش بازیکن سابق تنیس، مایکل تیلستروم نام دارد. مونیفل از ناحیه زانو کمی مشکل دارد که این موضوع در سال 2011 برایش مشکل ساز شد. از خط انتهایی زمین خیلی خوب حرکت می‌کند، او دونده خیلی خوب است. به همین خاطر به خوبی زمین خود را پوشش می‌دهد. ضرباتش را تماشاگران دوست دارند و به همین خاطر او اسلایدرمن نامیدند. مونفیل مسترز دومینکین را با قهرمانی پشت سر گذاشت و نامزدش، یویسپا دراگون اهل کشور کرواسی است.

 

مارین چیلیچ

 

دوستانش او را چیلا می‌نامند. به همراه پسر خاله‌اش تانی در هفت سالگی در بوسنی و هرزگوین به تنیس روی آورد. او در همین کشور متولد شده است. علاوه بر تنیس علاقه زیادی به فوتبال دارد و طرفدار میلان است. در کرواسی هوادار زاگرب است. کاکاو روبینیو فوتبالیست‌های مورد علاقه‌اش بودند و در تنیس هوادار ایوانیسویچ لوبیچیچ است. از مهم‌ترین افتخاراتش تنیس اپن آمریکا است. مرد شماره هفت جهان در سال 2014 قهرمان این بازی‌ها شد. در 15 سالگی به سن رمو رفت تا تنیس خود را بهتر کند. برادرش میله نیز به این ورزش می پردازد. یوناس بورکمن، سرمربی‌اش است. همچون الگویش و سرمربی پیشینش گوران ایوانوویچ خیلی خوب سرویس می‌زند و قدرت فیزیکی‌اش باعث شده از انتهای زمین ضربات خوبی بزند. چیلیچ سومین مسترز خود را تجربه می‌کند. کریستینا میلکوویچ که دانشجوی روانشناسی در زاگرب است، نامزد اوست.

 

دومینیک تیم

 

تیم در وینر نویشتات اتریش متولد شد و پدر و مادرش ولفانگ و کارین، مربیان تنیس هستند. استفان کوبک و یورگن ملتزر اتریشی نیز الگوهایش هستند. مرد شماره 9 جهان به فوتبال علاقه زیادی دارد و تیم مورد علاقه‌اش چلسی است. سرمربی او، گونتر برسینک نام دارد. دومینیک ضرباتش را اغلب از سمت راست می‌زند. صفحه ای در فیس بوک دارد که خودش آن را اداره می‌کند و در آن درباره بازی‌هایش می نویسد. تنیسور اتریشی همچون مونفیل نخستین تجربه‌اش در مسترز است. نبود نادال به او فرصت حضور در این بازی‌ها را داد. او جوانترین بازیکن این رقابت‌ها با 23 سال است. نامزدش که مدل است رومانا اکسمبرگر  نام دارد.

 


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۴۰:۶ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۸۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها