freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: پور ابراهیمی گفت: جمهوری اسلامی ایران طی سال‌‌های متمادی همواره در بخش صادرات دو کالای زعفران و پسته در بازار جهانی صاحب رتبه و درجه بوده‌است اما ما معتقدیم رویه فعلی صادرات زعفران و حتی پسته با توجه به اینکه استانداردهای لازم و جهانی در آن رعایت نمی‌شود به صلاح ما نیست.

محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره صادرات محصولات خامی از جمله زعفران که قیمت بالایی دارد اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های متمادی همواره در بخش صادرات دو کالای زعفران و پسته در بازار جهانی صاحب رتبه و درجه بوده است اما ما معتقدیم رویه فعلی صادرات زعفران و حتی پسته با توجه به اینکه استانداردهای لازم و جهانی در آن رعایت نمی‌شود به صلاح ما نیست.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی میلیون‌ها تن زعفران در کشور ما به نقاط مختلف جهان صادر می‌شود تاکید کرد: بنده بر این باورم که ایجاد بورس کالا برای محصولات خامی از جمله زعفران و پسته که انحصار تولید آن در اختیار ایران است می تواند در جهت حمایت از تولیدکنندگان این محصولات تاثیر به سزایی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه ارزش مادی صادرات محصولاتی همچون زعفران بسیار بالا است خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان زعفران در کشورمان به خوبی می دانند که این کالا وقتی در عرصه صادرات قرار می‌گیرد سود بسیاری را برابر میلیاردها دلار نصیب آنها و کشور خواهد کرد از این رو انتظار می رود که با دقت و هوشیاری لازم استاندارد لازم را در این راستا عملیاتی کنند تا از بازارهای جهانی عقب نمانیم. پورابراهیمی تاکید کرد: بنابراطلاعاتی که بنده در اختیار دارم اقدامات اولیه برای حضور زعفران به عنوان یک کالای استراتژیک در بورس فراهم شده است. وی افزود: حضور زعفران در بورس کالا به عنوان یک محصول گران قیمت سبب خواهد شد تا شرایط برای استاندارد سازی در این کالا به مانند معیارهای بین المللی فراهم شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار می‌رود در شرایط فعلی که دولت رویه ای برای حضور زعفران به عنوان یک کالای منحصر به ایران در بورس فراهم کرده است عرضه کنندگان و تولیدکنندگان این کالا همکاری های لازم را در این راستا با دولت انجام دهند تا بتوانند نسبت به حفظ رتبه و درجه ایران در بازار جهانی نسبت به تولید زعفران اقدامات لازم را انجام دهند.

منبعمیزان

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰:۱۸ دیده شده : ۴۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۱
  • تعداد حاضران : ۱۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها