freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس جمهور چین در تماس تلفنی با رئیس جمهور منتخب آمریکا، بر لزوم حفظ ارتباط نزدیک و دیدار در سریعترین زمان ممکن توافق کردند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، روز دوشنبه در تماس تلفنی با دونالد ترامپ ،رئیس جمهور منتخب آمریکا، تاکید کرد همکاری، تنها گزینه برای مناسبات میان پکن و واشینگتن به شمار می رود. 

وی در این گفتگوی تلفنی اعلام کرد تجربه ثابت کرده است همکاری تنها گزینه صحیحی برای چین و آمریکا محسوب می شود. 

رئیس جمهور چین افزود: «دو طرف باید ضمن تحکیم روند همکاریها، در جهت ارتقای توسعه اقتصادی دو کشور و نیز رشد اقتصادی جهانی و گسترش همکاری ها و همه مبادلات در همه زمینه ها گام بردارند و مطمئن شوند که مردم دو کشور از روند توسعه روابط متنفع می شوند.»

شبکه سی سی تی وی اعلام کرد ترامپ نیز در این گفتگوی تلفنی تصریح کرد وی نیز  مایل به همکاری با چین به منظور تحکیم روند همکاریهای دوجانبه است و به اعتقاد وی مناسبات پکن و واشینگتن می تواند از این هم بیشتر گسترش یابد.

دو طرف در این گفتگوی تلفنی همچنین در خصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه بحث و تبادل نظر و بر لزوم حفظ ارتباط نزدیک و دیدار با هم در سریعترین زمان ممکن توافق کردند. 

دونالد ترامپ پیشتر در طول تبلیغات انتخاباتی بارها از چین انتقاد کرده و اظهارات وی در خصوص لغو تعرفه های 45 درصدی بر واردات کالاهای چینی، بارها در صدر اخبار روزنامه ها و رسانه های گروهی قرار گرفته بود. انتخاب ترامپ موجب بروز نوعی بلاتکلیفی در روابط دوجانبه آن هم در شرایطی  شده است که پکن در بحبوحه رویارویی با چالشهای مهم داخلی مانند کاهش آهنگ رشد اقتصادی  و ترمیم کادر رهبری، به برقراری ثبات در مناسبات با آمریکا چشم امید دوخته است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵:۲۳ دیده شده : ۴۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها