freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


تا كنون مي‌دانستيم كه استفاده از دفتر برنامه‌ريزي مي‌تواند تأثيرات چشمگيري مانند افزايش زمان مطالعه، رقابت با خود و... در دانش‌آموز ايجاد كند. اکنون می‌خواهیم دفتر برنامه‌ریزی را از منظری دیگر بررسی کنیم:

دفتر برنامه‌ریزی را می‌توان در 4 بحث مطرح کرد:

1) ميزان، 2) گروه‌بندی، 3) سطوح دفتر، 4) بازخورد

ميزان: مي‌خواهيم بدانيم چه تعداد از دانش‌آموزان با چه فراوانی نسبت به كل افراد از دفتر استفاده می‌کنند. بديهي است كه آرماني‌ترين و ايده‌آل‌ترين حالت ممكن اين است كه تمام افراد به تكميل دفتر بپردازند که در این قسمت مسئله‌ی اقناع دانش‌آموزان اهمیت پیدا می‌کند. اين افراد خود، به زيرگروه‌هاي مختلفي برحسب نحوه‌ی تكميل دفتر تقسيم‌بندي مي‌شوند و هر شاخه نياز به تحليل و بررسي دارد كه در ادامه به آن مي‌پردازم. در این مرحله پرواضح است که ویژگی‌های دفتر برنامه‌ریزی و اثرات دفتر در زندگی دانش‌آموز مؤثر خواهد بود؛ مثلاً نظم ذهني دانش‌آموز، يادگيري نحوه‌ی برنامه‌ريزي، اولويت‌بندي و ايجاد تعادل و هزاران استفاده‌ی ديگر كه اين دفتر جادويي مي‌تواند براي دانش‌آموز به دنبال داشته باشد.

باید این موضوع و این ویژگی‌ها کاملاً برای دانش‌آموز بسط و گسترش داده شود و نیاز به تسلط لازم بر این ویژگی‌ها دارد تا با ذهني شفاف و آگاه نسبت به خود تصميم‌گيري كند.

در اين راه توضيح جامع و كامل دفتر برنامه‌ريزي و مفيد بودن و نحوه‌ی تأثيرگذاري آن بر عملكرد دانش‌آموز كمك شاياني به پذيرش دانش‌آموز و اوليا خواهد كرد كه در ادامه به آن بيش‌تر مي‌پردازيم.

گروه‌بندي، سطوح دفتر و بازخورد در مقاله‌هاي بعدی بررسی خواهند شد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵:۱۰ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها