freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۳۶۷۲

۴۰۲  بازدید

پژوهشگران موسسه تحقیقاتی ماکس پلانک در سال ۲۰۰۹ تحقیقاتی را در غار خفاش Frio در برزیل به انجام رساندند که بیان می‌کرد خفاش بدون دم برزیلی می‌تواند با سرعتی بالغ بر ۱۰۰ مایل در ساعت پرواز کند.

وبسایت آی تی رسانه: شاید با شنیدن عنوان سریع‌ترین پرواز دنیا در بین مهره‌داران ذهن‌تان یک پرنده شکاری را تداعی کند، اما به تازگی نتایج تحقیقاتی منتشر شده است که یک مهر باطل را بر افکار شما حک خواهد کرد. در واقع یک خفاش توانسته این لقب را به خود اختصاص دهد.

خفاشی با سرعتی بیش از 160کیلومتر در ساعت!

پژوهشگران موسسه تحقیقاتی ماکس پلانک در سال ۲۰۰۹ تحقیقاتی را در غار خفاش Frio در برزیل به انجام رساندند که بیان می‌کرد خفاش بدون دم برزیلی می‌تواند با سرعتی بالغ بر ۱۰۰ مایل در ساعت پرواز کند. این مقدار به معنی شکستن تمام رکوردهای موجود در سرعت پرواز پرندگان است، رکورد قبلی در اختیار swift بود که با سرعتی بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت پرواز می‌کند، البته به احتمال قوی این خفاش قادر نخواهد بود یکسال را هم‌چون سویفت پرواز کند.

"در ابتدا باور کردن نتایج به‌دست آمده سخت بود اما آن‌ها کاملا حقیقت دارند!” کامران صافی یکی از زیست‌شناسان موسسه پلانک می‌گوید:

خفاشی با سرعتی بیش از 160کیلومتر در ساعت!

    در آن زمان، خفاشی که حدودا ۱۲ گرم وزن داشت توانست سرعت پرواز خود را تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برساند.

حال ممکن است بپرسید که این سرعت چگونه محاسبه شده است؟ دانشمندان در این پروژه از یک هواپیمای کوچک Cessna prop استفاده کردند که به وسیله یک تور خفاش‌ها را به دام انداخته و به آن‌ها یک فرستنده رادیویی نیم گرمی را متصل کرده است. سپس آن‌ها را رها کرده و سرعت پرواز آن‌ها اندازه‌گیری شده است.

اگرچه هنوز نمی‌توان تاثیر این تحقیقات را دریافت اما بدون شک آشنایی بیش‌تر با ویژگی حیوانات می‌تواند ما را در ساخت تجهیزات و وسایلی حرفه‌ای‌تر یاری کند، مثلا این خفاش می‌تواند ایده خوبی برای ساخت یک هواپیمای جنگی فوق‌العاده سریع باشد!

خفاشی با سرعتی بیش از 160کیلومتر در ساعت! 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵:۱۲ دیده شده : ۸۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها