freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


آموزش‌ شیوه دفاع کردن به کودکان، امکان فراگیری مهارت‌های برخورد با دیگران را در بزرگسالی می‌دهد.

سارا حسینی روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر اینکه باید دفاع از خود را به فرزندان آموزش دهید، اظهار داشت: بعضی از والدین به راحتی می‌گویند" اگر کسی اذیتت کرد بزنش " این جمله بار منفی روی کودک می‌گذارد چرا که او می‌آموزد اگر کسی کار اشتباهی کرد این اجازه را دارد او را مجازات کند.

وی در ادامه گفت: کودکان نیاز دارند با هم سن و سال‌های خود بازی و به مهارت‌های لازم دست پیدا کنند. در این بین کودکان باید یاد بگیرند اگر بچه‌ای بی‌ادبی و یا شروع به زدن اطرافیان کرد به مربی و یا بزرگتر جمع اطلاع دهند.

این روان‌شناس تصریح کرد: روش صحیح این است كه دلیل دعوا را جویا شوید و با فرزندتان صحبت کنید چگونه با كودكی كه او را کتک زده است، برخورد كند، البته منظور آموزش سیلی در مقابل سیلی نیست. به عنوان مثال به كودك یاد دهید به كسی كه تو را زده است بگوید: تو دیگر دوست من نیستی و من دیگر با تو بازی نخواهم كرد.

حسینی در پایان بیان کرد: كودك تا 8-7 سالگی معمولا به حمایت والدین نیاز دارد و باید بفهمد كه می‌تواند روی كمك والدین حساب كند. به این ترتیب اعتماد‌به‌نفس او بالاتر می‌رود و در دعواهای بعدی مقاوم‌تر خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۵:۳۳ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها