freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


موتور جستجوی Paul Allen به‌کمک یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی به‌سرعت نتایج را به کاربر نشان می‌هد.

سالیانه بیشتر از 2.5 میلیون مقاله علمی توسط محققان، دانشمندان و دانشگاهیان سراسر جهان چاپ می‌شود و از سال 1665 تا به امروز بیشتر از 50 میلیون مقاله منتشر شده است.علاوه بر این، سرعت انتشار مقالات علمی هر روز در حال افزایش است. به‌همین دلیل؛ دانشمندان نمی‌توانند تمامی مقاله‌های منتشر شده در حوزه تخصصی‌شان را مطالعه کنند.از همین رو یکی از مؤسسان مایکروسافت به‌نام Paul Allen وارد عمل می‌شود. تازه‌ترین دستاورد مؤسسه اختصاصی وی به‌نام Allen Institue یک موتور جستجوی ویژه است. این موتور جستجو که Semantic Scholar نام دارد می‌تواند به دنبال مقالات علمی بگردد و از فناوری یادگیری ماشینی و سایر سیستم‌های هوش مصنوعی برای رسیدن به نتایج خود استفاده کند.

این موتور جستجو  از نوامبر سال 2015 میلادی با تمرکز بر مقالات علوم کامپیوتر شروع به‌کار کرده است. بعد از توسعه‌یافتن اکنون این سرویس شامل مقالات مربوط به علوم اعصاب هم می‌شود.این موتور در حال حاضر بیشتر از 10 میلیون مقاله علمی را تحت پوشش دارد و می‌تواند جایگزین Google Scholar شود.موتور Semantic Scholar برای تجزیه و تحلیل تک‌تک مقالات از سیستم‌های هوش مصنوعی و الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی استفاده می‌کند. بعد از این‌که متن مقاله‌ها را تحلیل کرد می‌تواند به‌خوبی به‌دنبال عبارات کلیدی که از نظرش اهمیت بالایی دارند، بگردد.

موتور جستجوی Paul Allen از پردازش زبان طبیعی استفاده می‌کند به این ترتیب می‌تواند تشخیص دهد که یک مقاله در حال بررسی نتایج شخصی است یا نتایج یک تحقیق و به همین روش می‌تواند به جزییات بسیار کلیدی برای مثال روش‌ها؛ مواد؛ نوع حیوانات و نواحی خاصی از مغز که مورد تست قرار گرفته‌اند دسترسی پیدا کند.تیم تحقیقاتی این موتور در صدد است تا پایان سال 2017 میلادی کتابخانه کاملی از تحقیقات پزشکی را به سرویس خود اضافه کند.

موتور جستجوی جدید رقیب جدی گوگل است

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰:۲۳ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها