freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)، 24 آبان 1395 در بنیاد قلم‌چی برگزار شد. از این بخش یعنی تولید و مستندسازی آزمون‌های کانون، می‌توان به قلب تپنده‌ی کانون یاد کرد که در این سمینار، این بنیاد میزبان برترین اساتید، دبیران، طراحان سوال، ویراستاران، رتبه‌های برتر کشور از برترین دانشگاه‌ها در تمام رشته‌هاست و این محفل بهانه‌ای است برای تقدیر از آن‌ها که با این مجموعه گاه حتی سال‌ها همکاری کرده و می‌کنند. در ابتدای این جلسه، امید صفات علاوه بر اشاره به 6 کارنامه‌ی کانون که در جلسه‌‌ی نفرات برتر 7 آبان 1395 توسط کاظم قلم‌چی (مدیر بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی) به مفصل توضیح داده شد، از مراسم تجلیل از همکاران سایت کانون (kanoon.ir) نیز یاد کردند که در آن در کنار همکاران فعال در این سایت، از همکاران گروه آزمون و مستندسازی فعال در سایت کانون نیز تقدیر شد.  

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

ویراستاران برتر گروه آزمون و مستندسازی در دروس عمومی و اختصاصی تمامی رشته‌ها

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

همکارانی که طی یک سال گذشته ارتقا تحصیلی داشته‌اند- هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

صحبت‌های کاظم قلم چی (مدیر بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی) در این سمینار، در زیر آمده است:

نتیجه‌ی یک تحقیق بین‌المللی در مورد این‌که چه عواملی بیشترین نقش را در موفقیت دانش‌آموزان دارند در زیر آمده است:

اولین عامل بازخورد مداوم است (آزمون‌های برنامه‌ای 2 هفته یک‌بار کانون)

تاثیرگذارترین و اولین استراتژی برای پیشرفت دانش‌آموزان ارائه‌ی بازخورد مکرر به دانش‌آموزان است و این موضوعی است که اخیرا در تحقیقات به آن رسیده‌اند در صورتی که ما 22 سال است که در کانون هر 2 هفته یک‌بار به دانش‌آموزان بازخورد خودشان را ارائه می‌دهیم.

و عامل دوم فراشناخت است

یکی از موارد بعدی فراشناخت است. فراشناخت یعنی کمک به دانش آموزان تا بتوانند از روش‌های مطالعه و یادگیری خودشان آگاه باشند و از آن به طور واضح صحبت کنند.

بازیابی اطلاعات و دو پژوهش بین‌المللی در این زمینه:

در پژوهشی تحت عنوان:"بازخوانی یا بازیابی"، 4 روش مورد بررسی قرار گرفته است که در زیر آمده:

در این پژوهش، سوال چالشی این است که آن‌چه یاد گرفتیم را دوباره بخوانیم یا نه؟

در این پژوهش،40 لغت آفریقایی را به تعدادی از افراد داده‌اند و با 4 مدل بررسی کرده‌اند. بار اول همه‌ی افراد تمام 40 لغت را خواندند، بار دوم همه‌ی افراد تمام 40 لغت را امتحان دادند. افراد، یک تعداد از لغت‌ها را یاد می‌گیرند و به خاطر می‌آورند و تعدادی را نمی‌توانند بازیابی کنند. از بار دوم به بعد افراد را به 4 گروه مختلف طبقه‌بندی کردند. پس از یک هفته از آن‌ها امتحان می‌گیرند تا بررسی کنند کدام گروه موفق‌تر است. دو گروه بالای 80 درصد و دو گروه حدود 30 درصد نتیجه گرفتند. حال کدام گروه از 4 گروه زیر نتیجه‌ی بهتری گرفتند؟

گروه اول 40 بار خواندند و 40 بار امتحان دادند.

گروه دوم 40 لغت را خواندند و در نوبت‌های بعدی آن‌هایی را مطالعه کردند که بار اول یاد نگرفته بودند اما هر بار از تمام مطالب امتحان دادند.

گروه سوم همه‌ی مطالب را خواندند ولی آن‌هایی را امتحان دادند که یاد نگرفته بودند.

دسته‌ی چهارم کسانی بودند که فقط مطالبی را که یاد نگرفته بودند خواندند و فقط همان مطالب را امتحان دادند.

موضوع چالشی این است مطالبی را که یاد گرفته‌ایم دوباره بخوانیم یا نه؟

جواب این تحقیق این است که اگر چیزی را که یاد گرفتید دوباره بخوانید فایده‌ای ندارد ولی باید امتحان دهید و بارها بازیابی کنید.امتحان دادن سبب یادگیری از نوع متفاوت می‌شود و مطالب به شیوه‌ای جدید در ذهن شما به خاطر سپرده می‌شود.

یک پژوهش تجربی روی گروهی از دانش‌آموزان انجام شده است در این پژوهش افراد به سه گروه تقسیم شدند و به آن‌ها مطالب مشابهی داده شد و آزمون مشابهی از آن‌ها گرفتند. فرق این سه گروه در روش مطالعه ی متفاوت آن‌هاست.

گروه اول مطالب را 4 بار خواندند.

گروه دوم 3 بار خواندند و یک بار بازیابی کردند.

گروه سوم 1 بار خواندند و 3 بار بازیابی کردند.

پس از آزمون، 3 نکته را اندازه‌گیری کردند:

یادگیری مطالب در کوتاه مدت

یادگیری مطالب در بلندمدت

احساس یادگیری

نتیجه:

در یادگیری مطالب در کوتاه‌مدت گروه اول از 10، 5.7 شدند ولی در بلندمدت فقط 1.6 شدند ولی احساس یادگیری این افراد بیش از همه است (9.6) و این بزرگترین مانع برای یادگیری مجدد و خواندن مجدد و امتحان دادن مجدد است.

گروه دوم در کوتاه مدت 8.1 نمره گرفتند در بلند مدت 3.8 شدند احساس یادگیری (از آن‌ها پرسیدند به نظرتان نمره‌ی شما چند می‌شود و میانگین گرفتند.) آن‌ها به 8.4 کاهش یافته است.

گروه سوم که بهترین استراتژی را داشتند (یعنی 1 بار خواندند و 3 بار بازیابی کردند) در کوتاه مدت 8.7 و در بلندمدت 8.8 شدند. احساس یادگیری آن‌ها کمتر از نتیجه‌ی واقعی آن‌ها و یادگیری آن‌هاست (8). این افراد بیشتر از همه بلد هستند و فکر می‌کنند بلد نیستند بنابراین موتور محرک آن‌ها نیز برای یادگیری بیشتر از بقیه کار می‌کند. بهترین روش بازیابی هم امتحان دادن است که این گروه اجرا کرده است.پس این بهترین استراتژی است هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت نتیجه می‌دهد و هم احساس ما را هم کنترل می‌کند و احساس ما در حد نتیجه‌ی ماست. تمام این تحقیقات بیان می‌کند که بازخورد و بازیابی بیشترین نتیجه را دارد و آزمون دادن بهترین نوع بازیابی است و خدمتی که تیم تولید آزمون و مستندسازی آزمون‌های کانون ارائه می‌دهد بسیار ارزشمند و مهم است.

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

همکارن تولید آزمون و مستندسازی کانون فعال در مسئولیت اجتماعی معرفی دانش آموز بورسیه

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

گزینشگران برتر- هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

مسئولان دفترچه‌‌- هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395


مسئول درس‌های برتر - هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

مسئول درس‌های اختصاصی- هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

مسئول درس‌های هنر- هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

مسئول درس‌های مستندسازی- هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی)

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

همکاران گروه تولید و مستندسازی آزمون‌های جامع کانون

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

مدیران تولید و مستندسازی آزمون‌های کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی

هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

همکارانی که طی یک سال اخیر به گروه تولید و مستندسازی آزمون‌های کانون ملحق شده‌اند.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۵۰:۳۳ دیده شده : ۱۰۹بار نویسنده : admin

هشتمین سمینار هندسه و توپولوژی ششمین سمینار هندسه و توپولوژی ایران ششمین سمینار هندسه و توپولوژی هشتمين سمينار هندسه توپولوژي هفتمین سمینار جبر خطی هفتمین سمینار جبر خطی مشهد هفتمین سمینار جبر خطی و کاربردهای آن هفتمین سمینار جبر خطی و کاربردها ششمین سمینار جبر خطی هشتمین سمینار جبر خطی و کاربردهای آن هفتمین سمینار دوسالانه جبر خطی هشتمین سمینار پیل سوختی ایران ششمین سمینار پیل سوختی ایران هشتمین سمینار ملی پیل سوختی ایران هشتمین سمینار پیل سوختی ششمین سمینار پیل سوختی هشتمین همایش پیل سوختی هشتمین سمینار ملی پیل سوختی هشتمین سمینار جبر خطی کردستان هشتمین سمینار آموزش شیمی سمنان هشتمین کنفرانس آموزش شیمی سمنان هشتمین سمینار اعتیاد هشتمین همایش اعتیاد هشتمین کنفرانس اعتیاد هشتمین سمینار پژوهشی زنبورعسل هشتمین سمینار سالانه الکتروشیمی نهمین سمینار سالانه الکتروشیمی ایران هشتمین سمینار جبرخطی و کاربردهای آن هشتمین سمینار جبرخطی و کاربردها ششمین سمینار جبر خطی و کاربردهای آن مادر تخصصی تولید محصولات کشاورزی شرکت مادر تخصصی تولید محصولات کشاورزی شرکت مادر تخصصی تولید محصولات کشاورزی دامی و منابع طبیعی شرکت مادر تخصصی تولید محصولات کشاورزی؛ دامی ومنابع طبیعی مرکز تخصصی تولید نشاء جنوب مرکز تخصصی تولید نشای جنوب شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی شرکت مادر تخصصی تولیدات کشاورزی شرکت مادر تخصصی محصولات کشاورزی آزمون ورودی پلیس آمریکا آزمون وکالت 95 منابع آزمون وکالت 95 آزمون وکالت 94-95 زمان آزمون وکالت 95 تاریخ آزمون وکالت 95 آزمون وکالت سال 95 ثبت نام ازمون وکالت 95 زمان آزمون وکالت 94-95 زمان ثبت نام آزمون وکالت 95 منابع آزمون وکالت 94-95 آزمون ورود به حرفه مهندسان آزمون ورود به حرفه مهندسان آبان 93 آزمون ورود به حرفه مهندسان خرداد 93 آزمون ورود به حرفه مهندسان 91 آزمون ورود به حرفه مهندسان سال 93 آزمون ورود به حرفه مهندسان آذر 92 آزمون ورود به حرفه مهندسان سال 91 آزمون ورود به حرفه مهندسان چیست؟ آزمون ورود به حرفه مهندسان آذرماه 1392 آزمون ورود به حرفه مهندسان(پایه سه) آزمون ویلکاکسون آزمون ویلکاکسون در Spss آزمون ویلکاکسون چیست آزمون ویلکاکسون تک نمونه ای آزمون ویلکاکسون در مینی تب آزمون ویلکاکسون Ppt ازمون ویلکاکسون+pdf آزمون ويلکاکسون آزمون آماری ویلکاکسون آزمون ناپارامتری ویلکاکسون آزمون والد آزمون والد در ایویوز آزمون والد چیست آماره آزمون والد آزمون والد سنجی آزمون والد در Eviews آزمون والد در Spss آزمون والد در استاتا ازمون کانرز والدین آزمون استرس والدین آزمون وزارت نیرو آزمون وزارت نیرو 95 آزمون وزارت نیرو 93 آزمون وزارت نیرو 94 ازمون وزارت نیرو در سال 93 آزمون وزارت نیرو سال 94 آزمون وزارت نیرو نتایج آزمون وزارت نیرو 92 آزمون وزارت نیرو سال 91 آزمون وزارت نیرو سال93 آزمون وکالت 94 آزمون وكالت 94 آزمون وکالت 94-93 آزمون وکالت 94 زمان منابع آزمون وکالت 94 آزمون وکالت سال 94 شرایط آزمون وکالت 94 منابع آزمون وكالت 94 نتایج آزمون وکالت 94 آزمون و خطا به انگلیسی روش آزمون و خطا به انگلیسی آزمون ورودی دانشگاه هاروارد سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد نمونه سوالات ازمون ورودی دانشگاه هاروارد هشتمین سمینار تخصصی تولید آزمون و مستندسازی کانون- 24 آبان1395

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۰۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها