freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

برای اولین بار توسط دو شاعر کرمانشاهی صورت گرفت؛
گردآوری گزیده غزل صد سال اخیر استان کرمانشاه در کتاب " غزل قرن"
سرویس کرمانشاه- گزیده غزل صد سال اخیر استان کرمانشاه در کتابی با عنوان "غزل قرن" برای اولین بار توسط دو شاعر جوان کرمانشاهی گردآوری شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، کتاب "غزل قرن" که در برگیرنده گزیده غزل صد سال اخیر استان کرمانشاه است برای اولین بار توسط " پیمان سلیمانی" و "بابک دولتی" دو شاعر جوان کرمانشاهی گردآوری شده و در دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه رونمایی خواهد شد.
پیمان سلیمانی از شاعران جوان کرمانشاهی و یکی از دو مولف این اثر در گفتگو با خبرنگار کردپرس با اشاره به اینکه کار جمع آوری گزیده غزلیات شاعران صدسال اخیر استان کرمانشاه برای اولین بار است که انجام شده، اظهار داشت: این اثر در واقع " رفرنس غزل" کرمانشاه است که دربرگیرنده طیف خاصی از مخاطبین می باشد.
وی کرمانشاه را از نظر ادبیات دارای جایگاهی خاص در کشور معرفی کرد و ادامه داد: از آنجایی که کرمانشاه از نظر شعر کلاسیک و خصوصا غزل در کشور جایگاهی ویژه دارد لازم بود که یک حرکت می کردیم به همین دلیل از ابوالقاسم لاهوتی تا شاعران دهه 80 و 90 استان را که هم اکنون در حال فعالیت هستند را مد نظر قرار دادیم.
سلیمانی با بیان اینکه این کتاب دارای 4 فصل است که هر فصل آن یک نسل از شاعران استان را در برمی گیرد، تصریح داشت: جای این کتاب در ادبیات کرمانشاه خالی بودو آن را می توان بهترین و پررنگ ترین کتاب استان در نمایشگاه امسال اعلام کرد.
وی در پایان یادآورشد: "غزل قرن" دارای 200 صفحه و 2000 هزار جلد از انتشارات دیباچه است که اشعار حدود 100 شاعران استان در آن گنجانده شده است.

کد مطلب: 118331  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۲۵  |  ساعت: ۱ : ۵

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۳۵:۱۳ دیده شده : ۶۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۲
  • تعداد حاضران : ۱۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها