freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:
اگر فرهنگ 7 هزار ساله ما نباشد افتخاری نداریم
سرویس کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و امام جمعه شهر کرمانشاه گفت: آنچه که به ما شخصیت و اعتبار می دهد 7 هزار سال سابقه فرهنگ ما است، اگر فرهنگ نباشد افتخاری نداریم.

به گزارش خبرنگار کردپرس، آیت الله مصطفی علما در آئین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه که در محل نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه واقع در پارک شاهد برگزارشد، برگزاری نمایشگاه های کتاب را کاری تاثیر گذار در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر انجام کارهای فرهنگی توجه دارند تا جائیکه تمام وزارتخانه ها را یک طرف و  کار فرهنگی را در طرف دیگر می دانند.
وی به معرفی شخصیت علامه طباطبایی پرداخت و افزود: علامه طباطبایی شخصیت جامعی بود که هنوز کسی نتوانسته جای ایشان را پر کند و در آینده نیز شاید چنین اتفاقی نیفتد.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح داشت: مرحوم طباطبایی تمام عمر خود را مشغول تحقیق، نوشتن و تالیف بود.
وی در ادامه سخنان خود به نامه امام علی(ع) به فرزند خود امام حسن مجتبی (ع) که دومین نامه بلند در نهج البلاغه است اشاره کرد و گفت: امام علی(ع)  در این نامه به فرزند خود می گوید که با استفاده از کتاب است که می توان از گذشته خبردار شد و آن را برای استفاده آیندگان گذاشت.
امام جمعه شهر کرمانشاه تاکید کرد: بزرگانی چون ملاصدرا، بوعلی سینا و ... اکنون در بین ما نیستند اما کتاب ها و آثار آنان هنوز در بین ما هست.
وی بیان داشت: آنچه که به ما شخصیت و اعتبار می دهد 7 هزار سال سابقه فرهنگ ما است، اگر فرهنگ نباشد افتخاری نداریم.
آیت الله علما بر لزوم زنده نگه داشتن فرهنگ و خطری که از این بابت نسل جوان را تهدید می کند تاکید کرد و افزود: اصحاب فرهنگ باید آستین بالا بزنند و دقیق کار کنند همانطور که فرهنگ از گذشته سالم به ما رسیده ما نیز باید آن را به سلامت به آینده برسانیم که یکی از راه های اساسی آن همین کتاب است.
وی در پایان یادآورشد: باید با محتوا و فکر حرکت کنیم و نسبت به نسل جوان احساس مسئولیت داشته باشیم.

کد مطلب: 118325  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۲۵  |  ساعت: ۰ : ۱۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۳۵:۴۷ دیده شده : ۶۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها