freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری در حاشیه نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی که عصر امروز (دوشنبه) در مجموعه فرهنگی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر انتخابات آمریکا در روند برجام  با بیان اینکه ما به مسائل انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا و صحبت هایی که در تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای آن مطرح شد توجه چندانی نداریم ، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل و قدرتمند است و برجام نیز یک سند قانونی است که مورد تصویب در شورای امنیت ، شورای حکام و 1+5 گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: برجام سندی دو جانبه بین ایران و آمریکا نبوده که تابع روابط ایران و آمریکا باشد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه اراده جهانی برای اجرای برجام وجود داند تصریح کرد: تصور نمی کنم در آمریکا هم برنامه ای برای برگشت به قبل از برجام وجود داشته باشد.

انصاری با اشاره به اینکه ایران با اقتدار در روند مذاکرات حقوق مردم را در قالب برجام تصویب کرده است و در آینده نیز دستش بسته نیست افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران به معاهدات بین‌المللی که پای آن را امضا کرده،  پایبند است و اگر طرفی یا کشوری روش دیگری را با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد ما کشوری دست بسته نخواهیم بود.

به گزارش ایسنا، انصاری همچنین در پاسخ به سوالی در مورد روند انجام تنقیح قوانین حقوقی ریاست جمهوری توضیح داد:‌طبق قانونی که مجلس تصویب کرده است پیش بینی شده که موضوع تنقیح قوانین تا پایان برنامه ششم انجام شود وکارهای کارشناسی آن در حال اجرا است.

وی اضافه کرد:‌ در همکاری با مجلس برای تنقیح کامل قوانین یعنی کدکذاری عناوین قانونی و تهیه لوایح جامع قانونی برنامه داریم که این کار سنگینی است و با همکاری مجلس انجام خواهد شد که به منظور سبک سازی در بدنه عمومی تقنینی کشور انجام می‌شود.

انصاری با بیان اینکه موضوع تنقیح کامل قوانین را تا رسیدن به قانون جامع در هر موضوع پیگیری خواهیم کرد افزود:‌در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز بعد از ابلاغ سیاست های آن از سوی مقام معظم رهبری به شناسایی قوانین مزاحم و خلاهای قانونی در این حوزه پرداختیم و به طور خاص هشت عنوان در هشت گروه برای بررسی قوانین اساسی مربوط به اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار می گیرد که امیدواریم حداقل سه تا چهار عنوان اصلی را تا بهمن ما تقدیم ستاد اقتصاد مقاومتی و دولت کنیم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه لایحه برنامه ششم و بودجه سال 96 را بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی تنظیم کرده ایم گفت:‌ هشت موضوعی که پیگیر آن هستیم موضوعاتی مستقل از قانون برنامه و بودجه سال 96 است که به تدریج لوایح مستقل تنقیحی را در خصوص اقتصاد مقاومتی تهیه و تقدیم دولت خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰:۱۸ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها