freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، دکتر محبوبه اسلامی مقدم، عضو هیات علمی پژوهشکده توسعه فرآیندهای شیمیایی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران که از یک سال پیش به همراه تیم تحقیقاتی بر روی پروژه ساخت ماده موثره دارویی ضد سرطان کربوپلاتین کار کرده‌ است، در این باره گفت: کربوپلاتین یا پاراپلاتین دارویی آنتی نئوپلاستیک بوده و در درمان طیف وسیعی از سرطان‌ها از قبیل کارسینومای تخمدان، پستان، رحم، مثانه، ریه، بیضه و غیره... تجویز می‌شود و کشورهای معدودی به دانش فنی این دارو دست یافته‌اند.

وی افزود: در این پروژه دارو با خلوص بالا که بتواند استانداردهای سازمان غذا و دارو را به خوبی پاسخ دهد و نیز بهینه‌سازی آن و به حداقل رساندن هزینه ساخت آن در کشور از جمله موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

محقق طرح درباره کاربردهای این پروژه گفت: این دارو به صورت ویال‌های 50 و 150 میلی‌گرمی به طور عمده توسط یکی از شرکت‌های دارویی در کشور عرضه می‌شود، امید است دستیابی به API این دارو قدم موثری در جهت بومی‌سازی آن در کشور و کاهش هزینه بیماران مواجه با شیمی‌درمانی باشد.

اسلامی مقدم خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانش فنی ساخت این دارو در اشل آزمایشگاهی مورد حمایت تجاری‌سازی قرار گرفت و با انتقال آن به سرمایه‌گذار امید است تا چند ماه آینده با کسب تائیدیه سازمان غذا و دارو وارد صنعت دارویی کشور شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰:۳۵ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۷۴
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها