freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: عضو هیأت رئیسه مجلس بیانیه 150 نفر از نمایندگان را مبنی بر گزارش ریزهزینه های تولید انگور و کشمش طی سال های ۹۴ و ۹۵ خطاب به رئیس جمهور قرائت کرد.

اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه 25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه 150 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در خصوص ریزهزینه‌های تولید انگور و کشمش در یک هکتار باغ در سال 94 - 95 خطاب به رئیس جمهور قرائت کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

با محاسبه انجام‌شده هزینه‌های داشت و برداشت یک هکتار باغ برای استحصال انگور و کشمش مبلغی بیش از 18 میلیون تومان محاسبه شده که میانگین برداشت انگور 15 تن است که کشمش حاصل از آن کمتر از 4 تن می‌باشد. نتیجه اینکه هزینه تولید هر کیلوگرم انگور 1500 تومان و هر کیلو کشمش کمتر از 5000 برآورد شده است.

این در حالی است که باغداران انگور کشور عموماً به علت عدم تمکن مالی با استفاده از تسهیلات بانکی امور مربوطه را انجام می‌دهند و برای بازپرداخت آن و سایر بدهکاری‌ها و تامین هزینه‌های متعارف زندگی و نداشتن بازار خرید عادلانه یا چوب حراج به مال خود می‌زنند یا برای تمدید وام‌ها، سودهای بانکی را تامین می‌کنند که در هر دو صورت سود ناروا را برای دلالان و ظلم ناحق برای کشاورزان در بر خواهد داشت. بنابراین افزایش قیمت پس از خالی شدن دست کشاورزان زحمتکش نوش‌دارویی پس از مرگ سهراب است.

یارانه کشمش در سال‌های قبل بیش از 700 تومان بوده است در حالی امسال به 200 تومان تقلیل یافته است. مزید اطلاع تصمیم متخذ شده دولت محترم برای پرداخت مبلغ 2000 ریال به صادرکنندگان برای حمایت از افزایش قیمت کشمش به دلیل غیرکارشناسانه بودن نه تنها افزایش قیمتی را در بر نداشته بلکه تاثیر معکوس داشته و باعث تزلزل بیشتر بازار آن و حتی کاهش قیمت هم شده است.

منبعمیزان

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵:۹ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها