freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یکی از گزینه‌های تصدی وزارت خارجه دولت جدید آمریکا، با دریافت پول از گروهک تروریستی منافقین، قوانین آمریکا را نقض کرده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ بررسی های جدید روزنامه واشینگتن پست نشان می‌دهد «رودی جولیانی»، شهردار اسبق نیویورک که گزینه‌ احتمالی تصدی پست وزارت خارجه یا دادگستری در دولت بعدی آمریکا است، احتمال می رود با حمایت از گروهک تروریستی منافقین، قوانین آمریکا را نقض کرده است.

حمایت‌های «جولیانی» از منافقین در زمانی صورت گرفته که این گروه هنوز در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار داشته و به همین سبب ناقض قوانین آمریکا محسوب می ‌شوند.

این روزنامه، «جولیانی» را یکی از ارشدترین مقام‌های آمریکایی که همواره از مجاهدین خلق حمایت می ‌کند، توصیف کرده است. سازمان منافقین نیز از منظر این رسانه، سازمانی مبتنی بر «کیش شخصیت» دانسته شده است.

به نوشته این روزنامه، سال 2012 وزارت خزانه ‌داری آمریکا به تحقیق درباره قانونی بودن یا نبودن هزینه‌هایی پرداخت که سازمان منافقین به فهرست طویلی از سیاستمداران آمریکایی از جمله «جولیانی» برای سخنرانی در مراسم‌هایش پرداخت می‌ کرد. به سبب آنکه منافقین در آن زمان هنوز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داشت، دریافت پول از آن، خلاف قوانین آمریکا محسوب می ‌شد.

جولیانی بین سال‌های 2011 و 2012 چندین سخنرانی در حمایت از خروج منافقین از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا انجام داد. وی همچنین مارس 2013 در پاریس در یک سخنرانی در کنار سرکرده این گروهک تروریستی، مریم رجوی، قرار داشت.

در همان ماه، تحقیقات خزانه ‌داری آمریکا درباره پول‌های پرداختی به سیاستمداران این کشور علنی شد. این تحقیقات نشان می‌داد «اد رندل»، فرماندار وقت پنسیلوانیا به خاطر انجام فعالیت‌هایش در حمایت از منافقین به دادگاه احضار شده است. واشینگتن ‌پست نوشت «رندل» به خاطر حضور در یکی از تظاهرات‌های این گروه، مبلغ 20 هزار دلار پول دریافت کرده است.

اینکه جولیانی برای سخنرانی‌هایش در طرفداری از منافقین چه مقدر پول دریافت کرده، مشخص نیست اما تردیدی در این وجود ندارد که او چندین بار در سال‌های 2011 و 2012 چندین سخنرانی در حمایت از این تروریست‌ها انجام داده است.

اما جولیانی تنها وزیر بالقوه‌دولت بعدی آمریکا نیست که طرفداری از تروریست‌های منافقین را در کارنامه دارد. «جان بولتون»، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل و «جیمز وولسی»، رئیس اسبق سازمان سیا نیز فعالیت‌هایی در طرفداری از این گروه انجام داده‌‌اند، اگرچه میزان تعاملات آنها با منافقین کمتر از جولیانی بوده است.

 انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰:۱۹ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۸۴
  • تعداد حاضران : ۱۸۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها