freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

انتخابات آمریکا حکایت از انزجار مردم این کشور از سیاست های سنتی داردبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه  سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با مقامات فرانسوی،عراقی و لبنانی و در جمع خبرنگاران درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: آنچه که در آمریکا اتفاق افتاده نشان دهنده واقعیت درون آمریکا و یاس آنها از سیاست های سنتی آنها بوده است بنابراین شخصی روی کار آمده که از ابتدا شعارهای ضد سنت های رایج آمریکا را می زند.

وی ادامه داد:  صرف‌نظر از این که رییس جمهوری جدید آمریکا چه ویژگی‌هایی دارد و چه مقدار از این ویژگی‌ها مثبت یا منفی است حکایت از آن دارد که مردم آمریکا دیگر آن جاه‌طلبی‌ها و بلندپروازی‌هایی که از زمان بوش رایج شد و زمانی که در سال 1991 بوش پدر در یک سخنرانی در جمع نیروی دریایی آمریکا گفته بود که تنها ابر قدرت دنیا آمریکا است، بعد از قریب ربع قرن به این نتیجه رسیدند که دست از این کارها بردارند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور بی‌دلیل آمریکایی ها در عراق، افغانستان، سوریه وجاهای دیگر گفت:  این حضورها نه تنها برای‌ آنها هزینه‌ داشته است اما فایده‌ای هم به دنبال نداشت.

ولایتی با بیان این که امروز سعودی‌ها با ابزارهای آمریکایی مردم را در یمن به خاک و خون می‌کشند یادآور شد: آن‌ها داعش را به وجود آورده‌اند که حضور آنها برای کشورهای منطقه خسارت‌ بار بوده است .
وی با اشاره به این که  دیگر بودجه و امکانات آمریکایی‌ها  توان و کشش ادعا و توهمات زمان بوش که می گفت تنها ابرقدرت دنیا هستند را ندارد گفت: به تعبیر قدیمی آفتاب امپراطوری آمریکایی‌ها بر سراسر کره زمین نمی تابد، هر چند که هیچ‌گاه نمی تابید و این ادعای آنها بود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان این که آفتاب و قدرت آمریکا رو به افول است، یادآور شد:  همانطور که انگلیس‌های ها پس از جنگ جهانی بساط خود را از دنیا جمع کردند و در حد استطاعتشان به کار سیاست و روابط خارجی خود پرداختند، آمریکایی‌ها هم مجبورند واقعیت های موجود در دنیا را بپذیرند.

وی اضافه کرد: کسی که در آمریکا روی کار آمده متناسب با شرایط بسیار سخت،‌ ضعف اقتصادی و مشکلات اساسی در آمریکا است. او طالب این است که به مسایل داخلی آمریکا بپردازد.

ولایتی با اشاره به این که در واقع بلندپروازی‌های گذشته آمریکایی‌ را به این روز انداخته است گفت: این بلندپروازی ها موجب شد که مردم آمریکا به کسی رأی دهند که خیلی از انگیزه‌های گذشته را برای بلندپروازی ها ندارد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ادعای ترامپ مبنی بر پاره کردن توافق هسته ای ایران با گروه 1+5، گفت: اگر او بخواهد توافق هسته‌ای با ایران برهم بزند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر آنها قرارداد را پار کنند جمهوری اسلامی ایران قرارداد را آتش می زند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در توافق هسته ای با ایران به قولشان عمل کردند و بدعهدی شان ثابت شد و موجب شد آنها که در گروه 1+5 آمریکا را همراهی می کردند کم کم خرج خود را از آمریکا جدا کند.

ولایتی گفت: امروز دیگر محال است آمریکا بتواند این 6 کشور را دور هم جمع کند و تصمیماتی بگیرند که قبلا گرفتند. زیرا جمهوری اسلامی ایران با استدلال و اقتداری که دارد ثابت کرد که آمریکایی ها ادعای دروغ می کنند و به عهدشان پایبند نیستند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این را شخصی مثل آقای پوتین در سن پترزبورگ اعلام کرد که آمریکایی ها راجع به اینکه ایرانی ها به سمت سلاح هسته ای می روند مردم را فریب دادند چرا که در ایران چنین چیزی نیست.

وی گفت: امروز کشورهایی مثل فرانسه و آلمان به این روش آمریکایی ها معترض اند.

ولایتی با اشاره به این که روابط آمریکایی ها با کشورهای دیگر چگونه خواهد بود گفت: روابط ایران با کشورهای دیگر مثل اروپایی  و آسیایی مسیر خودش را می رود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک درباره دیدارهای امروز خود با مقام های فرانسوی، لبنانی و عراقی  گفت: در این دیدارها در رابطه با تحولات منطقه و گسترش روابط دوجانبه بحث و گفت و گو داشتیم.
وی ادامه داد: با سیدابراهیم امین السید رییس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان در رابطه با آن چه که باعث روی کار آمدن رییس‌جمهور جدید لبنان "میشل عون" و حمایت حزب‌الله لبنان با تمام قدرت از وی و سوریه بحث و گفت و گو کردیم.

ولایتی ادامه داد: در دیدار با وزیر سابق دفاع فرانسه درباره مسایل منطقه بحث و گفت و گو کردیم و هر دو معتقد بودیم که به این که تمامیت ارضی کشورهای منطقه باید محفوظ بماند و هر نوع تجزیه و تجزیه طلب

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک بیان کرد: تشویق به تجزیه کشورهای منطقه به ضرر ملت های منطقه است و موجب مشکلات جدیدی خواهد شد که انتهایی نخواهد داشت.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی کشورهای منطقه دفاع می کند و قوی اند معتقد است که به هیچ وجه مرزهای کنونی کشورهای منطقه نباید دست بخورد و باید محفوظ بماند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر نوع صدایی مثل آنچه در آمریکا که زمانی رییس ستاد ارتش آمریکا گفته بود که عراق به سه قسمت تقسیم شود و سوریه باید چهارقسمت شود این را جمهوری اسلامی ایران با آن مخالف است و پای این عقیده اش هم ایستاده است.

ولایتی ادامه داد:  مثالی که برای وزیر دفاع سابق فرانسه زدم زدم لیبی بود. گفتم شما ها کاری کردید که لیبی تبدیل شده به کشوری که هیچ کس آنجا مسوولیت مشکلات را نمی پذیرد و حکومت های متعدد در جاهای مختلف است.

وی ادامه داد: نتیجه این بر می گردد به آثار سوء عدم امنیت در این منطقه و کل منطقه از جمله اروپا و این تجربه لیبی و سومالی برای همه ما کافی است که دیگر غربی ها به خصوص آمریکایی هایی که دنبال این مسایل هستند به این فکر نیفتند که کشورهای مهمی مثل عراق و سوریه تجزیه شوند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: یکی از علل حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم سوریه و عراق جلوگیری از تجزیه این کشورها و حمایت از تمامیت ارضی و حمایت از حکومت های قانونی است.

وی درباره دیدار خود با با معاون رییس جمهور عراق گفت: در رابطه با روابط دو جانبه و اینکه روابط ایران و عراق یک رابطه بی نظیر در دنیا است و میلیون ها نفر از اتباع دو کشور طی سال به کشور متقابل رفتار و آمد دارند و چنین پدیده ای را در هیچ کجای دنیا نمی بینیم.

 ولایتی یادآور شد: زمانی در زمان رژیم بعث و صدام حسین مرز مرز خصومت بود که امروز مرز صمیمیت است و شاید قریب به 3 میلیون یارانی ها برای پیاده روی اربعین به عراق سفر کردند و می کنند و چنین صمیمتی بین ایران و عراق موجب شده است که دو کشور پشت به پشت هم در مقابل توطئه های دیگر به خصوص آمریکایی ها و صهیونیست ها بایستند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شاهد کاهش تنش‌ها نسبت به گذشته و نابودی تروریست ها در منطقه هستیم گفته می‌شود که چین خواهان سهم‌خواهی در منطقه است تحلیل شما در این زمینه چیست گفت: رابطه ایران و چین به لحاظ تجاری در درجه اول است. یعنی بالاترین رقم مبادلات تجاری بین ایران و کشور خارجی با کشور چین است.  ما بیش‌ترین روابط تجاری در بین کشورهای خارجی را با چین داریم و در سالی که گذشت بیش از 50 میلیارد دلار حجم مبادلات تجاری بین این دو کشور بود.

وی ادامه داد: روابط ایران و چین به سمتی پیش می رود که می شود نام آن را رابطه راهبردی و استراتژیک گذاشت. این را ما در گفت و گوهایی که با بعضی از مقام های چینی داشتیم به این تفاهم رسیدیم و نزدیک شدیم که آینده روابط دو کشور ایران و چین روابطی استراتژیک خواهد بود.

ولایتی یادآور شد: اخیرا در دیدارهایی که مقام های اقتصادی ما از جمله وزیر دارایی با چین داشتند قراردادهای ارزشمندی را تفاهم کردند که از پروژه های بسیار مهم و راهبردی که در ایران قرار است انجام شود و تامین اعتباری توسط چینی ها انجام شود که این در حال شکل گیری است .

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: بدون تردید چین یکی از دوستان نزدیک جمهوری اسلامی ایران است ما در گفته ها و عملکرد آنها هیچ نوع زیاده‌خواهی نمی‌بینیم و جمهوری اسلامی ایران بر اساس نگاه به شرق رابطه خود را با کشور روسیه ، چین و کشورهای آسیایی روابط خود را پیش  می‌برد.

وی تاکید کردک آینده روابط ایران و چین هم به لحاظ دوجانبه و هم به لحاظ حضور ایران در شانگ های که در آینده عضو دائم خواهد شد و همچنین در رابطه با همکاری در جاده ابریشم رابطه ای بسیار مهم و ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۵:۳۴ دیده شده : ۲۳بار نویسنده : admin

انتخابات آمریکا انتخابات آمریکا 2014 انتخابات آمریکا ۲۰۱۲ انتخابات آمریکا چگونه است؟ انتخابات آمریکا 2012 انتخابات آمریکا 2008 انتخابات امريكا انتخابات امريكا 2016 انتخابات امريكا 2012 انتخابات امريكا 2013 انتخابات امريكا 2014 انتخابات کنگره آمریکا 2014 انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا نتائج انتخابات امريكا 2012 نتیجه انتخابات 2012 آمریکا متى انتخابات امريكا 2012 انتخابات امريكا 2008 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2008 انتخابات امريكا 2016 فارسی انتخابات امريكا ٢٠٠٠ انتخابات امريكا 2015 انتخابات امريكا 2004 انتخابات امريكا ٢٠١٢ تاريخ انتخابات امريكا 2016 انتخابات امريكية 2012 انتخابات رياست جمهوري امريكا 2012 نتائج انتخابات امريكا 2013 حکایت از چه کنم حکایت از چه کنم شکایت از که کنم حکایت از چه کنم شکایت از چه کنم حکایت است چه کنم حکایت از بزرگان حكايت از بزرگان حکایت از بزرگان ادبیات ایران حکایتی از بزرگان حکایت هایی از بزرگان حكايت هايي از بزرگان حکایت کنند از بزرگان دین حکایت کوتاه از بزرگان حکایت زیبا از بزرگان یک حکایت از بزرگان حکایت از کلیله و دمنه حکایتی از کلیله و دمنه با معنی داستان از کلیله و دمنه داستان از كليله و دمنه حکایت کوتاه از کلیله و دمنه حکایت هایی از کلیله و دمنه حکایت زیبا از کلیله و دمنه حکایت از کتاب کلیله و دمنه حكايت كليله و دمنه حکایتی کوتاه از کلیله و دمنه حکایت از بوستان سعدی حکایت از بوستان و گلستان سعدی حکایت از بوستان سعدی با معنی حکایت از بوستان سعدی به زبان ساده حکایت از بوستان و گلستان حکایت از بوستان سعدی برای کودکان دانلود یک حکایت از بوستان سعدی حکایتی از بوستان و گلستان حکایتی از بوستان یا گلستان سعدی حکایتی از بوستان یا گلستان این کشوربه سرزمین قهوه مشهوراست خداوند این کشور را از دروغ خداوند این کشور را پایتخت این کشور همنام خودش است پایتخت این کشور همنام خودش پایتخت این کشور همنام خودش میباشد پایتخت این کشور همنام خودشه خدایا این کشور را از دروغ خدایا این کشور را از از سیاست چه خبر از دنیای سیاست چه خبر از سیاست ایران چه خبر از سیاست متنفرم از سیاست بیزارم از سیاستمداران فرانسه سیاست از دیدگاه اسلام سیاست از دیدگاه اسلام و غرب سياست از ديدگاه اسلام سیاست از نظر اسلام تعریف سیاست از دیدگاه اسلام تعریف سیاست از نظر اسلام رابطه اخلاق و سیاست از دیدگاه اسلام سیاست از دیدگاه دانشمندان اسلامی سیاست خارجی از دیدگاه اسلام جغرافیای سیاسی از دیدگاه اسلام سیاست از نظر دین اسلام جرم سیاسی از نظر اسلام دین و سیاست از نظر اسلام سیاست از دیدگاه نهج البلاغه سیاست از نظر نهج البلاغه رابطه دین و سیاست از دیدگاه نهج البلاغه سیاست از منظر نهج البلاغه سیاست وحکومت از دیدگاه نهج البلاغه سیاست از دیدگاه امام علی در نهج البلاغه سیاست از دیدگاه قران سیاست از نظر بزرگان سیاست از نظر دانشمندان غربی آهنگ های سنتی آهنگ های سنتی قدیمی آهنگ های سنتی شاد آهنگ های سنتی مازندرانی آهنگ های سنتی ایران آهنگ های سنتی محسن نامجو اهنگ های سنتی شجریان آهنگ های سنتی قدیمی ایرانی آهنگ های سنتی پیشواز همراه اول آهنگ های سنتی غمگین رستوران های سنتی تهران رستوران های سنتی تهران با موسیقی زنده رستوران های سنتی تهران همراه با موسیقی زنده سفره خانه های سنتی تهران سفره خانه های سنتی تهران با موسیقی زنده سفره خانه هاي سنتي تهران سفره خانه های سنتی تهران با موزیک زنده سفره خانه های سنتی تهران پارس بهترین رستوران های سنتی تهران لیست رستوران های سنتی تهران با موسیقی زنده طرح های سنتی ایرانی طرح های سنتی برای نقاشی طرح های سنتی طرح های سنتی روی پارچه طرح های سنتی روی سفال طرح های سنتی گلیم طرح های سنتی روی مانتو طرح های سنتی ویترای طرح های سنتی بته جقه طرح های سنتی ایران هنر های سنتی هنر های سنتی ایران هنر های سنتی چیست هنر های سنتی ایرانی هنر های سنتی در ایران هنر های سنتی اصفهان هنر های سنتی تبریز هنر های سنتی یزد هنر های سنتی شیراز هنر های سنتی گیلان بازی های سنتی بازی های سنتی ایرانی بازی های سنتی ایران بازی های سنتی کودکان بازی های سنتی کودکانه بازی های سنتی مازندران بازی های سنتی کره ای بازی های سنتی قدیمی بازی های سنتی برای کودکان بازی های سنتی اصفهان مانتو های سنتی مانتو های سنتی انار گل مانتو های سنتی ایرانی مانتو های سنتی 95 مانتو های سنتی شیک مانتو های سنتی دخترانه مانتو های سنتی 93 مانتو های سنتی 94 مانتو های سنتی تابستانه مانتو فروشی های سنتی اهنگ های سنتی قدیمی ایران آهنگ هاي سنتي قديمي متن آهنگ های سنتی قدیمی آهنگ های سنتی و قدیمی دانلود آهنگ های سنتی قدیمی با لینک مستقیم گلچین آهنگ های سنتی قدیمی آهنگ های سنتی و قدیمی ایرانی دانلود آهنگ هاي سنتي قديمي خواننده های سنتی ایرانی خواننده های سنتی جدید خواننده های سنتی زن ایرانی خواننده های سنتی زن خواننده های سنتی قدیمی خواننده های سنتی ترکیه خواننده های سنتی مازندرانی خواننده های سنتی جوان خواننده های سنتی مرد ایرانی خواننده های سنتی زن ایران آهنگ های سنتی زیبا آهنگ های زیبای سنتی اهنگ هاي سنتي زيبا دانلود آهنگ های سنتی زیبا دانلود آهنگ های سنتی زیبای ایرانی گلچین آهنگ های سنتی زیبا تک آهنگ های زیبای سنتی دانلود آهنگ های سنتی بسیار زیبا زیباترین اهنگ های سنتی زیباترین آهنگ های سنتی ایران هتل های سنتی یزد هتل هاي سنتي يزد لیست هتل های سنتی یزد هتل های سنتی در یزد هتل های سنتی شهر یزد قیمت هتل های سنتی یزد بهترین هتل های سنتی یزد ليست هتل هاي سنتي يزد هتل های سنتی مهر یزد رزرو هتل های سنتی یزد دارد پاییز میرسد دارد پاییز میرسد انار نیستم دارد پاییز میرسد انار دارد صدایت میزند بشنو صدایم را دارد صدایت میزند شاهین دارد صدایت میزند دارد صدایت میزند بشنو دارد صدایت میزند شاهین نجفی دارد صدایت میزند بشنو صدایم دارد صدایت میزند بشنو صدایش را شعر دارد صدایت میزند دارد صدايت ميزند بشنو صدايم را دارد صدايت ميزند درد دارد وقتی درد دارد درد دارد این نوشته ها درد دارد دلم درد دارد تنهایی درد دارد وقتی میرود درد دارد زندگی درد دارد شبیه یک نوزاد درد دارد نبودنت درد دارد عشق حکایت از گلستان حکایت از عبید زاکانی حکایت از بوستان خواننده های سنتی انتخابات آمریکا حکایت از انزجار مردم این کشور از سیاست های سنتی دارد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۵۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها